Obyvatelé Bohatic protestovat nepůjdou. Věří, že město chodníky opraví

  15:50aktualizováno  15:50
Obyvatelé karlovarské čtvrti Bohatice se chystali na hodinu zablokovat hlavní příjezdovou cestu na bohatické náměstí. Protestují tak proti havarijnímu stavu chodníků a dalším věcem, které se jim nelíbí. Od veřejného protestu ale nakonec ustoupili, zástupce občanského sdružení Vary pro lidi si vyjednalo na radnici změny.

Bezejmenné náměstí v městské části Bohatice, z iniciativy občanů se toto nepřívětivé místo pravděpodobně už brzy dočká pojmenování. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

"Impulsem k chystané demonstraci, kterou jsme předem nahlásili na magistrát, byl úraz jedné paní z Bohatic na propadlém chodníku. Do ulice se opakovaně chystali především senioři a maminky na mateřské dovolené," řekl za sdružení Vary pro lidi Ronald Němec z Bohatic.

Požadavky Bohatic

  • Opravit část zničené a propadlé Jasmínové ulice
  • Opravit všechny chodníky ve vilové čtvrti a nejhorší chodníky jinde
  • Nainstalovat zrcadlo u viaduktu
  • Zajistit vánoční výzdobu náměstí, což bude poprvé v historii
  • Zrychlit opravu zídky kolem stezky
  • Pojmenovat bezejmenné náměstí

Tento týden si na magistrátu vyjednal schůzku s prvním náměstkem primátora Jaroslavem Růžičkou. Němec tvrdí, že jednání skončilo závazkem na postupnou opravu všech chodníků ve vilové části Bohatic a těch nejhorších chodníků v ostatních částech během let 2012 a 2013.

Náměstek primátora Jaroslav Růžička ale oponuje, že se město Karlovy Vary k ničemu nezavázalo. "Ani náhodou nešlo o závazek. Protože slyšíme na podněty občanů, oprava některého z chodníků možná může začít ještě letos. Pan Němec si nic svojí uvažovanou 'sranda demonstrací' nevynutil a žádné stávkové pohotovosti jsme se nezalekli. S jeho podněty - i dalších obyvatel Bohatic - pracujeme. Některé jsme uznali za správné, a tudíž je budeme řešit," konstatoval náměstek.

Na náměstí se rozzáří vánoční výzdoba

Mezi připomínkami byl i požadavek na instalaci zrcadla poblíž viaduktu mezi ulicemi Fričova a U Trati. Náměstek Růžička upozornil, že věc není tak jednoduchá, protože ji nejprve musí prověřit dopravní policie.

Jednu jistotu přece jen obyvatel Bohatic mají. O Vánocích se totiž poprvé v historii připojí k městským čtvrtím, v nichž se na náměstí rozzáří vánoční výzdoba. "Není to moje ani jeho zásluha, bohatické náměstí je třeba opravdu rozsvítit," poznamenal náměstek.

Bohatice

První písemná zmínka o Bohaticích je z roku 1390, do roku 1890 patřily pod správu sousedních Dalovic, v letech 1890 až 1938 byly samostatnou obcí.

V Bohaticích na dvou kilometrech čtverečních žije přes 2 500 obyvatel.

Bohatického náměstí se týká i další požadavek. Náměstí totiž nemá jméno. Původně se jmenovalo Goethovo. Při společném jednání Ronalda Němce i Jaroslava Růžičky vznikla dohoda, že návrh na pojmenování náměstí dostane kulturní komise. "Momentálně neznám stav náměstí. Doufám ale, že se básník Johann Wolfgang Goethe v hrobě neurazí," usmíval se Jaroslav Růžička.

Jak vyplývá z názorů některých obyvatel Bohatic, náměstkova obava je opodstatněná. "Co válející se feťáci a bezdomovci na náměstí v Bohaticích? Tam aby se bál člověk projít i ve dne," napsal do fóra čtenářů MF DNES Pavel Pavlů.

Nejčtenější

Matka se musela ptát, jestli smí uklízet. Syn ji týral od patnácti let

Ilustrační snímek

Od patnácti let týral svou matku nyní již třiadvacetiletý muž z Kraslic na Sokolovsku. Trýznil ji hlavně psychicky,...

Žárlivá studentka zbila na plese dívku, se kterou tančil její přítel

Ilustrační snímek

Svou žárlivost nedokázala ovládnout osmnáctiletá studentka z Chebu. Na maturitním plese zbila dívku, s níž tančil její...

Soud projednává po jedenácti letech vraždu mladíka uvláčeného za autem

Bývalý policista Martin Novotný (vlevo) a Aleš Šepták u Krajského soudu v...

Krajský soud v Plzni začal projednávat případ mladíka uvláčeného k smrti za osobním autem. Z téměř 11 let staré vraždy...

Na karlovarský festival přijede Julianne Moore. Vrací se Casey Affleck

Julianne Moore (Cannes, 18. května 2017)

Karlovarský festival letos uvítá herečku Julianne Moore, která uvede v rámci zahajovacího večera snímek Po svatbě. Na...

Utajeného svědka zkoušeli advokáti z Bible, o vraždě promluvil po letech

Bývalý policista Martin Novotný (vlevo) a Aleš Šepták u Krajského soudu v...

Před plzeňským krajským soudem vypovídal utajený svědek, který před 11 lety podle svých slov míjel na silnici u Aše na...

Další z rubriky

Lázeňský trojúhelník představuje skutečný altánkový ráj, říká fotograf

Fotograf, zakladatel a praporečník rekreačního realismu Ladislav Šolc se dvěma...

Fotograf, tvůrce kalendářů, někdejší dlouholetý šéfredaktor zubařského časopisu. Ale i autor dvou obrazově-textových...

Řidič autobusu na mokré silnici narazil do středu kruhového objezdu

Řidič autobusu narazil u Sokolova do kruhového objezdu.

Do vyvýšené středové části kruhového objezdu narazil ráno poblíž Sokolova linkový autobus. Při nehodě, která se stala...

Studuje umělou inteligenci a láká ji medicína. Obojí chce propojit

Michaela Mrázková, bývalá studentka chebského gymnázia, začala v zahraničí...

Přestože je jí teprve dvacet let, už toho má hodně za sebou. Michaela Mrázková začala studovat na chebském gymnáziu,...

Najdete na iDNES.cz