VIDEO: Filmaři točí špionážní seriál, Cheb proměnili v rakouské město

  14:59aktualizováno  14:59
Město Cheb žije filmem. Natáčí se tu záběry do anglické špionážní minisérie Malá bubenice plné dynamických zvratů, intrik, svodů, lásky ale i zrady. Seriál z období 60. až 70. let minulého století vzniká pod záštitou britské BBC, americké AMC a produkční společnosti The Ink Factory.

Šestidílný thriller pojednává o mladé herečce Charlie, kterou představuje nadějná britská herečka Florence Pugh. Ta se na dovolené v Řecku zaplete s podmanivým cizincem, jehož ve filmu ztvární držitel Emmy Alexander Skarsgard.

Brzy však zjistí, že jeho zájem je spíš profesní než romantický. Jde totiž o špiona izraelské rozvědky, který se Charlie představí jako Becker a posléze ji vtáhne do sítě svých plánů a intrik. Becker chce zlikvidovat palestinského teroristu Khalila, který v Evropě plánuje sérii bombových útoků na Židy. A právě Charlie v této hře na kočku a myš slouží jako návnada.

Filmová série, která vzniká pod vedením korejského režiséra Chan-wook Parka, by se měla vysílat příští rok na BBC One a má zacíleno na náročné publikum. Předlohou je stejnojmenné dílo známého britského spisovatele Johna le Carré, který se věnuje špionážním a politickým románům.

Autor čerpá náměty z vlastní zkušenosti, v padesátých a šedesátých letech minulého století totiž pracoval pro MI5 a MI6. Kromě tohoto románu má za sebou stejný tým i seriál Noční recepční, jehož předlohou bylo také dílo le Carrého, a plánuje vytvořit seriál i podle dalšího jeho románu Špion, který přišel z chladu.

Fotogalerie

Filmaři budou v Chebu natáčet ještě celý čtvrtek, především ve spodní části náměstí Krále Jiřího, konkrétně v okolí historického Špalíčku, kde se na domech objevily německé nápisy a parkují zde i vozy ze 70. let minulého století. Cheb má totiž ve filmu představovat rakouské městečko. Zázemí mají herci, komparzisté i štáb v okolí Kulturního centra Svoboda.

Štáb obsadil i Kasární náměstí. V souvislosti s natáčením zde není možné parkovat. Výjimku mají držitelé karet. „Náměstí zůstává pro automobilovou dopravu i pěší otevřeno stejně jako většina provozoven, ale obyvatelé i návštěvníci města by měli počítat s určitým omezením. Může se stát, že je budou filmaři při natáčení jednotlivých sekvencí zastavovat. Nejdéle však na deset minut,“ uvedla mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.

Karlovarský kraj tvůrce filmů láká. Loni se přímo v Karlových Varech natáčel v naprostém utajení například film severokorejské produkce, Loket oslovil oscarového režiséra Rona Howarda, který zde pořídil záběry pro svůj film o životě geniálního Alberta Einsteina. Natáčel se zde ale i Flemingův James Bond. V Karlových Varech a v Lokti to byly záběry pro díl nazvaný Casino Royale.

V kraji vznikal i romantický snímek Poslední prázdniny nebo historická dramata, například Jan Hus. Na západ Čech míří rádi i tvůrci z tuzemska. Natáčel se tu oblíbený kriminální seriál Rapl, v němž režisér s chutí využil tak trochu tajemnou a drsnou krásu Krušnohoří, nebo filmové dílo o historii slavného rodu nazvané Já, Mattoni.

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Majiteli vozu se zdála vysoká cena za opravu, automechanik jej zbil

Ilustrační snímek

Pracovník autoservisu na Karlovarsku zbil majitele auta za to, že se zdráhal zaplatit vysokou částku za opravu vozu....

Vojenská škola neotevře ani na druhý pokus, žáci pohořeli u přijímaček

Mezi středoškoláky budou v Sokolově nově také budoucí absolventi vojenské školy.

Ani na druhý pokus se zřejmě nepodaří otevřít vojenskou střední školu v Sokolově. Loni udělali přijímačky pouze dva...

Chystaná stezka v oblacích na Klínovci budí nadšení i velké obavy

Stezka v oblacích

Velkou diskuzi vyvolal investorský plán, postavit na Klínovci na Karlovarsku stezku v oblacích podobnou té, která...

Protesty nezabraly, letiště ve Varech podepsalo smlouvu se školou pilotů

Odpůrci zřízení pilotní základny F Air na karlovarském letišti protestovali...

Karlovarské mezinárodní letiště uzavřelo smlouvu se společností F Air, která na něm chce školit piloty civilních...

Malé průmyslové zóně v Karlových Varech překážejí rozpadlé garáže

Komplex zrušených a polorozbořených garáží v Jabloňové ulici čeká demolice.

Jen pomalu se daří naplňovat dlouholetý záměr Karlových Varů vybudovat v areálu garáží v Jabloňové ulici jakousi...

Další z rubriky

Řešení pro Sokolov, nová služba by opilce vozila ze záchytky zpět domů

Úklid na sokolovské záchytné protialkoholní stanici.

Zřídit službu na odvoz klientů sokolovské protialkoholní záchytné stanice zpět do místa bydliště. Takové by podle kraje...

Vojenská škola neotevře ani na druhý pokus, žáci pohořeli u přijímaček

Mezi středoškoláky budou v Sokolově nově také budoucí absolventi vojenské školy.

Ani na druhý pokus se zřejmě nepodaří otevřít vojenskou střední školu v Sokolově. Loni udělali přijímačky pouze dva...

Sokolům se v Sokolově daří, na komíně chemičky vyvedli tři mladé

Pár sokolů stěhovavých vyvedl na komíně sokolovské chemičky tři mladé.

Západočeské město má sokola ve znaku, teď bude lidem v Sokolově vzácný dravec létat i nad hlavou. Komín v místní...

Najdete na iDNES.cz