Lyžaře čekají v horách lepší vleky, sjezdovky i pohodlnější parkoviště

  8:23aktualizováno  8:23
Miliony korun investovaly do svého rozvoje před nadcházející zimní sezonou skiareály v Karlovarském kraji. Zatímco v předchozích letech pracovaly hlavně na sjezdovkách a lanovkách, teď se soustřeďují na zázemí, malé návštěvníky i servis. Ceny skipasů zůstanou téměř stejné.

Nejvýše položený krušnohorský skiareál na Klínovci | foto: Martin Stolař, MAFRA

Ačkoliv teprve před několika dny skončilo léto, lyžařská střediska v regionu už začínají žít zimou a připravují se na první návštěvníky. Zaměstnanci těch největších areálů v kraji ani o prázdninách příliš neodpočívali a pracovali na tom, aby jejich středisko bylo ještě modernější.

Nejvíc peněz investoval do svého rozvoje Klínovec, který úpravy vyčíslil na zhruba 20 milionů korun. Jeho zásadní novinkou bude elektronický prodej skipasů. Návštěvníci se díky němu vyhnou čekání na pokladnách a permanentku si aktivují při prvním průchodu turniketem. Navíc při jejím pořízení ušetří.

„Cena celodenní jízdenky pro dospělého se zvedne ze 650 korun na 680 korun s tím, že kdo využije online nákupu, bude mít skipas za loňskou cenu,“ řekl manažer skiareálu Adam Svačina.

Klínovec v nové sezoně potěší snowboardisty, kteří se dočkají vylepšeného odjezdu z horní stanice Jáchymovské pomocí tažného lana. Úprav doznají také sklonové poměry mezi horními stanicemi lanových drah Prima Express a Cinestar Express, což usnadní pohyb lyžařů mezi severní a jižní stranou areálu.

Na Klínovci vyrobí víc technického sněhu

Jednu z investic přitom představuje posílení výroby technického sněhu a zahrnuje mimo jiné i dvacítku dalších děl. Řidiči se navíc dočkají zrekonstruované příjezdové cesty na parkoviště u spodní stanice Prima Express v Jáchymově, tamní parkoviště pak dostane lepší povrch. Poslední novinkou je věrnostní program, který Klínovec vytvoří pro své stálé zákazníky.

Především na údržbu se před nadcházející sezonou zaměřili zaměstnanci sousedního skiareálu Boží Dar - Neklid, kde zůstanou ceny jízdného stejné jako doposud. Novinky přesto mají.

„Návštěvníci se mohou těšit na fun park v prostoru vleku Hranice, kvalitu lyžování zlepší posílený systém zasněžování. Chystají se i nějaká překvapení ve snowparku na Neklidu,“ prozradil mluvčí střediska Filip Majkus.

Řádově miliony korun investoval do svého rozvoje nejmladší krušnohorský skiareál na Plešivci. Vylepšil parkoviště, přidal dva gastro provozy, rozšířil jim nabídku, pořídil přibližovací lano od dětského zázemí k dolní stanici lanovky Pstruží a upravil plochy kolem dětského centra a zázemí takzvané chalupy. Ceny skipasů přitom měnit nehodlá.

Na návštěvníky bude čekat zábavná trať s tunelem

„Jednou z novinek letošní sezony bude měřený slalom a především zábavná trať s desetimetrovým tunelem. Tyto tratě jsou velice populární u dětí, ale i dospělých. Ta naše by měla být dlouhá až 700 metrů,“ popsal jednatel skiareálu Petr Voráček s tím, že by zaměstnanci rádi vybudovali po areálu různé překážky, aby byla jízda pestřejší.

Na nejmenší lyžaře letos mysleli také na Bublavě, kde do zimního střediska investovali zhruba 3 miliony korun. „Tou hlavní byla investice do dětského parku, který jsme vybudovali na ploše 180 na 50 metrů čtverečních,“ uvedl Jiří Lhota ze sdružení Ski Bublava, které areál provozuje.

Součástí parku bude lyžařský pás pro výuku a jeden nový vlek s teleskopickými závěsy, středisko nakoupilo také figurky a branky. Návštěvníci za jízdenky zaplatí stejnou cenu jako v loňské sezoně a v tamní půjčovně na ně budou čekat další špičkové lyže.

Bez lepšího komfortu nezůstanou ani ti, kteří si oblíbili skiareál v Mariánských Lázní. Podle vedoucího střediska Vladimíra Černého posílí tamní zasněžování dvě nová děla na Slalomáku a úpravu sjezdovek zajistí nová rolba. Ceny jízdenek zůstanou nezměněné.

Nejčtenější

Čtyři mrtví na kolejích: dva na Prostějovsku, jeden u Aše a další u Kutné Hory

Muže na Plzeňsku přejel vlak.

Na železniční trati u Pivína na Prostějovsku osobní vlak v sobotu před polednem srazil a usmrtil dvě dívky. Nehodu...

Vary dominovaly v Litvínově, Chomutov smetl Pardubice a zůstává ve hře

Karlovarský Ondřej Beránek (vpravo) překonává Michaela Petráska z Litvínova.

Který z extraligových celků doplní Pardubice v baráži? Tato otázka zůstává i po 3. kole skupiny o udržení...

Studentka ze Sokolova dobyla Evropu líčením, vsadila na zářivé barvy

Kosmetička Bára Petráčková (vlevo), studentka Střední živnostenské školy...

Bára Petráčková je studentka třetího ročníku oboru kosmetické služby Střední živnostenské školy v Sokolově. Její...

Farář na Chebsku musel skončit. Čelí podezření, že se choval nevhodně

Ilustrační snímek

Z čela farnosti města na Chebsku i z funkce okrskového vikáře vikariátu Cheb uvolnil minulý týden biskup Tomáš Holub...

Chomutov padl a doprovodí Pardubice do baráže. Litvínov přetlačil Vary

Jan Stránský z Chomutova nepřekonal pardubického brankáře Ondřeje Kacetla.

Po 4. kole skupiny o udržení v hokejové extralize je rozhodnuto o druhém účastníkovi baráže. Chomutov podlehl na...

Další z rubriky

Personální audit na krajském úřadě má ukázat, zda jsou úředníci přetíženi

Ilustrační snímek

Jak jsou vytížení jednotliví úředníci? I takovou věc má zjistit personální audit, který chce na svém úřadu v dubnu...

Zastánci litinové repliky chystají další referendum o Vřídelní kolonádě

Původní karlovarská Vřídelní kolonáda v období kolem roku 1900.

Karlovy Vary si zřejmě zopakují všelidové hlasování o nahrazení stávající Vřídelní kolonády litinovou replikou. Snaží...

Lidé z chebského sídliště Spáleniště budou parkovat u bývalé kotelny

Ulice V Zahradách v Chebu zaplněná zaparkovanými automobily.

Začátek další etapy revitalizace nejstaršího chebského sídliště Spáleniště je na spadnutí. Než ale začnou pracovat...

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?
Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích prodávají dětská líčidla. V Česku už dokonce najdete i specializované salony, kde dětem udělají manikúru nebo pedikúru. Jak vysvětlit dnešním dětem, že na líčení mají dost času?

Najdete na iDNES.cz