Firmy odměňují před Vánoci zaměstnance penězi i balíčky

  14:23aktualizováno  14:23
Drobné dárky nebo třeba i finanční prémie. Takovými pozornostmi se před Vánoci snaží potěšit své zaměstnance velké firmy v regionu.

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Zatímco některé například vyplácely mimořádné odměny, jiné si je hýčkaly celý rok. Letos to byla i společnost Sokolovská uhelná, která je největším zaměstnavatelem v regionu. Lidé od ní sice tradiční jednorázovou odměnu nedostali, to ale neznamená, že o ní přišli.

„Tuto koncepci jsme zapracovali do takzvané pevné složky mzdy, do tarifů pro kolektivní smlouvu na rok 2018,“ vysvětlil předseda odborářů Jan Smolka. Třináctý a čtrnáctý plat v Sokolovské uhelné činil 30 tisíc korun na zaměstnance, což je 2,5 tisíce měsíčně.

„Myslíme, že je to pro zaměstnance výhodnější, protože jde o nárokovou složku a nepodléhá rozhodnutí vedení společnosti, zda ji lze či nelze vyplatit,“ doplnil Jan Smolka.

Na základě kolektivní smlouvy mohli i letos pracovníci čerpat během celého roku různé benefity, ať už šlo například o návštěvy fitness centra nebo výhody ze sociálního fondu ve výši 24 milionů korun. Benefity dostali od odborářů také členové odborových svazů.

Přilepšení se dočkají i lidé pracující pro Witte Automotive, která je druhým největším zaměstnavatelem v kraji. „Witte Automotive letos opět vyplatí svým zaměstnancům roční odměny, které dostanou již ve mzdě za listopad. Kromě našich standardních benefitů, kterých není málo, poskytujeme našim zaměstnancům navíc ještě například vitamínové balíčky, letos nově vánoční balíčky a každoročně uvolňujeme finanční prostředky na teambuildingové aktivity,“ vyjmenovala mluvčí společnosti Michaela Matuchová.

Tyto prostředky zaměstnanci podle ní často využívají na vánoční týmová setkání, což je bráno také jako odměna pro zaměstnance, se kterou mohou naložit dle vlastního uvážení. Třeba ji věnovat na dobročinnost.

Drobné pozornosti by se měli dočkat lidé, kteří pracují v regionálních špitálech. Karlovarská krajská nemocnice (KKN) zvažuje alespoň malé poděkování. „S naší ekonomickou situací nebudeme vyplácet třinácté a čtrnácté platy, zvažujeme pro nízkopříjmové zaměstnance s minimální mzdou nějaký potravinový balíček,“ uvedla předsedkyně představenstva KKN Jitka Samáková.

Věcné odměny pro lidi na zejména nízkopříjmových pozicích chystá také společnost Nemos, pod kterou spadá například ostrovská či sokolovská nemocnice. „Konkrétně těm lidem, kteří slouží, nosíme před Štědrým dnem velké balení ovoce, kávy, sušenek, perníčků a podobně, dostávají od nás také vánoční večeři zdarma,“ řekla mluvčí Markéta Singerová. Malý dárek chystá zaměstnancům třeba také sklárna Moser.

Podle ředitele krajské hospodářské komory Stanislava Kříže zdejší firmy ještě stále prožívají poměrně dobré časy. „Nemáme žádné signály, že by se jim nedařilo. Naopak všichni touží po zaměstnancích, takže to je neklamné znamení, že zakázek je zatím dost. Co vím i od zaměstnavatelů, se kterými mluvím, říkají, že by zvládli klidně i více zakázek, ale nemají lidi,“ informoval.

Nejčtenější

Vítr je tak silný, že se ani lyžovat nedá, říká náčelník horské služby

Náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner.

Silný vítr, závěje sněhu a kalamitní stav nouze. Aktuální podmínky v Krušných horách odpočinku na běžkách či...

Boží Dar vyhlásil kvůli sněhu kalamitní stav, dálnici D6 zavřela nehoda

Zasněžený Boží Dar. (11. 1. 2019)

Město Boží Dar odpoledne vyhlásilo kalamitní stav kvůli sněžení. Do města pustí jen auta se zajištěným parkováním....

Inspekce se zastala Vietnamce, kterému neprodali víc zlevněného zboží

Ilustrační snímek

Stížnost Vietnamce na diskriminaci při nákupu většího množství zboží v obchodním řetězci. To byl jeden z...

Zaváté krušnohorské silnice jsou opět zavřené, v Božím Daru trvá kalamita

Velké problémy způsoboval sníh a vítr na silnicích v okolí Božího Daru na...

Silničáři ráno opět uzavřeli silnici na krušnohorský Boží Dar. Ve městě trvá kalamitní stav. Kvůli silnému větru hrozí...

Kolik že ti je? Když do hokejové extraligy naskakují ti nejmladší

Karlovarský brankář Jan Bednář si proti Třinci připsal extraligovou premiéru v...

V neděli si 16letý Jan Bednář v Chebu poskládal hokejovou výstroj a vlakem vyrazil přes celou republiku. Při zranění...

Další z rubriky

Na řadě běžkařských tras v Krušných horách stále leží spadlé stromy

Magistrála u Bublavy. (17. 1. 2019)

S kontrolou běžkařských tras po víkendovém sněžení a větru začali rolbaři, revírníci a zástupci společnosti První...

Student přinesl do školy krabici marihuany, prozradil se videem na síti

Ilustrační snímek

Na velké problémy si zadělal devatenáctiletý mladík z Nejdku na Karlovarsku. Nejprve své kamarádce dal dávku pervitinu,...

Na výměnu kotlů mohou lidé dostat až 70 milionů, zažádají elektronicky

Ilustrační snímek

Další desítky domácností můžou letos požádat o kotlíkové dotace, prostřednictvím kterých si mohou vyměnit staré kotle...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz