Smát se budeme tomu, co bývalo k pláči

  13:26aktualizováno  13:26
Sedněme si a vzpomínejme. To je převládající představa televizní zábavy uzpůsobená většinovému divákovi kolem padesáti let, která podle všeho vydrží i letos. Česká televize, která kdysi s Českou sodou dávala průchod novodobé mladistvé satiře, zachová osvědčené Banánové rybičky s Halinou Pawlowskou nebo estrádní retroshow Jsou hvězdy, které nehasnou uváděnou Vladimírem Hronem.

Novinkou bude cyklus Blízká setkání, v podstatě jevištní pořad, kam si vždy některý z hvězdných hostitelů pozve své spolupracovníky a přátele. Zahájil jej Marek Eben, následovat bude třeba Václav Neckář. Na ČT sem tam možná přijde i občasník, například jednorázové setkání s hrdiny právě končícího seriálu nazvané Trochu více Nemocnice.

Také Prima se v oblasti zábavy zklidňuje, kromě zavedených pořadů Nikdo není dokonalý nebo Caruso show pokračuje v mírně obměněné podobě v Receptáři nebo v Prima vařečce - tam se přidají všednodenní souboje žen a mužů nad sporákem, sobotní nápady ze zahraniční kuchyně či nedělní vaření známých tváří.

Pořad světových reklam se Zdeňkem Izerem Telebazar, který se stal objevem loňského roku a našel si téměř půldruhého milionu příznivců, sice končí, ale jen dočasně. Na podzim by se měl Izer vrátit, ať už s nově nakoupenou zásobou reklam či v obdobném typu pořadu.

Vlajkovou lodí zábavy dosud bývala Nova, z jejíchž stálic lze jmenovat Country estrádu, Dobroty, GoGo šou, Hogo Fogo, Lucii na bílo, Politické harašení, Zlatíčka, Zlatou mříž či zdravě neuctivé Tele Tele, které svou pozici zejména mezi mladými diváky značně posílilo.

Stalo se vlastně variantou České sody, bodovalo znovu v anketě výročních cen Novy a o nedávném silvestru mělo nejvyšší sledovanost. Nova však dosavadní nabídku vlastní zábavy ještě doplní dvěma novinkami. Jednak tajemným týdeníkem, o kterém zatím nechce nic bližšího prozradit, jednak měsíčníkem, jímž se zřejmě připojí k vládnoucí vlně nostalgie.

Říká se mu totiž DDR show a měl by podobně jako pořad ČT Jsou hvězdy, které nehasnou putovat po jednotlivých obdobích moderní historie. Rozdíl však spočívá v tom, že tahle zábava bude spojena se soutěží. Podle zvolené hudby, kostýmů a dalších prvků budou diváci hádat, v kterém roce se právě nacházejí.

Ani zábava rodinná či vyloženě dětská se nevyhne návratům. K seriálům, jež ČT opět vytahuje z archivu, patří Arabela, Návštěvníci, Křeček v noční košili, Létající Čestmír, My z konce světa. V novém francouzském cyklu Doma chutná nejlépe pak propojí to nejvděčnější: cestopis, národní jídla a dětské průvodce.

Osvědčená klasika. Vladimíra Menšíka mají diváci možnost každoročně vidět v silvestrovských sestřizích, nyní se na obrazovku ČT vrací v pohádkovém seriálu Arabela.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

OBRAZEM: Od Ungeltu po Zlín. Co přejí do nového roku čeští umělci

Divadlo Ungelt, Praha

Na závěr roku tradičně vybíráme z došlých novoročenek od kulturních institucí, jako jsou galerie, divadla nebo...

Islámský stát komplikuje život i hercům. Michael Caine si změnil jméno

Michael Caine ve filmu Mládí

Britský herec Michael Caine, představitel Batmanova komorníka Alfreda a milosrdného doktora z Pravidel moštárny, byl...

TRAILERY ROKU: Nejvíc lákalo strašení a filmy dětem nepřístupné

Trailer To

Trailery leckdy předznamenávají úspěch avizovaného filmu. V krátkém přehledu jsme vybrali upoutávky, které v uplynulém...

Najdete na iDNES.cz