Rodiče si zalyžují bez závazků. Na Plešivci jim pohlídají desítky dětí

  8:52aktualizováno  8:52
Nová část lyžařského areálu roste na krušnohorském Plešivci u Abertam. Radost udělá zejména začátečníkům, dětem a jejich rodičům i těm, kteří mají rádi večerní lyžování. Hit sezony chystá také sousední Klínovec, drobné úpravy Bublava.

Mapa nového dětského centra ve skiareálu na krušnohorském Plešivci. | foto: Skiareál Plešivec

Sjezdovka do Pstruží a dětský park budou novými lákadly nadcházející sezony na Plešivci. Vedení střediska už buduje u parku nové zázemí, kde návštěvníky čeká bar, občerstvení, servis, půjčovna i úschovna lyží. Celé horní patro budovy bude sloužit dětem na hraní i k odpočinku.

„Chystáme tady lyžařskou školu. V té mohou rodiče své děti nechat a jít si třeba na půl dne zalyžovat. Pohlídáme zhruba dvě stě dětí,“ řekl manažer skiareálu Petr Voráček.

Zázemí vyrostlo u cesty z Abertam k vrcholu Plešivce, které je jedním z příjezdových bodů pro návštěvníky z Božího Daru, Jáchymova, ale i Německa. Součástí úprav je i velké parkoviště, před nímž se nachází samotný park. Děti a dospělí začátečníci v něm najdou čtyři pojízdné pásy. Dva mají délku 30 metrů, další 40 metrů a ten nejdelší měří 83 metrů.

Kromě nich se děti na lyžích nebo na bobech svezou i na kolotoči a pohrají si s atrakcemi, kterými budou například umělá zvířátka. „Jsem přesvědčený, že takto velký dětský lyžařský park v České republice ještě není,“ podotkl manažer.

Vedení skiareálu už se chystá na školní lyžařské kurzy, které mají podle Petra Voráčka o Plešivec velký zájem.

„Oslovují nás hodně. Je to tím, že u nás máme jen sedačkové lanovky, které jsou pro začátečníky lepší než vleky. Na těch mají zpočátku problémy. Naposledy se mi kvůli výcviku ozval pán ze školy z Plzně, který byl při své únorové návštěvě úplně nadšený, že to tu máme jako v Alpách,“ řekl manažer.

Na krušnohorském Plešivci budují novou sjezdovku do Pstruží.

Na krušnohorském Plešivci budují novou sjezdovku do Pstruží.

Na opačné straně Plešivce se vedení střediska pustilo do v pořadí druhé sjezdovky, která směřuje do Pstruží. Těžké stroje už na ní dokončují zemní práce.

„Sjezdovka bude tou nejdelší, kterou tu máme. Měří 1,8 kilometru a kromě zasněžovacího systému u ní budeme stavět i osvětlení. Bude tak široko daleko jedinou takto dlouhou sjezdovkou obsluhovanou lanovou dráhou, kde bude večerní lyžování,“ uvedl Petr Voráček.

Se svými kolegy zatím plánuje, že se bude konat třikrát v týdnu. V příštím roce by směrem do Pstruží mohla vyrůst ještě třetí dráha, a to Kaffská, na tu ale zatím existuje pouze projekt.

Provoz chtějí spustit v polovině prosince

Stavba lyžařského areálu na Plešivci měla tři fáze. První dvě etapy na sebe navazovaly a stály kolem 450 milionů korun, na první získalo středisko 200 milionovou dotaci z programu ROP Severozápad. Třetí fáze, do níž se provozovatelé pustili letos, vyjde na 31 milionů korun, z čehož 60 procent zaplatí Evropská unie.

Plešivec se návštěvníkům sice otevřel už v loňské sezoně, ta však kvůli mírné zimě netrvala příliš dlouho. Pokud letos počasí dovolí, vedení skiareálu by provoz chtělo spustit v polovině prosince.

