Služební auto starosty Ostrova řídí jeho žena, upozorňuje předchůdce

  16:37aktualizováno  16:37
Za volantem bývalého služebního vozu starosty Ostrova na Karlovarsku, který jezdil s Toyotou Avensis, se vyměnili šoféři. Dříve ho šoféroval Pavel Čekan (ČSSD), nyní toyotu řídí jeho žena Dana.

Služební auto starosty Ostrova Pavla Čekana teď řídí jeho žena. Koupila jej v bazaru. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Exstarostu Jana Bureše (ODS) zarazila cena, za kterou si paní Čekanová vůz zakoupila. Současný starosta ale ve všem vidí začínající předvolební boj před komunálními volbami v roce 2014.

O koupi toyoty v autobazaru za 120 tisíc korun napsal Jan Bureš v Ostrovských novinách, které sám vydává.

"Vůz měl speciální výbavu - nezávislé topení. Jen tato legrace přišla na 40 tisíc korun. Město zaplatilo ve třech měsících před prodejem auta za opravy více než 16 tisíc korun. Takové automobily se prodávají v bazarech za cenu okolo 200 tisíc korun. Ale paní Čekanová si jej koupila za 120 tisíc. Zajímavé je, že autobazar neměl žádnou provizi, i když mu vznikly náklady se zajištěním převodu a přepisu," podivoval se exstarosta a bývalý poslanec Sněmovny Jan Bureš.

Z bazaru do bazaru

S toyotou původně jezdil ředitel akciové společnosti města - Ostrovské teplárenské - Tibor Hrušovský. Pak ji přes autobazar za zůstatkovou hodnotu koupilo město a vůz po několika letech užívání zase skončil v autobazaru. V něm si jej pořídila právě Dana Čekanová.

Pro starostu Ostrova Pavla Čekana není zájem o případ toyota ničím novým. Policii na něj upozornil už před Burešem anonym. "Policisté žádné pochybení nezjistili. Proč byla v autobazaru nákupní a prodejní cena stejná, tím jsem se vůbec nezaobíral. Ne že bych se chtěl zbavit nějaké zodpovědnosti, ale majetek má na starosti tajemnice městského úřadu," uvedl starosta Čekan.

Chování svého předchůdce chápe Pavel Čekan jako otevření předvolební kampaně pro příští rok, kdy se chce Jan Bureš vrátit do starostovského křesla.

"Ve sportovní terminologii říkám, že si zápas o starostování spolu rozdáme, a bude to v pohodě. Kdo vyhraje, ten bude mít právo sestavit vládu města." Exstarosta Bureš si myslí, že městská pokladna utrpěla, protože Ostrov mohl za toyotu z autobazaru dostat více peněz. Jako příklad dává auto svého tchána se speciální výbavou pro zdravotně postižené. Tchán za vůz dostal 50 tisíc korun, ale autobazar jej pak nabízel mnohem dráž.

Poškozením městské pokladny argumentoval v Ostrovském zpravodaji i starosta. Napsal, že Jan Bureš jezdil toyotou na náklady města do Prahy. Přitom měl jako poslanec, zvolený do Sněmovny, nárok na refundaci cest.

Žádným z obou případů se nikdo nezabývá, o sympatiích tomu kterému starostovi rozhodnou příští rok voliči.

Nejčtenější

Matka se musela ptát, jestli smí uklízet. Syn ji týral od patnácti let

Ilustrační snímek

Od patnácti let týral svou matku nyní již třiadvacetiletý muž z Kraslic na Sokolovsku. Trýznil ji hlavně psychicky,...

Žárlivá studentka zbila na plese dívku, se kterou tančil její přítel

Ilustrační snímek

Svou žárlivost nedokázala ovládnout osmnáctiletá studentka z Chebu. Na maturitním plese zbila dívku, s níž tančil její...

Soud projednává po jedenácti letech vraždu mladíka uvláčeného za autem

Bývalý policista Martin Novotný (vlevo) a Aleš Šepták u Krajského soudu v...

Krajský soud v Plzni začal projednávat případ mladíka uvláčeného k smrti za osobním autem. Z téměř 11 let staré vraždy...

Na karlovarský festival přijede Julianne Moore. Vrací se Casey Affleck

Julianne Moore (Cannes, 18. května 2017)

Karlovarský festival letos uvítá herečku Julianne Moore, která uvede v rámci zahajovacího večera snímek Po svatbě. Na...

Utajeného svědka zkoušeli advokáti z Bible, o vraždě promluvil po letech

Bývalý policista Martin Novotný (vlevo) a Aleš Šepták u Krajského soudu v...

Před plzeňským krajským soudem vypovídal utajený svědek, který před 11 lety podle svých slov míjel na silnici u Aše na...

Další z rubriky

Matka se musela ptát, jestli smí uklízet. Syn ji týral od patnácti let

Ilustrační snímek

Od patnácti let týral svou matku nyní již třiadvacetiletý muž z Kraslic na Sokolovsku. Trýznil ji hlavně psychicky,...

Největším problémem Varů je zanedbaný bazén hotelu Thermal, říká anketa

Bazén hotelu Thermal má šanci opět ožít

Hotel Thermal a jeho vypuštěný bazén se stal opět nejpalčivějším problémem Karlových Varů. Neslavné prvenství mu...

Strunal prodává unikátní sbírku hudebních nástrojů, zájem má kraj

Firma Strunal Schönbach v Lubech vlastní unikátní sbírku nejrůznějších...

Karlovarský kraj by se mohl stát majitelem cenné historické sbírky hudebních nástrojů. Nabídla mu ji společnost Strunal...

Najdete na iDNES.cz