Brutálně zbil a zkopal matku, pro ženu v kritickém stavu letěl vrtulník

  • 6
Svou matku brutálně zbil a zkopal muž v Mariánských Lázních. Seniorku zachránili sousedé, kteří zavolali policii a ta běsnícího násilníka zpacifikovala. Zraněná žena je v kritickém stavu, její syn je podezřelý z pokusu o vraždu.

Událost se stala ve čtvrtek večer. Jednapadesátiletý muž přišel za svojí třiasedmdesátiletou matkou do jejího bytu a tam ji surově napadl. Proč to udělal, ještě není zřejmé, policisté budou násilníka teprve vyslýchat.

„Ženu brutálním způsobem napadl, bil ji pěstmi do hlavy, mlátil hlavou o zem a kopal do ní. Policejní hlídku přivolali sousedé, kteří z bytu slyšeli hluk. Jen díky tomu nedošlo k dokonání trestného činu,“ popsala útok krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Zbídačenou seniorku našli policisté ležet v bezvědomí a poskytli jí první pomoc. Na místo ihned přivolali záchrannou službu. Pro ženu v kritickém stavu letěl vrtulník, který ji přepravil do plzeňské nemocnice.

„Násilníka policisté zadrželi. Krajští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení, muž je podezřelý z pokusu o vraždu. Případ kriminalisté v současnosti prověřují,“ doplnila Týřová.

Útočníkovi hrozí deset až osmnáct let za mřížemi. Krajští kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání a dopoledne podali návrh na vzetí obviněného muže do vazby. Státní zástupce návrh kriminalistů přijal a v sobotu by měl během odpoledne o vazbě rozhodnout soudce. 

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů. Jednodenní pololetní prázdniny jsou v pátek 29. ledna.