Bojiště zvané manželství i americká hvězda

  11:08aktualizováno  11:08
Divadelní nadílka tohoto týdne nabídne bouřlivý vztah dvou manželů, klasiku Romeo a Julie či klauny a cirkus. Na divadelních českých prknech se blýskne i broadwayský herec v roli Hamleta.

Romeo a Julie | foto: Letní shakespearovské slavnosti

TIP TÝDNE:
Romeo a JuliePo roce se na Nejvyšší purkrabství vrací v rámci Letních shakespearovských slavností Romeo a Julie. Hru pojal Martin Huba jako roztančené, rafinovaně aktualizované představení s neokoukanými hlavními představiteli. Nechybí ani suverénní herecké hvězdy.

Jako například Emília Vášáryová, Bohumil Klepl, Miroslav Táborský a další. Obsazení ústředního mileneckého páru předcházel velký konkurz v Praze a Bratislavě, na který se přihlásilo přes dvě stě adeptů. Nakonec hlavní role získala Zuzana Vejvodová a Ladislav Hampl.

"Jde o nádhernou přehlídku tehdejší rétoriky," říká překladatel Martin Hilský. Představení Romeo a Julie je tento rok naplánováno pouze pro Prahu a bude se hrát do 27. srpna.

CO SE DĚJE
Otevřené manželstvíPražské Švandovo divadlo servíruje druhou část Léta hereckých osobnostní. Až do čtvrtka 18. sprna mohou diváci denně vidět hru Otevřené manželství. Komedie je věčným střetem mužského a ženského principu a groteskním bojištěm vztahu mezi dvěma lidmi.

Ve středu 17. srpna 2005 se ve Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční představení Divadla Sklep s názvem Ozvěny besídky. V pásmu se představí Milan Šteindler, Václav Marhoul nebo Monika Načeva. Ozvěny se hrají v rámci přehlídky Valašské divadelní léto.

Kouzelný cirkusHra Kouzelný cirkus skrývá téma prastaré jako lidstvo samo - dobro, zlo, lásku, nenávist, štěstí. Ze dvou vajíček se vylíhnou dva klauni. Než se stačí porozhlédnout, už je tu Svůdce, symbol nástrah a osidel, už je tu Venuše, která je vyláká na dalekou pouť. Představení uvádí pražská Laterna Magika.

EXTRA NÁŠUP
V Divadle v Celetné končí letní přehlídka. Inscenace Sen noci svatojánské, šitá na míru prázdninám a létu, se v tomto týdnu divákům představí naposledy. Sen mohou vidět denně do soboty. V neděli zakončí přehlídku koncert kapely -123 minut.

Hamlet - americká verzePo třech letech se do Divadla Kalich vrací Hamlet Janka Ledeckého. A návrat to bude velký. Vedle české verze mohou diváci vidět i verzi americkou, kterou do Česka přijel režírovat Robert Johanson. V americké verzi si zahraje i Janek Ledecký. Hamleta ztvární broadwayská hvězda Sebastian Arcelus. - rozhovor s ním čtěte zde

Autoři:

Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

PRVNÍ DOJMY: Tenkrát v Hollywoodu je Tarantino šťastný jako blecha

Brad Pitt a Leonardo DiCaprio ve filmu Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Někdo tvrdí, že „pravý“ Quentin Tarantino si vezme slovo až v poslední, vskutku třeskutě zábavné půlhodince své novinky...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Další z rubriky

O smrti a neřestech, tedy pro dospělé, varují loutky vyrobené podle soch

Příprava marionet podle Braunových soch pro představení Jedem s medem

Představení není primárně určeno dětem! Jasná informace doprovází nejnovější loutkové představení souboru Geisslers...

Festival Letní Letná zahájila provazochodkyně nad Vltavou

Světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga úspěšně přešla přes Vltavu od...

Letošní 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná začal procházkou v oblacích. Světoznámá...

Mim Vizváry coby pacient na operačním sále slibuje nevídané triky

Radim Vizváry

Novocirkusová skupina Losers Cirque Company měla projekt v plánu už hodně dlouho. Na jejích oficiálních stránkách po...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz