Diskuse k článku

Radnice v Mariánských Lázních bojuje o trolejbusy s dopravní společností

Mariánskolázeňské zastupitele čekají jednání o budoucnosti trolejbusové dopravy ve městě. A nebudou jednoduchá. Město, které ve společnosti Městská doprava Mariánské Lázně drží šedesátiprocentní podíl, se bude muset dohodnout s menšinovým vlastníkem, společností Z-Group.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Z48d97e19n17ě25k 56S22ý94k35o43r83a 1156764218458

Hlavně že firma Z - group má vozy v ČSAD v luxusním stavu. Co nejrychleji se Zemka zbavte a vraťte DP městu. Kdysi bylo DP Mariánské Lázně nejlepší v celé ČSSR a bývalá vedení na radnici jej zlikvidovala. Tak je nyní šance napravit chyby.

Plynový bus je ekologický stejně jako nejnovější nafta a cena cng bude postupně stoupat. Základní cena plynu je vyšší jak u nafty. Jen uměle snížená spotřební daň dělá z cng zajímavé palivo.

Elektrobus je blbost. Jen cena za baterie a jejich výměnu do všech trolejbusů v ML by za 15 let (plánovaná životnost karoserie) zaplatila výstavbu trolejbusové trati o délce kolem 5km. Mariánky jsou učebnicový příklad, že životnost troleje je kolem 50 let. Sloupy, no, v Jihlavě máme sloupy z roku 1948, tj od doby výstavby trolejbusů a není jich málo. Většina se měnila když bylo nutné vybudovat křižovatky apod. Kdy se měnily síly na ně působící nebo poloha. Ale kde je rovná trať, tam jsou dodnes a nevykazují známky nutné výměny.

A teď si vezměte, že do elektrobusu jsou potřeba větší a dražší byterky, jejich cena poleze nahoru, neb vzácné prvky, spotřebují více proudu, jelikož barerie se musí dobíjet a jsou tam nabíjecí ztráty (trolejbus ale bere proud přímo, ztráty na infrastruktuře jsou identické), když brzdi, tak energii trolejbus může předat dalšímu, pokud má elektrobus plnou kapacitu baterií, tak se maří v odporech.

12m elektrobus ma díky velikosti baterií omezenou kapacitu cestujících srovnatelnou s 10m vozy...

Kdyby Mariánky neměly trolejbusy, tak by Zemek na elektrobus nemyslel, trolejbusy mu totiž dávají potřebnou infrastrukturu, kterou kdyby musel budovat, tak se nedoplatí. Nabíjecí stojan je skoro 10 mil Kč na jeden vůz.

Prostě pokud někdo umí počítat dlouhodobě, tak nakoupí nové trolejbusy, nechá je vybavit menší baterií, aby byly autonomní a za cca 25 let jsou prostředky zpět. Elektrickou energii vždy budeme muset vyrobit. S ropou a plynem to bude horší. A jelikož se z ropy dělají i léky, není dobré je jenom spalovat.

+3/0
6.5.2019 14:40

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Najdete na iDNES.cz