„Rozhodnutí se zrušilo pro vady rozsudku týkající se skutkových zjištění, ke kterým došel okresní soud,“ potvrdil mluvčí plzeňského krajského soudu David Ungr a doplnil, že kauza se vrací zpět do karlovarské soudní síně.
Petr Horký měl jít za porušení povinností při správě cizího majetku na dva roky do vězení s dozorem za to, že jako likvidátor PBH způsobil vysokou škodu tím, že si najal nezkušenou externí konzultační firmu.
Podle soudu způsobil Petr Horký škodu za více než 1,3 milionu korun tím, že místo toho, aby pracoval či využíval úředníky karlovarského magistrátu, najal si externí konzultační firmu ARJ. Ta však podle karlovarské soudkyně Ivany Fořtové neměla potřebné zkušenosti a ani znalosti.
„Jediná polehčující okolnost je vaše bezúhonnost. I přesto je tu však řada přitěžujících okolností. Během soudu jsem nezaznamenala jedinou sebereflexi,“ odůvodnila v srpnu výši trestu Fořtová.
Horký vinu popíral, nejsem odborník, hájil se
Svou vinu Petr Horký po celou dobu procesu odmítal a rozsudek jej lidsky překvapil.
„Měl jsem právo najmout si firmu ARJ. Od začátku bylo jasné, že jsem byl jmenován do funkce likvidátora z politických důvodů, protože mě tehdy o to požádali koaliční partneři. Nebyl jsem odborník, a proto jsem si najal firmu. Respektuji ale rozhodnutí soudu. A tak trochu jsem překvapený soudkyní. Nechal jsem si čas na přemýšlení, ale předpokládám, že se odvolám,“ řekl tehdy.
Petr Horký pracoval před nástupem do funkce likvidátora jako náměstek hejtmana. Později se stal místostarostou Mariánských Lázní.
Nyní stojí i před soudem v Chebu, kde společně s lobbistkou Janou Mrencovou čelí obvinění z úplatkářství. Toho se měl dopustit, když působil ve funkci mariánskolázeňského místostarosty.