Do práce s dítětem? Přibývá zaměstnavatelů, kteří zajistí hlídání

  9:29aktualizováno  9:29
Stále více rodičů si může dovolit chodit do práce s dítětem. Na hlídání jejich ratolestí láká stále více zaměstnavatelů v celém Karlovarském kraji, nebo o něm alespoň začínají uvažovat.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Mezi průkopníky patří nejdecká společnost Witte Automotive. „Hlídací centrum máme od roku 2014. Ale není tu podmínka, že by zaměstnanec musel pracovat přímo v Nejdku. Jedná se o službu, která je všeobecně pro všechny naše zaměstnance. Pokud jsou schopni dítko dopravit do Nejdku, tak i Ostrovští mají možnost této služby využít,“ uvedla mluvčí společnosti Witte Automotive Michaela Matuchová.

Rodiče pracující ve Witte mohou své ratolesti brát do práce celoročně. Centrum má kapacitu dvanáct dětí a v současnosti je plně obsazeno. Hlídání je určeno pro děti od jednoho do čtyř let.

„Zájem zaměstnanců je, ale jelikož se jedná o placenou službu a není tu tak velký kolektiv, tak rodiče řeší to, že by raději dali děti do školky. Naší služby využívají spíš v případě, kdy se dítě do školky nedostane,“ popsala Matuchová s tím, že rodiče dávají přednost i pestřejšímu programu v klasických školkách.

O hlídání mají v nemocnici zájem hlavně denní sestry

Zajetou praxi s hlídáním dětí mají i v ostrovské a sokolovské nemocnici, kde nabízejí lékařům a sestrám péči o jejich ratolesti druhým rokem, a to vždy v době velkých prázdnin. „Zájem je hlavně u denních sester,“ uvedla mluvčí nemocnic Markéta Singerová.

Věkový limit je tady od tří do třinácti let. „Není to klasická školka, ale hlídání. Chtěli jsme tím vypomoci maminkám, které finančně nemohou utáhnout různé tábory. Toto je pro ně dostupné, protože si hradí pouze stravu,“ vysvětlila Singerová. V obou nemocnicích se sešlo na tři desítky dětí.

Nově plánuje výstavbu a zřízení hlídací skupiny například Karlovarská krajská nemocnice. „V současné době nás zásadně limituje prostor v nemocnici, kdy nemáme vhodné místo. Ale je vypracovaný projekt na jeho stavbu v areálu nemocnice, který navazuje na likvidaci bývalého dětského a ORL oddělení. Ta by měla odstartovat ještě v závěru letošního roku. Na ni by mohla navázat právě stavba nové budovy pro školku. Vše je ale závislé na ekonomické situaci nemocnice a zda získáme nějakou dotaci,“ vysvětlil mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

Podobně je na tom i chebská pobočka továrny na výrobu hraček Play mobil. Ta sice zatím hlídání dětí nenabízí, ale do budoucna by tuto službu svým zaměstnancům ráda poskytla. „Přípravné práce už běží. Máme dokonce stanovené limity podle prostoru, takže dětí by bylo maximálně šest ve věku od nuly do šesti let. Bude to hlídání místo jesliček,“ uvedla za Play mobil Soňa Škrancová.

Nejčtenější

Chyby bankomatu využili i další lidé, jeden vybral 170 tisíc

Ilustrační snímek

Karlovarští policisté obvinili dalších pět lidí, kteří využili chyby jednoho z bankomatů. Ten namísto tisícikorun...

Česko - Německo 5:4, hokejisté ustáli dramatický závěr

Český útočník David Tomášek se tlačí do zakončení v utkání proti Německu.

Hokejová reprezentace zvládla dramatickou přetahovanou s Německem a svůj třetí zápas série Euro Hockey Challenge...

Česko - Německo 5:4, národní tým ztrácel, skóre ale otočil

Český útočník Tomáš Zohorna (v bílém) bojuje u mantinelu s obráncem Německa...

Vydřené vítězství. Hokejová reprezentace porazila Německo 5:4, a zvládla tak i čtvrtý zápas série Euro Hockey...

Agresor dvakrát vybrzdil jiné auto, řidiče pak ztloukl gumovým obuškem

Ilustrační snímek

Policisté na Sokolovsku stíhají muže, který nejprve dvakrát vybrzdil na silnici jiného řidiče a pak ho ztloukl gumovým...

Za vraždu nepohodlného svědka v septiku soud potvrdil 28 let vězení

Za vraždu Dominika P. a pohlavní zneužití nezletilé dívky si Jaromír Šmídek...

Odvolací pražský vrchní soud potvrdil trest 28 let vězení pro Jaromíra Šmídka. Zneužil dítě a později zavraždil muže,...

Další z rubriky

Muž se zákazem řízení nechal auto na policejním parkovišti, hlídce pak lhal

Řidič zaparkoval na policejním parkovišti přímo pod značkou zákaz vjezdu.

Na mimořádně drzého řidiče narazili policisté v Karlových Varech. Nejen že řídil, přestože to měl soudem zakázané, ale...

VIDEO: Zlodějka ukradla ženě z kabelky peněženku přímo pod kamerou

Žena okradla turistku v karlovarské drogerii, z účtu jí pak stihla vybrat...

Policie pátrá po zlodějce, která v karlovarské drogerii ukradla ženě z kabelky peněženku přímo pod kamerou. Stihla jí...

Kilometry oplocení podél D6 přinesly výsledky, ubylo srážek se zvěří

Ředitelství silnic a dálnic staví kolem dálnice D6 ploty, které mají zamezit...

Oplocení, které od loňského roku chrání D6 na trase od Karlových Varů do Chebu, přináší výsledky. Díky plotu ubylo...

Najdete na iDNES.cz