ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Tomáš Krist, MAFRA

Tyran ženu bil, znásilňoval a věznil i s dětmi, utekla po několika týdnech

  • 34
Věznění, bití i znásilňování snášela několik týdnů žena ze Sokolovska od svého bývalého partnera, se kterým má dvě děti. Ze strachu si nezavolala pomoc, muž navíc hlídal její mobil i profily na sociálních sítích. Ženě se nakonec podařilo utéct, násilník skončil ve vazbě.

Pětačtyřicetiletý muž na začátku února donutil svou o čtrnáct let mladší expartnerku, aby se k němu nastěhovala i s jejich dvěma dcerami ve věku dva a tři roky. Všechny pak doma zamkl a nechtěl je pouštět ven. Ženu navíc začal týrat.

„V nadcházejících týdnech ji vulgárně urážel, fyzicky napadal a vyhrožoval jí zabitím v případě, že z bytu odejde s jejich společnými nezletilými dětmi. V několika případech ji donutil k pohlavnímu styku,“ popsal krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Muž ženu bil většinou pěstí do obličeje, takže měla modřiny. Několikrát před ní mával nožem, proto se ho žena bála a nezkoušela si ani zavolat pomoc. Navíc podle informací iDNES.cz neměla ani kam jít.

„Kromě toho jí v bytě i s dětmi zamykal a nedovoloval jí, aby kamkoliv odešla. Pravidelně také kontroloval její sociální sítě a mobilní telefon. Při jednom z fyzických napadení svého jednání zanechal až v době, kdy do bytu přišel jeho otec,“ uvedl Kopřiva.

Může znervózňoval pláč dcery

Vše vyvrcholilo 11. května těsně po poledni, kdy jedna z dcer brečela v postýlce. Muže pláč znervózňoval, a tak vzal dřevěné prkno a praštil s ním do postýlky. Dceři neublížil, jen se vylekala. Muž poté odešel do práce a nechal ženu i s dětmi v bytě se svým otcem.

„Žena využila toho, že muž usnul, o odešla i s dětmi za svou známou, která je odvezla na obvodní oddělení policie v Habartově. Tam celou věc oznámila,“ řekl mluvčí.

O několik hodin později už policisté muže zadrželi v jeho zaměstnání. Sokolovští kriminalisté ho obvinili z vydírání, zbavení osobní svobody, znásilnění a také z ublížení na zdraví, omezování osobní svobody a nebezpečného vyhrožování.

Soudce násilníka poslal do vazby. Ve vězení může skončit až na deset let.