ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Podvodník ze seznamky pro gaye z muže vylákal půl milionu, stačil mu měsíc

  • 6
Půl milionu korun dokázal vylákat za jediný měsíc ze svého nového přítele podvodník z Karlovarska. Vymýšlel si různé historky, proč peníze potřebuje, a důvěřivý muž mu je postupně dával. Pachateli nyní hrozí vysoký trest.

Pětačtyřicetiletý podvodník se seznámil s o sedm let starším mužem na internetové seznamce pro gaye. Nejdříve si jen psali, pak se začali i osobně stýkat. Podvodník působil seriózně a postupně si získával důvěru. Zjevně ale už dopředu věděl, že chce nového partnera obelstít, neboť se mu představil vymyšleným jménem.

Smyšlené byly i historky, se kterými postupně přicházel žádat o půjčky. „Potřebu peněz odůvodňoval různými připravenými legendami. Tvrdil například, že je potřebuje na zaplacení pokuty či na úhradu elektřiny za topení své matky,“ uvedla krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Podvodník svého přítele ubezpečoval, že mu vypůjčené peníze vrátí po vyplacení dědictví po svém zemřelém otci. Žádné takové dědictví přitom neexistovalo.

„Byl si vědom toho, že svůj závazek nebude schopen uhradit. Z poškozeného muže postupně vylákal téměř 500 tisíc korun. Získanou hotovost poté použil pro vlastní potřebu,“ doplnila k případu mluvčí.

Pětačtyřicetiletého muže nyní karlovarští kriminalisté obvinili z podvodu, za který mu vzhledem ke značné škodě hrozí až osm let vězení.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.