Zeman navštívil „nejpitomější investici“ i předlužené Prameny

  19:08aktualizováno  19:08
Několik slibů zůstalo v kraji po Miloši Zemanovi, který ve středu ukončil třídenní prezidentskou návštěvu. Jedním z jich je pomoc předluženým Pramenům. Je to však něco za něco. Na oplátku chce v kraji hospic.

Nejen Potěmkinovy vesnice si přál vidět během své návštěvy regionu prezident Miloš Zeman. A přání se mu splnilo. Na vlastní oči viděl dvě nejzadluženější obce v kraji. Zatímco o Bublavě prohlásil, že v ní viděl „nejpitomější investiční záměr v celých dějinách českého národa počínaje praotcem Čechem“, a to nedostavěný aquapark, Pramenům chce pomoci. Ovšem výměnou za vznik hospice.

„Pan prezident se ve věci Pramenů pokusí jednat přátelským pohovorem s tamními investory, což by obci mohlo účinně pomoci při zlikvidování dluhu a té tristní situace, která tam nastala. Já dal slovo, že se spojím s panem biskupem Radkovským a pokusíme se společnými silami započít budování hospice, v němž lidé mohli důstojně odcházet z tohoto světa,“ řekl hejtman Martin Havel.

I kdyby prezidentovi tuto věc neslíbil, zřejmě by na ni tak jako tak došlo. Podle hejtmanova náměstka pro zdravotnictví Jakuba Pánika o ni totiž kraj už dlouho uvažuje, a to bez ohledu na církevní podporu. „Tuto věc zvažujeme ve svém vlastním zařízení, a to nejdeckém REHOSu. Sama paní ředitelka už přišla s myšlenkou, že by se mohlo rozšířit o další pavilon, který by tento typ péče nabízel,“ řekl.

Zadluženým obcím by ulevila možnost bankrotu

Miloš Zeman v souvislosti se zadluženými obcemi prohlásil, že by nebyl proti, pokud i pro ně existovala možnost bankrotu. „Bylo by dobré, kdyby zde byla jakási analogie mezi bankrotem osobním a bankrotem obce, ta by spočívala v tom, že by obec byla povinna uhradit alespoň třicet procent svého dluhu,“ uvedl.

Kromě pomoci Pramenům na samém závěru návštěvy hejtman připomněl ještě další příslib, a to pozitivní lobby při jednání s ministrem dopravy Danem Ťokem o zrychlení dostavby R6 z Prahy do Karlových Varů.

Oba si přitom návštěvu regionu vzájemně pochvalovali. „Taková konzultace ministra s hlavou státu má svoji váhu,“ poznamenal hejtman. Prezident zase vyzdvihl, jak důležité pro něj bylo setkání se zdejšími krajskými či obecními zastupiteli, ale hlavně s občany.

„Jako každého politika i mě těší, když vidí nabité sály. V Kralicích jsme museli dát ven dokonce velkoplošnou obrazovku, aby se lidé, kteří se nevešli do sálu, vešli alespoň před sál,“ usmíval se. Nezapomněl přitom zdůraznit kuriozitu, která jej potěšila, a to když starostka Rotavy přivezla prezidentovi balík zelených karet coby známku podpory.

Nejčtenější

Exekutoři mu zabezpečili byt i se dvěma psy. Fenka stres nepřežila

Exekutoři zapečetili muži dům. Uvnitř byli dva psi

Obrovský šok zažil minulý týden invalidní důchodce z Březové na Sokolovsku, když se vrátil domů z návštěvy příbuzných....

Mladík z Chebska znásilnil partnerku a klečel na ní, dokud neomdlela

Ilustrační snímek

Ve vazbě skončil devatenáctiletý mladík z Chebska, který znásilnil a několik měsíců surově bil svou o rok starší...

Vary dominovaly v Litvínově, Chomutov smetl Pardubice a zůstává ve hře

Karlovarský Ondřej Beránek (vpravo) překonává Michaela Petráska z Litvínova.

Který z extraligových celků doplní Pardubice v baráži? Tato otázka zůstává i po 3. kole skupiny o udržení...

Karlovy Vary porazily Chomutov. Litvínov táhl šestnáctiletý Myšák

Lukáš Kozák (vlevo) z Karlových Varů je v souboji Adamem Dlouhým z Chomutova.

Chomutov nezvládl první měření s hokejisty Karlových Varů a na západě Čech prohrál těsně 1:2. Litvínov si v play out...

Studentka ze Sokolova dobyla Evropu líčením, vsadila na zářivé barvy

Kosmetička Bára Petráčková (vlevo), studentka Střední živnostenské školy...

Bára Petráčková je studentka třetího ročníku oboru kosmetické služby Střední živnostenské školy v Sokolově. Její...

Další z rubriky

Vary se rozhodují mezi dvěma návrhy, jak naložit s bývalou vodárnou

Projekt revitalizace areálu staré vodárny v Karlových Varech Tuhnicích.

S rozhodnutím, jak naložit se starou vodárnou v Tuhnicích, má radnici v Karlových Varech pomoci pracovní skupina....

Proluka po zbouraném paláci Baťa v Mariánských Lázních se zacelí

Vizualizace nového domu, který vyroste na místě po zbouraném paláci Baťa v...

Proluka po bývalém nárožním paláci Baťa v Mariánských Lázních se po letech příprav zacelí. Původní objekt šel k zemi v...

Na Chebsku při nehodě dvou aut zemřelo dítě. Pro zraněné letěl vrtulník

Po střetu dvou osobních aut u Poříčí nad Sázavou přišel o život jeden z řidičů....

K tragické dopravní nehodě na Chebsku v sobotu odpoledne vyjížděly všechny složky IZS. Za obcí Hazlov směrem na Aš se...

Najdete na iDNES.cz