Zatracovaný pavilon karlovarské nemocnice ovládl krajskou Stavbu roku

  9:51aktualizováno  9:51
Hned dvakrát uspěl v letošním ročníku ankety Stavba Karlovarského kraje pavilon akutní medicíny v krajském městě. Objekt dostal cenu od hejtmana Josefa Novotného a vyhrál také u odborné poroty. Dařilo se ale i komplexu Becherplatz, který získal cenu veřejnosti. Odborníci udělili Becherplatzu třetí místo.

Pavilon akutní medicíny karlovarské nemocnice získal dvě ocenění v anketě Stavba roku Karlovarského kraje 2013 | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Hejtman Josef Novotný o pavilonu karlovarské nemocnice v pátek večer prohlásil, že je zatracovaný, ale současně obdivovaný.

"Jsou lidé, kteří o pavilonu říkají, že v něm dostanou špatnou štědrovečerní večeři. Jiným jsou tam zase malé dveře. Já si ale myslím, že jde o stavbu budoucnosti," řekl hejtman při letošním vyhlašování výsledků soutěže Stavba Karlovarského kraje.

Fotogalerie

Svoji cenu udělil i primátor Petr Kulhánek. Získalo ji balneo a wellness Grandhotelu Pupp.

Odborné porotě předsedal náměstek hejtmana Petr Navrátil. Hodnotící komise se podle něj téměř jednoznačně shodla na vítězi i celkovém pořadí.

"V Karlových Varech se mi líbila odvaha firmy Karel Holoubek zrekonstruovat Becherplatz v původním stylu. Nic není v prostorách bývalé likérky vybourané. Tento skvost z pohledu od Chebského mostu jenom září," pochvaloval si náměstek.

Becherplatz se líbil nejen jemu, ale i veřejnosti. Z celkem 4 992 hlasů pro nejlepší stavby kliklo pro komplex v obchodním centru Karlových Varů 1 056 uživatelů internetu. Odborná porota udělila Bacherplatzu třetí místo. Cenu za druhou příčku si odnesly firmy, které postavily úsek silnic R6 Nové Sedlo - Sokolov.

U lidí bodoval zachráněný ostrovský klášter

Letošní novinkou 13. ročníku soutěže, který se konal u příležitosti Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2013, byla kategorie Zachráněné památky Karlovarska. Radost měli v Ostrově, protože nejvíce hlasů v internetovém hlasování dostal tamní klášterní areál.

Ostrov byl loni na stupních vítězů hned dvakrát. Využití Paláce princů v Ostrově pro městskou knihovnu tehdy nejvíce ohodnotila odborná porota i veřejnost.

"Jsem rád, že historické budovy mohou v klášterním centru sloužit lidem, kteří v nich bydlí," uvedl starosta Ostrova Pavel Čekan.

Radost měl i místopředseda představenstva společnosti Imperial Alexandr Rebjonok. Převzal samostatnou cenu v kategorii zachráněných památek. Pořadatelé soutěže totiž ocenili rozsáhlou rekonstrukci a rozšíření hotelu Imperial za poslední dvě desetiletí.

Nejvíce hlasů dala veřejnost při hlasování v kategorii projektů úseku cyklostezky od karlovarského Kauflandu až po Interspar. Cenu od organizátorů soutěže, Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary, převzal první náměstek primátora Petr Bursík.

"Máme z vítězství radost. Na podzim by měl být úsek hotový. Těším se, jak s vedením města sedneme na kolo a hned si vše projedeme."

Za všechny soutěžící i veřejnost pronesl v divadle na závěr slavnostního večera přání hejtman Josef Novotný. Doufá, že brzy skončí ekonomická krize.

Nejčtenější

VIDEO: Přes tisíc děr na silnici, naštvaní obyvatelé je barevně označili

Rozbitá silnice ze Šindelové do Krásné Lípy. Lidé označili díry barevně.

Barevnou silnici má v těchto dnech Krásná Lípa u Šindelové na Sokolovsku. Neonové tvary ale nejsou ozdobou, nýbrž...

Bazén Thermalu už má provozovatele, slibuje špičkové wellness služby

Bazén karlovarského hotelu Thermal.

Kdysi vyhlášený bazén u hotelu Thermal v Karlových Varech má po letech chátrání naději, že lidem opět nabídne relaxaci...

Senior na Sokolovsku nelegálně odebíral elektřinu, hrozí mu vězení

Ilustrační snímek

Až pět let ve vězení může strávit jednaosmdesátiletý muž, kterého policie podezřívá z krádeže. Senior měl dva roky...

Boj s obří štikou na Skalce trval přes půl hodiny

Václav Fikar, chebský rybář a spisovatel chytil na Skalce trofejní štiku 118...

Krokodýl. Právě tak rybáři říkají obrovským štikám. O ulovení takového krokodýla sní většina z nich, ale dostat na...

V UNESCO už jsou, obcím ale chybí jazykově vybavení průvodci i ubytování

Hornické památky Krušnohoří jsou od soboty nově na seznamu UNESCO. Turisté si...

Radost i starosti navíc, tak reagují starostové obcí a měst Hornického regionu Krušnohoří/Erzgebirge, které jsou nově...

Další z rubriky

Chyběla mu kniha o Staré Roli. Tak ji sám napsal

Antonín Foglar a jeho kniha Stará Role, město porcelánu

Karlovarského patriota Antonína Foglara nesmírně mrzelo, že o jeho milované čtvrti Stará Role dosud nevyšla jediná...

Výstavu vězeňského umění ovládl relikviář vyrobený v Horním Slavkově

Haptický model relikviáře svatého Maura.

První místo v umělecké kategorii si z polského Sztumu, kde se uskutečnila mezinárodní soutěž vězeňského umění, odvezl...

Americkým dědicům patří jen část mariánskolázeňského domu, míní soud

Město Mariánské Lázně má vrátit rodině Leitnerů činžovní dům v Klíčové ulici.

Město Mariánské Lázně netrpělivě čeká na další soudní verdikt v kauze, v níž jde o vrácení domu a pozemků v samotném...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz