Diskuse k článku

Prameny se opět nadechují k životu. Stát jim odpustil velkou část dluhu

Stát odpustil Pramenům, nejzadluženější obci v republice, významnou část dluhu. Obyvatelé vísky na Mariánskolázeňsku tak mají po letech konec strádání na dohled.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J21o49s81e64f 52H50o97r76n88í12k 1736810417120

Obdivuji odvahu paní starostky obce Prameny a ještě jsem nepochopil, jak se mohla obec dostat do milionové zadluženosti. Občas se objeví informace, že to zavinil nepovedený projekt stáčírny minerálních vod a dnes jsem se dočetl, že i sanatoria. Byl bych rád, kdyby se našel odvážlivec, který by odhalil, proč došlo ke zmaření plánů obce. Nemohu uvěřit, že vrtný průzkum nenašel zdroj minerální vody, jedna snad ještě funguje mezi Prameny a Mnichovem a v širokém okolí Pramenů je minerálních pramenů nadbytek. Nestojí za zadlužením Pramenů nekalá konkurenční rivalita? Také máme asi nedokonalé zákony, když malá obec může udělat milionové dluhy a nikdo na to včas nepřijde. To mají u nás obce takovou neomezenou a nekontrolovatelnou pravomoc? Pokud sleduji utrácení peněz radnicí konkrétně v Sokolově, nemůže město udělat takové dluhy, protože pořád nemá finance na akce, po kterých občané volají a město má svůj rozpočet. Mám za to, že Prameny a okolí si zaslouží větší podporu shora, protože je to krásná a zdravá krajina, nepostižena průmyslem. Některé finanční prostředky se v Čechách utrácejí za méně podstatné akce a na druhé straně v Pramenech občané jsou odříznutí od běžných civilizačních vymožeností jako je kanalizace, veřejné osvětlení, kanceláře starostky /ta musí mít kancelář v bytě !!!!/ protože obec nemá vlastní místnost, občané jsou vlastně v obci odtrženi od veřejného života, je toto normální? Za co jsou trestáni, oni zmařili uváděný projekt, který Prameny zadlužil? Nemohu pochopit, co vlastník pohledávek očekává od obce, že mu peníze uhradí, z čeho? Netrpělivě očekávám zprávu, jak se projeví. Josef HORNÍK

+1/0
19.5.2017 21:47
Foto

J84i35ř92í 16K68o91r17b32e30l 5146706962406

Asi tak.Není nad, když si sám sobě odpovídáte na Vámi položené otázky. Pochybuji, že se někdo bude v Karlovarském kraji otevřeně vyjadřovat fundovaně aneb, jak to opravdu bylo ... Nejabsurdnější na tom všem je, jak se sama paní starostka vyjadřuje - máme našlápnuto a vláda se položí .... Stačí porovna trozpočet obce s rozpočtem firmy, jež stáčí nedaleko podobnou surovinu.

0/0
22.5.2017 13:50

Najdete na iDNES.cz