Opoziční političku ve Stanovicích zaskočilo, že o ni ANO ztratilo zájem

  13:20aktualizováno  13:20
Opoziční zastupitelé Ján Beňák a Soňa Riedlová Puškašová dostali nabídku kandidovat jako nezávislí za hnutí ANO v říjnových komunálních volbách ve Stanovicích na Karlovarsku. Lidem z ANO se podle svých slov líbili, protože s koalicí na stanovické radnici svádějí tuhé boje o dodržování zákonů a proti plýtvání. Vše se ovšem zvrtlo.
Překvapená Puškašová na poslední chvíli zaregistrovala kandidátku pod hlavičkou jiného hnutí. (ilustrační snímek)

Překvapená Puškašová na poslední chvíli zaregistrovala kandidátku pod hlavičkou jiného hnutí. (ilustrační snímek) | foto: Jan Karásek, MAFRA

Puškašová sestavila pro ANO devítičlennou kandidátku a oblastnímu karlovarskému předsedovi Čestmíru Bruštíkovi předala výpisy z rejstříku trestů, čestná prohlášení a kopie vysokoškolských diplomů.

Jen dva dny před konečným termínem pro odevzdání kandidátek (3. srpna) jí ale lidé z ANO zavolali na dovolenou do Německa, že hnutí vůbec nebude ve Stanovicích působit a že kandidátku neposlalo k registraci na příslušný úřad.

Překvapená Puškašová se rychle stihla vrátit domů a jen se štěstím za pět minut dvanáct zaregistrovala kandidátku pod hlavičkou jiného hnutí.

„Chtěli snad tímto svým jednáním krajští zástupci hnutí ANO zcela úmyslně otevřít a usnadnit cestu na úřad současné kontroverzní koalici?“ ptá se Puškašová.

Ona i osm jejích kolegů dnes tak mluví o tom, jak je hnutí ANO podvedlo. Otevřený dopis v tomto duchu dokonce poslali šéfovi ANO Andreji Babišovi. Vedení ANO ale takovou interpretaci odmítá a tvrdí, že má právo se rozhodnout, koho nechá ve svém dresu kandidovat.

Faktem je, že Puškašová byla předsedkyní Věcí veřejných v kraji. Své členství ale před rokem pozastavila. Tvrdí, že na bývalé angažmá u VV oblastní vedení ANO upozorňovala. Odpověď zněla - to nám nevadí.

O to víc ji zaskočil rychlý konec spolupráce s ANO. „Důvod vyřazení (kandidátky) prý není v ‚lustracích', ale dle sdělení pana Linharta (jednal s Puškašovou za ANO), v osobní či politické rovině mezi členy hnutí ANO v Karlovarském kraji. To telefonicky potvrdili pan Bruštík a následně krajský předseda Procházka,“ uvedla Puškašová.

Karlovarský oblastní předseda Čestmír Bruštík řekl, že neví, proč celostátní předsednictvo ANO nakonec odmítlo stanovickou kandidátku. „Ne že bychom ji nechtěli, ale všechny kandidátky schvaluje předsednictvo," poznamenal Bruštík.

Mluvčí ANO Jaromír Hasoň žádný konkrétní důvod nezmínil. „Kandidátka ve Stanovicích nevyhověla pravidlům a požadavkům hnutí ANO na kandidáty, a proto výbor na návrh krajské organizace rozhodl, že se tam kandidátka podávat nebude.“

Puškašová podle Hasoně stále s Věcmi veřejnými spolupracuje a o jejím vztahu k ANO podle něj svědčí, jak rychle dokázala sestavit kandidátku pod jiným názvem. ANO kandiduje v kraji jen v patnácti městech a obcích regionu. Podle krajského předsedy Romana Procházky je důležitá kvalita a nikoliv kvantita.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Přes tisíc děr na silnici, naštvaní obyvatelé je barevně označili

Rozbitá silnice ze Šindelové do Krásné Lípy. Lidé označili díry barevně.

Barevnou silnici má v těchto dnech Krásná Lípa u Šindelové na Sokolovsku. Neonové tvary ale nejsou ozdobou, nýbrž...

Bazén Thermalu už má provozovatele, slibuje špičkové wellness služby

Bazén karlovarského hotelu Thermal.

Kdysi vyhlášený bazén u hotelu Thermal v Karlových Varech má po letech chátrání naději, že lidem opět nabídne relaxaci...

Senior na Sokolovsku nelegálně odebíral elektřinu, hrozí mu vězení

Ilustrační snímek

Až pět let ve vězení může strávit jednaosmdesátiletý muž, kterého policie podezřívá z krádeže. Senior měl dva roky...

Klub evropských parametrů, říká o Plzni Belaň, kouč gólmanů akademie

Sokolovský brankář Jaroslav Belaň se marně snaží zasáhnout.

V Sokolově měl ještě smlouvu na rok, ale rozhodl se ukončit svou aktivní hráčskou kariéru. Osmatřicetiletého Jaroslava...

Boj s obří štikou na Skalce trval přes půl hodiny

Václav Fikar, chebský rybář a spisovatel chytil na Skalce trofejní štiku 118...

Krokodýl. Právě tak rybáři říkají obrovským štikám. O ulovení takového krokodýla sní většina z nich, ale dostat na...

Další z rubriky

Skanzen Doubrava se stal centrem české lidové architektury

Dny lidové architektury Karlovarského kraje. Putování za stavbami chebské...

Poznávat krásy lidové architektury je cílem akce, která v sobotu začala ve skanzenu Doubrava na Chebsku. Karlovarský...

Americkým dědicům patří jen část mariánskolázeňského domu, míní soud

Město Mariánské Lázně má vrátit rodině Leitnerů činžovní dům v Klíčové ulici.

Město Mariánské Lázně netrpělivě čeká na další soudní verdikt v kauze, v níž jde o vrácení domu a pozemků v samotném...

Senior na Sokolovsku nelegálně odebíral elektřinu, hrozí mu vězení

Ilustrační snímek

Až pět let ve vězení může strávit jednaosmdesátiletý muž, kterého policie podezřívá z krádeže. Senior měl dva roky...

Adecco spol. s r.o.
Spezialist mit der Kenntnis der deutschen Sprache

Adecco spol. s r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz