Bývalý likvidátor Horký dostal za tunelování „byťáku“ dvouletou podmínku

  13:50aktualizováno  13:50
Dvouletou podmínkou potrestal karlovarský okresní soud bývalého likvidátora státního Podniku bytového hospodářství Karlovy Vary Petra Horkého. Bývalý místostarosta Mariánských Lázní podle soudu účelově vyváděl z podniku peníze, což činil přes poradenskou firmu. Verdikt zatím není pravomocný.

Petr Horký u karlovarského okresního soudu. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Petr Horký dostal dvouletý trest odnětí svobody s podmínečným odkladem na zkušební dobu dvou roků.

„Trest je souhrnný. V mezidobí došlo k pravomocnému odsouzení Petra Horkého v jiné trestní věci. S ohledem na uplynutou dobu i s ohledem na názor Krajského soudu v Plzni okresní soud uložil trest, který nebyl bezprostředně spojený s omezením odsouzeného na svobodě,“ konstatovala soudkyně Ivana Fořtová.

Ta totiž Horkému v předchozím líčení vyměřila dvouletý nepodmíněný trest.

Petr Horký, který býval také náměstkem karlovarského hejtmana a místostarostou Mariánských Lázní, si podle obžaloby v pozici likvidátora najal poradenskou firmu ARJ, jíž vyplácel statisícové částky za poradenskou a konzultační činnost.

„Některé úkony ovšem mohl a měl provádět sám. Nejprve konzultoval problém, jemuž nemohl rozumět, s poradcem, který nebyl vzdělán v právní oblasti a ani neměl patřičné zkušenosti s likvidací firem. V minulosti se zúčastnil pouze z pozice člena inventarizační komise dvou likvidací. Proto musel sám vyhledat pomoc právnické kanceláře,“ konstatovala Fořtová.

Poradenská činnost nebyla nutná, rozhodl soud

Soud přitom dokazováním dospěl podle jejích slov k závěru, že žádný úkon ani poradenské činnosti provedené společností ARJ nebyly potřebné, účelné a nutné.

Součástí trestu Petra Horkého proto je, že musí ve zkušební době uhradit škodu v plné výši přesahující 1,1 milionu korun. „Navíc musí zaplatit dvacetitisícovou pokutu, kterou mu v jiné trestní kauze vyměřil chebský soud. A součástí trestu je i pětiletý zákaz činnosti likvidátora,“ doplnila soudkyně.

Sám Horký si rozsudek přímo v soudní síni nevyslechl. Na jednání totiž přišel o hodinu později. „Právník mi řekl, že začíná ve čtvrt na jednu,“ vysvětlil svou nepřítomnost.

Vinu jednoznačně odmítá. „Nikoho jsem nepoškodil. Když se podíváte na celou kauzu Podniku bytového hospodářství, zjistíte, že z ní město vyšlo s finančním plusem,“ reagoval na rozsudek Horký.

Do týdne dá vědět, zda se proti němu odvolá. Jeho právní zástupce však už při minulém líčení naznačil, že odvolání podá.

Nejčtenější

Chyby bankomatu využili i další lidé, jeden vybral 170 tisíc

Ilustrační snímek

Karlovarští policisté obvinili dalších pět lidí, kteří využili chyby jednoho z bankomatů. Ten namísto tisícikorun...

Česko - Německo 5:4, hokejisté ustáli dramatický závěr

Český útočník David Tomášek se tlačí do zakončení v utkání proti Německu.

Hokejová reprezentace zvládla dramatickou přetahovanou s Německem a svůj třetí zápas série Euro Hockey Challenge...

Česko - Německo 5:4, národní tým ztrácel, skóre ale otočil

Český útočník Tomáš Zohorna (v bílém) bojuje u mantinelu s obráncem Německa...

Vydřené vítězství. Hokejová reprezentace porazila Německo 5:4, a zvládla tak i čtvrtý zápas série Euro Hockey...

Agresor dvakrát vybrzdil jiné auto, řidiče pak ztloukl gumovým obuškem

Ilustrační snímek

Policisté na Sokolovsku stíhají muže, který nejprve dvakrát vybrzdil na silnici jiného řidiče a pak ho ztloukl gumovým...

Za vraždu nepohodlného svědka v septiku soud potvrdil 28 let vězení

Za vraždu Dominika P. a pohlavní zneužití nezletilé dívky si Jaromír Šmídek...

Odvolací pražský vrchní soud potvrdil trest 28 let vězení pro Jaromíra Šmídka. Zneužil dítě a později zavraždil muže,...

Další z rubriky

Areál letního kina dostane šanci, s promítáním se ale nepočítá

Magistrátem města pořádaná veřejná inspekce technického stavu karlovarského...

Areál karlovarského letního kina dostává další šanci. Iniciativy se nově chopili autoři zatím poslední petice za jeho...

Chebští chtějí pátrat v archivech, kdo žil v domech s unikátními krovy

Marcela Brabačová, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu na chebské...

V celé Evropě je málo měst, jež mají na svém území tak jedinečný historický unikát, kterým jsou krovy měšťanských domů...

VIDEO: Zlodějka ukradla ženě z kabelky peněženku přímo pod kamerou

Žena okradla turistku v karlovarské drogerii, z účtu jí pak stihla vybrat...

Policie pátrá po zlodějce, která v karlovarské drogerii ukradla ženě z kabelky peněženku přímo pod kamerou. Stihla jí...

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na iDNES.cz