Diskuse k článku

Vilemína dostane krov, krásní i jiné části zchátralých lázní Kyselka

Povzbudivé zprávy přicházejí z Kyselky na Karlovarsku, kde bývalé lázeňské domy zachraňuje společnost Karlovarské minerální vody a obecně prospěšná společnost Lázně Kyselka. Zpustošené lázně už nejsou místem, kde se jen vyhazuje suť z lázeňských domů. Řemeslníci vyrábějí krov pro vilu Vilemínu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J97a64n18a 42B90u84r66j72á15n65k66o79v68á 9461670107580

Je zajímavé, co se skupině amatérských nadšenců podařilo. Dokázali rozjet záchranu již prakticky zničené vzácné památky. Záchrana objektů po letech devastace konečně začala a všechno se zcela obrátilo. Tady se naplno v celé nahotě ukazuje, jak neschopní a zcela zbyteční lidé jsou v v Státním památkovém úřadě v Lokti. Památku nechali zcela zdevastovat, nedokázali nic, ač mají za sebou zákon a stát. Dokázali nečinně sledovat, jak se vzácné budovy ničí a rozpadají se. NIC neudělali, jen plácali pár vět a jejich výsledky jsou nulové. Zbyteční neschopní loketští státní úředníci. hrstka nadšenců, amatérů, a dokázala milionkrát víc než tito budižkničemové, co jsou pro nás drazí. Dokáží jen buzerovat soukromníky, kteří si přestavují své domy, ale udržet památky nedokáží. Zadarmo drazí ;-O;-O

+5/−3
20.10.2014 10:21

J24a22n 98K60o50n32ů78p29e35k 1316223157950

Vážená paní Burjánková,

než pustíte do diskuze takto nenávistný příspěvěk, pokuste se prosím zjistit alespoň základní fakta. Na úvod snad jen, že ta skupina "amatérských nadšenců" se z podstatné části rekrutuje právě z pracovníků loketské pobočky Národního památkového ústavu (nikoliv státního památkového úřadu jak mylně uvádíte). Dále bych se vás chtěl zeptat, kde se podle Vás berou podklady pro obnovu historické podoby jednotlivých budov? Na základě čeho přispívá ministerstvo kultury ze svého nevelkého (v porovnání s jinými resorty) rozpočtu částkou, kterou pan Lažanský označí v médiích za úžasnou? Jak to, že lázně Kyselka nebyly kromě dvou budov srovnány se zemí, což byl ještě před pár lety oficiální "revitalizační plán" KMV? Jde totiž o to, že toto je (mimo jiného) výsledkem práce Vámi tolik zatracovaných "zbytečných neschopných loketských státních úředníků". Jak jenom můžete napsat, že "památku nechali zcela zdevastovat", když loketské pracoviště NPÚ vzniklo v roce 2007, kdy již byla Kyselka dávno zdevastovaná? Myslíte si, že je pouhá náhoda, že pár let poté započala její obnova, které se majitel tak dlouho bránil? A mimomochodem k Vaší poznámce jak tito lidé mají za sebou "stát a zákon". Národní památkový ústav jako vědockovýzkumná instituce (typu archeologického ústavu, nebo národního muzea) nemůže nic nařizovat, zakazovat, nebo ukládat pokuty. Není totiž úřadem. Tuto funkci plní magistrát města Karlovy Vary, potažmo jemu nadřízený Krajský úřad Karlovarského Kraje. Podle současného zákona však můžete za zničení památky dostat nanejvýš 2 milióny korun pokuty, což je v porovnání s částkou potřebnou na obnovu Lázní v Kyselce částka zanedbatelná a v rámci  obratu KMV jde o pouhé drobné. Vámi proklamovaná opora ve "státu a zákoně" je tedy více než diskutabilní. O tom, jak jsou "památkáři drazí" snad nemá ani smysl diskutovat (mzda je podle oficiálních statistik hluboko pod průměrem). A konečně i pan Pasquale, je soukromníkem proti jejichž "buzeraci" tak brojíte.

+2/0
20.10.2014 14:56

Najdete na iDNES.cz