Vary si konečně ujasnily, kde budou slavit Vánoce. Znovu u Thermalu

  17:40aktualizováno  17:40
Teprve čtyři týdny před začátkem adventu je v krajském městě jasné, kde vlastně budou letošní vánoční trhy. Vyrostou opět u Thermalu, protože se vedení radnice dohodlo s vedením hotelu.

Vánoční trhy před karlovarským hotelem Thermal. | foto: Jan Daněk, iDNES.cz

Napětí provázelo loňskou premiéru karlovarských vánoční trhů před hotelem Thermal. A napětí je neopustilo ani letos. Teprve nyní se totiž vedení radnice a Thermalu dohodlo na tom, že se trhy k hotelu skutečně vrátí.

„Šlo o otázku dohody na nájemném a cateringu, kde ale nejspíš došlo ke komunikačnímu šumu,“ uvedl primátor Petr Kulhánek.

Město tak nakonec zaplatí hotelu za pronájem plochy 125 tisíc korun, což je o 45 tisíc méně než minulý rok. Ředitel Thermalu Rudolf Mašata je s výsledkem jednání spokojený. „Mně nikdy nic nevadilo, ale pořádek musí být,“ konstatoval.

Na nejasnosti ohledně místa konání trhů upozornili radnici i členové komise lázeňství a cestovního ruchu. Lázně a hoteliéři by si totiž přáli, aby se informace o jejich konání objevily dříve. Oni by si je pak mohli zařadit do svých programů.

„Mělo by to být do konce srpna, nikoli v podzimních měsících,“ zmínil primátor, který je sám členem komise.

Radní už podle primátora zvažovali i jiná místa, na která by se mohly trhy v případě potřeby přesunout. Pokud by Thermal nevyšel, konaly by se buďto ve spodní části ulice T. G. M. nebo křížení se Zeyrovou ulicí či před Alžbětinými lázněmi.

Magistrát za letošní vánoční trhy zaplatí 1,6 milionu korun a tentokrát budou o něco delší. Potrvají od prvního adventního víkendu až do začátku roku, aby si je mohli užít i turisté, kteří přijedou na Vánoce.

„Letos opět počítáme s tím, že budou kolotoče, nebude ale kluziště. Sice se osvědčilo, ale spočítali jsme, že se co do nákladů nevyplatí,“ řekl primátorův náměstek Čestmír Bruštík.

Na pódiu se objeví školáci i známé tváře

Ačkoli se vyjednávání o místě konání celé akce zkomplikovalo, stánkařů podle něj bude dost. „Máme je domluvené už dlouho,“ podotkl. Organizaci bude mít opět na starosti městská společnost KV City Centrum.

Podle jejího jednatele Lukáše Červeného se chce vydat podobnou cestou, jako loni. „V týdnu budou se svým kulturním programem vystupovat školy a školky a o víkendu známé umělecké tváře,“ popsal.

Vedení magistrátu se nyní chystá na obhlídku vánočních stromů. Nabídky má zatím dvě.

„Jedna přišla od paní z Chodova, druhá je z Karlových Varů,“ prozradil Čestmír Bruštík. Příští týden už začne krajské město dostávat vánoční výzdobu, která se rozsvítí o prvním adventním víkendu.

Opravy a dokoupení nových prvků budou stát 300 tisíc korun a výzdoby si nově užijí i další místa ve městě. „Loni jsme ji rozšířili do Počeren, letos chceme připravit řetěz pro vánoční strom v Olšových Varech a Rosnicích,“ řekl Čestmír Bruštík. Instalace a sejmutí výzdoby stojí město 200 tisíc korun, náklady na energii se pohybují kolem 60 tisíc korun.

  • Nejčtenější

Strážníci vrátili ženě psa a našli manžela. Odměnila se jim koláčky

Dvakrát radost v jednom dni udělali karlovarští strážníci místní starší ženě, které vrátili zaběhnutého psa, a poté i...

Silnici z Varů na Plzeň uzavřela nehoda náklaďáku, spadl do řeky Teplé

Nehoda nákladního auta naloženého sutí uzavřela na více než osm hodin hlavní silniční tah z Karlových Varů do Plzně....

V lázeňském centru Varů hořel butik, oheň vyhnal i lidi z bytů

Obyvatele domu v lázeňském centru Karlových Varů vyhnal požár. Hořet začalo v přízemním obchodě s oblečením. Díky tomu,...

Otec a syn napsali knihu. Ukazuje Sokolov, jaký býval před koncem války

Kdysi býval Sokolov podobný městům v okolí. Jenže po bombardování koncem druhé světové války a následných masivních...

VIDEO: Lupič přepadl benzinku, potřeboval peníze na letenku do Ruska

Lupiče, který s punčochou na hlavě a pistolí z hračkárny přepadl před měsícem čerpací stanici na okraji Karlových Varů,...

Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

VIDEO: Lupič přepadl benzinku, potřeboval peníze na letenku do Ruska

Lupiče, který s punčochou na hlavě a pistolí z hračkárny přepadl před měsícem čerpací stanici na okraji Karlových Varů,...

Centrem karlovarských vánočních trhů bude nově Mlýnská kolonáda

Zcela novou podobu vánočních trhů připravuje vedení karlovarské radnice. Tentokrát se budou rozprostírat od hotelu...

Alžbětiny lázně jsou v krizi, nemají na výplaty. Město jim pošle peníze

Do ekonomické krize se dostala akciová společnost Alžbětiny lázně, které jsou posledním lázeňským městským zařízením v...

Vědci v bývalém dole na Sokolovsku zkoumají, co se děje s vodou v krajině

Zjistit co možná nejpřesněji, jak v krajině koluje voda a živiny i plyny v půdě, zjišťují na přibližně hektarovém...

Najdete na iDNES.cz