Vlakové nádraží v Chodově na Sokolovsku.

Vlakové nádraží v Chodově na Sokolovsku. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Z nádraží na Sokolovsku ujely dva vagony, urazily sedm kilometrů

  • 7
Dva nákladní vagony samovolně odjely z nádraží v Chodově na Sokolovsku. Během své zhruba pětačtyřicetiminutové cesty urazily přibližně sedm kilometrů. Mimořádnou událost vyšetřuje policie i Drážní inspekce.

Kuriozní událost se stala minulý pátek. Podle informací iDNES.cz přistavili zaměstnanci vagony na nádraží v Chodově kolem deváté hodiny dopoledne. Vagony se pak samovolně rozjely o necelých pět hodin později.

Jak zaznělo v televizi Prima, vagony dojely až do Karlových Varů, a to rychlostí přibližně 9 kilometrů za hodinu. Přejely přitom i tři železniční přejezdy, například i frekventovaný přejezd v Jenišově.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nyní zjišťuje, zda v době, kdy přes přejezdy osamocené vagony přejížděly, byly spuštěné závory.

„Pohyb dvou vagonů zjistil výpravčí v železniční stanici Karlovy Vary. Mimořádnou událost vyšetřujeme, vyhodnocují se data stažená z přejezdů. Provoz byl zastavený asi od 13:50 do 14:40 hodin na obou kolejích, poté byla jedna kolej zprovozněna. Po obou kolejích se začalo jezdit v 19:30,“ uvedla pro iDNES.cz mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Podle televize Prima se vagony během své cesty nemohly srazit s protijedoucím vlakem. Jakmile totiž projely přes zabezpečovací zařízení mimo jízdní řád, aktivovaly takzvaný generální stop. Dispečeři tak zastavili všechny vlaky v dosahu.

Policisté společně s drážními inspektory nyní prověřují, jak se vlastně oba vagony na trať dostaly. Jednou z verzí je, že je někdo špatně zabezpečil.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Případem se zabýváme,“ uvedla pro iDNES.cz krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Doplnila, že případnému viníkovi hrozí až pětileté vězení.

Červená značka označuje místo, odkud vagony vyjely, modrá potom místo, kde se zastavily.

Červená značka označuje místo, odkud vagony vyjely, modrá potom místo, kde se zastavily.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů. Jednodenní pololetní prázdniny jsou v pátek 29. ledna.