Úterý 26. května 2020, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 26. května 2020 Filip
16:32
Česko

Hraniční přechod do Rakouska ve Slavonicích je už otevřený. Rakouská strana od rána několik hodin vozidla do země nepouštěla, nyní průjezdu nebrání.

16:27
Česko

Všech osm městských obvodů Pardubic odpustí podnikatelům poplatky za provozování letních restauračních zahrádek. Úleva má zmírnit dopady koronavirových opatření na jejich činnost, uvedl magistrát.

16:23
Česko

Mobilní infokarta o koronaviru se zaměří na pendlery a turisty

přečíst článek
16:16
Velká Británie

V Británii za uplynulých 24 hodin zemřelo dalších 134 lidí s covidem-19. To je více než předchozí den. Celková bilance vzrostla na 37 048 mrtvých.

16:13
Evropa

Šest z deseti občanů Evropské unie uvádí, že má kvůli finanční problémy kvůli krizi vyvolané šířením nákazy koronavirem. Téměř třetina dotázaných v průzkumu, který si nechal vypracovat a dnes zveřejnil Evropský parlament, hlásí výpadky příjmů.

16:07
Česko

Během nouzového stavu přestala zcela poslouchat rádio zhruba dvě procenta Čechů. Dalších deset procent lidí ve věku mezi 12 a 79 lety poslech nějakým způsobem omezilo. Vyplývá to z dubnového průzkumu společností Median a STEM/MARK.

16:00
Česko

Nemáme respirátory, psala záchranářka Jermanové. Kraj odpověděl policií

přečíst článek
15:47
Velká Británie

Kvůli pandemii covidu-19 se letos nebude udílet prestižní britské ocenění za současné výtvarné umění. Turnerovu cenu nahradí deset stipendií pro umělce, na které tvrdě dopadla opatření přijatá v boji s koronavirem, oznámila dnes galerie moderního umění Tate Britain.

15:33
Česko

Česká filharmonie obnovuje od 1. června svou koncertní činnost pro veřejnost ve Dvořákově síni Rudolfina. Na následující tři měsíce připravila řadu Letní koncerty, která zahrnuje 25 programů od sólových recitálů po vystoupení Komorního orchestru České filharmonie.

15:22
svět

Thajská vláda dnes prodloužila až do 30. června stav nouze, který vyhlásila kvůli epidemii nemoci covid-19. Bangkok k tomuto kroku přistoupil navzdory tomu, že koronavirus se již v zemi téměř nešíří. Dnes thajské úřady oznámily pouze tři nové případy nákazy.

14:42
Evropa

Na Jadran od června i letecky. Smartwings obnovují linku do Splitu

přečíst článek
14:32
Česko

Sněmovna potvrdila trvání stavu legislativní nouze, v němž může zrychleně schvalovat návrhy zákonů. Někteří poslanci už odložili roušky.

14:28
Itálie

Domovy pro seniory v Itálii po epidemii koronaviru bojují o přežití. Kvůli nedostatku financí bude muset řada zařízení zavřít. Náklady totiž kvůli bezpečnostním nařízením raketově rostou a domovy zároveň v mnoha regionech zatím nesmějí přijímat nové klienty.

14:18
svět

V Chile chybí lůžka na jednotkách intenzivní péče. Země, která je třetí nejzasaženějším státem v Latinské Americe, hlásí již 74 000 nakažených. V Santiagu přitom v posledních dnech sílí protesty kvůli karanténním opatřením, která dál zhoršují ekonomickou situaci řady Chilanů.

14:11
USA

Američanky přelstily koronavirus, svou svatbu promítaly přes internet

přečíst článek
13:59
Česko

Pět ostravských strážníků má koronavirus, dalších 38 zaměstnanců městské policie skončilo v karanténě. Situace ale výrazně neovlivní chod policie, uvedl mluvčí strážníků Jindřich Machů. Městská policie Ostrava aktuálně zaměstnává 626 strážníků.

13:46
Česko

ODS navrhne ustavit ve Sněmovně komisi ke kontrole financí, které vláda slíbila na pomoc postiženým koronavirem. Každá strana do ní má vybrat svého zástupce.

13:37
Česko

Letecká společnost Smartwings začne obnovovat provoz, od 10. června plánuje spustit lety do chorvatského Splitu. Jde o první pravidelnou linku, kterou dopravce obnovuje po přerušení provozu kvůli koronavirové krizi. 

13:31
USA

WHO kvůli obavám o zdraví zastavila testy „Trumpova léku“ proti koronaviru

přečíst článek
13:22
Itálie

Italské Pompeje se dnes po dvou a půl měsících otevřely návštěvníkům. Kvůli koronavirové epidemii turisté do areálu nesměli, i nyní pro ně ale bude platit řada omezení. Kapacita bude omezená, lidé budou muset nosit roušky a zprvu se jim otevřou jen hlavní trasy a několik vybraných vil.