Na přehlídce veteránů zazářil motocykl Harley Davidson a Škoda Popular

  11:40aktualizováno  11:40
Návrat do časů dávno minulých nabídla Sokolovská soutěž elegance historických vozidel. Akce, která se konala vůbec poprvé, přilákala majitele téměř šedesátky osobních aut a necelé dvacítky motocyklů.

1. sokolovská soutěž elegance historických vozidel | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Možná do mě budete muset trochu strčit,“ požádal těsně před startem na sokolovském náměstí obdivovatele automobilové krásy majitel nablýskaného Mercedesu 190 SL z roku 1960. A pak otočil klíčkem. Sice ne příliš ochotně, ale přece jen se motor červeného roadsteru rozběhl.

„Jako hodinky,“ ozvalo se z hloučku diváků. „Jo, ale ruský,“ kontroval muž zpoza volantu a odjel ke startovní bráně.

I když si majitelé historických vozidel svých miláčků hledí, stáří přece jenom občas dokáže, že má navrch. „Naštěstí jsme s sebou měli mechanika, který drobnější závady dokázal vyřešit přímo na silnici,“ uvedl ředitel prvního ročníku soutěže Jiří Zubko.

I přes mechanikovu zručnost ovšem jeden z vozů do cíle nedorazil. „Kousek za Kyselkou zůstal stát jeden z přihlášených cadillaců. Odešla mu spojka a tu na krajnici prostě neopravíte,“ naznačil rozsah problémů ředitel závodu.

Ačkoliv je sokolovská přehlídka benzinové elegance absolutní novinkou na programu podobných akcí v regionu, nedostatkem zájmu ze strany majitelů historických vozidel netrpěla.

Fotogalerie

„Výhodou je, že jsem členem Veteran Car Clubu Karlovy Vary. Kontakty na lidi tedy mám. Obeslali jsme je a oni naše pozvání přijali,“ komentoval pestrou startovní listinu, na níž se objevila vozidla s datem výroby od roku 1925 až do konce 80. let, Zubko.

Jiří Zubko, který má v Sokolově Muzeum techniky, chce v pořádání soutěží elegance pokračovat. Příští se podle jeho záměru uskuteční už v roce 2020. Ovšem v jiném termínu. „Soutěž elegance by se měla uskutečnit už v květnu,“ vysvětlil majitel muzea.

Důvodem je skutečnost, že v srpnu tradičně karlovarští veteránisté pořádají Karlovarskou Veteran Rallye. Ta se ovšem letos nejela, což dalo prostor právě soutěži elegance.

A jak dopadla? Nejelegantnější motocykl byl Harley Davidson z roku 1929, mezi auty pak Škoda Popular Monte Carlo z roku 1937. Ale vítězi se stali všichni, kdo dokážou sebe i přihlížející za volanty či v sedlech veteránů skvěle pobavit.

Nejčtenější

Žena se krutě pomstila za rozchod, partnerovi spálila půl milionu korun

Peníze (ilustrační foto)

Dost svérázně se svému bývalému partnerovi pomstila žena z Chebska. Po rozchodu spálila půl milionu korun, které dostal...

Žena nechala psa skákat na stromy, až je úplně zničil. Stíhá ji policie

U tří stromů pes poničil kůru i živou část kmene.

Škodu za desítky tisíc korun napáchal v Chebu stafordšírský teriér, který skákal na stromy tak dlouho, až tři úplně...

Kraslická legenda Amati má potíže, někteří zaměstnanci jsou bez výplaty

Jiří Štípek, jednatel kraslické společnosti AMATI - Denak, s.r.o., která je...

Až podáním insolvence může vyvrcholit špatná ekonomická situace kraslického výrobce hudebních nástrojů Amati - Denak....

Napadla svou matku, když slyšela, jak ji i s dcerou objednává k lékaři

Ilustrační snímek

Z nebezpečného vyhrožování obvinila policie třiadvacetiletou ženu z Karlových Varů, která napadla svou matku. Rozčílilo...

Houbařům díky počasí začaly pravé žně. Stále ještě rostou i borůvky

(ilustrační foto)

Poslední dny prázdnin mají před sebou školáci z regionu. Provázet je budou příjemné denní teploty. Počasí bude přát...

Další z rubriky

Mariánskolázeňský festival připomene legendární herečku Audrey Hepburnovou

Audrey Hepburnová ve filmu Snídaně u Tiffanyho

Marienbad Film Festival, který se letos koná v termínu 28. až 31. srpna, už odtajnil program i hosty. Perlami letošní...

Hazlov je vesnicí roku Karlovarského kraje, popelkou už nikdy být nechce

Hazlovská škola ve vesnice roku Karlovarského kraje.

Vesnicí roku Karlovarského kraje se letos stal Hazlov na Chebsku. Obec se do soutěže hlásila počtvrté, ve sbírce jí po...

Kraslická legenda Amati má potíže, někteří zaměstnanci jsou bez výplaty

Jiří Štípek, jednatel kraslické společnosti AMATI - Denak, s.r.o., která je...

Až podáním insolvence může vyvrcholit špatná ekonomická situace kraslického výrobce hudebních nástrojů Amati - Denak....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz