Diskuse k článku

Ondříček: Byli jsme hippie

"My jsme vlastně hippie byli, my jsme se tak při natáčení chovali," zavzpomínal na natáčení filmu Vlasy ve svém prvním životním on-line rozhovoru světoznámý kameraman Miroslav Ondříček. Diskutovat tímto způsobem pro něj nebylo vůbec jednoduché: "Musím stále používat brýle... Je to nepříjemné, že nevidím, s kým si povídám, že se mu nedívám do očí," vysvětlil muž, který spolu s Milošem Formanem vytvořil filmy jako Lásky jedné plavovlásky, Hoří, má panenko či Vlasy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jitka

Máš co kecat
Mrzi mě, že jako první musím reagovat na příspěvek toho pana "Radka". Když už musíte upozorňovat na gramatické chyby v cizích příspěvcích, napište alespoň ten svůj správně... Vaše "kultůra" se totiž píše kultura. Ach bože, ten šovinismus... Zdravím všechny hipíky!
Sisi
0/0
12.7.2002 15:44

Radek

Ale, ale,
Mrzi mě, že jako první musím reagovat na příspěvek té dámy "Alušky". Za jedno, když už musíte používat cizí výrazy, tak se je alespoň naučte psát správně gramaticky.Vaše "par excalance" se totiž píše "par excellence".Myslím ale, že čeština nabízí spoustu dostatečně výstižných výrazů. Za druhé nechápu, jak může někdo tak generalizovat zřejmě svou osobní zkušenost. Pochopitelně narážím na to Vaše údajné kašlání na ženy. Ach bože, ten feminismus. Musím s Vámi ale v jednom souhlasit. Amadea jsem viděl jako hodně malý kluk a šedesátá léta nepamatuji, ale z Vlasů jsem unešen. Přesto, že jsem tuto kultůru nezažil, tento film mě oslovil svým postojem ke společenským normám. Myslím, že takovýto snímek by nemohl natočit někdo, kdo alespoň z části nesdílí stejný světový názor a stejně tak ho nepochopí člověk, pro kterého jsou společenské normy neotřesitelné. Přeji hodně zdaru a úspěchů ve Vaší tvorbě. Radek Platzer
0/0
12.7.2002 13:57

Aluška

Ano, ta 60 léta ta byla opravdu úžasná, pamatuju. A myslím, že pan Ondříček je kameraman "par excalance".Minimálně Amadeus hovoří za vše. Proti všem ...(můj syn by nahradil sračkám", je úžasné, že žili takovýhle pánové a dámy, kteří věděli jak dál. Za dámy myslím na paní Olgu Sommerovou, a za pány mě nikdo nenapadá-možná je to tím, že pánové kašlou na ženy a to všeobecně.
0/0
12.7.2002 2:36

Najdete na iDNES.cz