Zloději protáhli zboží z obchodu zábradlím u turniketů, točila je kamera

  • 10
Přelstít prodavače i ochranku chtěli dva zloději v jednom z karlovarských obchodních domů. Ke vchodu do prodejny si připravili vyhlédnutou elektroniku a později ji protáhli pod zábradlím turniketu. Natočila je při tom bezpečnostní kamera.

Zloději šli do obchodu krást začátkem ledna ve večerních hodinách. Pětatřicetiletý muž vešel do prodejny jako první a z regálů vzal krabici s kávovarem a elektrický zubní kartáček v hodnotě 19 tisíc korun. 

Zboží si připravil k vstupnímu turniketu a pak odešel kolem pokladny, aniž by si něco koupil. Po chvíli se vrátil i se svým jednadvacetiletým komplicem. Využili chvíle, kdy nikdo nebyl nablízku. 

„Připravené zboží protáhli skrz zábradlí a odešli. S lupem je však přistihl pracovník ostrahy, který za nimi vyběhl a křičel na ně, ať zastaví. Muži na výzvy nereagovali, zboží před prodejnou ponechali a dali se na útěk,“ popsala krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Muž z ostrahy hned zavolal policii. Díky popisu zlodějů a také kamerovému záznamu se je podařilo za krátkou chvíli dopadnout.

„Starší podezřelý muž není v páchání trestné činnosti žádným nováčkem. Výše uvedeného jednání se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za obdobný trestný čin potrestán Okresním soudem v Karlových Varech. V případě prokázání viny mu za krádež hrozí až tři roky vězení. Mladšímu pak o rok méně,“ doplnila k případu mluvčí.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.