Začátkem ledna plánuje slavnost k oficiálnímu spuštění, kterou začátkem letošního roku rovněž zhatilo počasí. Ceny na Plešivci zůstanou stejné jako minulou zimu. Za celodenní permanentku zaplatí dospělí 590 korun, děti 390 korun.

Napilno mají i na Klínovci

Rušno je také v největším krušnohorském areálu na Klínovci. Vedení střediska tam dokončuje téměř tříkilometrovou Jáchymovskou sjezdovku, jejíž šíře dosahuje od padesáti do sta metrů.

U její spodní stanice navíc roste zázemí a parkoviště pro více než pět stovek aut, z nějž budou mít radost hlavně řidiči jedoucí od Karlových Varů. Zaparkují díky němu přímo v Jáchymově a ušetří si zhruba 10 kilometrů mnohdy špatně sjízdné cesty.

„Současně s Jáchymovskou otevřeme u spodní části sjezdovky i nový dětský park, kde budou dva posuvné pásy o délce sto deset metrů. Fungovat tam bude také lyžařská školička,“ popsal manažer areálu Adam Svačina.

Lyžařské středisko na Bublavě zase letos rozšířilo zasněžování, což se po minulé zimě ukázalo jako nejvhodnější investice. Pod nádražím v Perninku zase chystají provozovatelé cestu pro snowboardisty, kde se vyřádí díky terénním nerovnostem.

Nejčtenější

Mladík z Chebska znásilnil partnerku a klečel na ní, dokud neomdlela

Ilustrační snímek

Ve vazbě skončil devatenáctiletý mladík z Chebska, který znásilnil a několik měsíců surově bil svou o rok starší...

Vary dominovaly v Litvínově, Chomutov smetl Pardubice a zůstává ve hře

Karlovarský Ondřej Beránek (vpravo) překonává Michaela Petráska z Litvínova.

Který z extraligových celků doplní Pardubice v baráži? Tato otázka zůstává i po 3. kole skupiny o udržení...

Studentka ze Sokolova dobyla Evropu líčením, vsadila na zářivé barvy

Kosmetička Bára Petráčková (vlevo), studentka Střední živnostenské školy...

Bára Petráčková je studentka třetího ročníku oboru kosmetické služby Střední živnostenské školy v Sokolově. Její...

Farář na Chebsku musel skončit. Čelí podezření, že se choval nevhodně

Ilustrační snímek

Z čela farnosti města na Chebsku i z funkce okrskového vikáře vikariátu Cheb uvolnil minulý týden biskup Tomáš Holub...

Chomutov padl a doprovodí Pardubice do baráže. Litvínov přetlačil Vary

Jan Stránský z Chomutova nepřekonal pardubického brankáře Ondřeje Kacetla.

Po 4. kole skupiny o udržení v hokejové extralize je rozhodnuto o druhém účastníkovi baráže. Chomutov podlehl na...

Další z rubriky

K volajícímu autu poslali vyprošťovací tým, nezraněný řidič už byl venku

Havarované auto nedaleko Karlových Varů samo zalarmovalo záchranáře.

Auto vybavené systémem automatického tísňového volání eCall havarovalo dopoledne na silnici z Karlových Varů směrem na...

Zastánci litinové repliky chystají další referendum o Vřídelní kolonádě

Původní karlovarská Vřídelní kolonáda v období kolem roku 1900.

Karlovy Vary si zřejmě zopakují všelidové hlasování o nahrazení stávající Vřídelní kolonády litinovou replikou. Snaží...

Stromy při kácení padaly na hroby. Je to neúcta k mrtvým, zlobí se lidé

Stopy necitlivého kácení a pálení větví na hřbitově v místní části Kraslice -...

Zbytky stromů ležící na hrobech, vypálená místa na dětské části hřbitova, kde jsou pod zčernalou vrstvou ještě patrné...

Adecco spol. s r.o.
Spezialist mit der Kenntnis der deutschen Sprache

Adecco spol. s r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz