Filmový svátek ve Varech se blíží, promítání doplní koncerty i výstavy

  17:05aktualizováno  17:05
Už jen čtyři dny zbývají do začátku nejvýznamnější akce svého druhu v Česku - Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Kromě samotného promítání se nadšenci mohou těšit také na řadu koncertů či výstav. Mnohé z nich lze navštívit i bez akreditace.

Předfestivalový Thermal. Letos zažije 49. ročník. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Předprodej prvních vstupenek na filmová představení odstartoval v pondělí dopoledne. Stačilo několik desítek minut a rezervační systém na webových stránkách festivalu již hlásil vyprodáno.

Do předprodeje organizátoři tradičně poskytli desetinu všech lístků. Zbytek zájemci koupí ve festivalových pokladnách, které se otevřou ve čtvrtek ráno.

MF DNES vybrala dvanáct akcí, které festival, jehož hlavní hvězdou bude hollywoodský herec Mel Gibson, doprovodí.

1.Třídenní festival Fashion Market

Originální třídenní Festival Fashion Market s autorskou tvorbou českých a slovenských výrobců se uskuteční od 4. do 7. července v budově Střední zdravotnické školy.

Na jednom místě tak návštěvníci uvidí více než 50 českých a slovenských prodejců se svými originálními výrobky, které oživí každý šatník. Otevírací doba je v pátek od 12 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin.

2.Filmové plakáty v ostrovském letohrádku

Letohrádek Ostrov zahájí ve čtvrtek 3. července u příležitosti Mezinárodního filmového festivalu výstavu s názvem Film Poster Is Not Dead. Expozice představí práce studentů Ateliéru Grafický design 1 a Ateliéru Aplikované a reklamní fotografie Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Mladí umělci dokazují, že filmový plakát nemusí být jen marketingovým produktem zaplněným fotografiemi herců a logotypů firem, ale že může být i kvalitní ukázkou současného umění. Vernisáž k výstavě začne v 17 hodin.

3.Akce na pódiu před hotelem Thermal

Zajímavá, žánrově nezařaditelná kapela ze Západních Karpat Listolet vystoupí v pátek 4. července na pódiu před hotelem Thermal. Poetická kapela vznikla na jaře 2010.

Další, kdo vystoupí ve stejný den a na stejném místě, je pražská indie folková formace Republic Of Two. Intimní a hřejivé písně Jiřího Buriana a Mikoláše Růžičky se rozezní ve 20:30 hodin.

4.Karlovy Vary ve filmu v Becherově vile

Barrandov Studio připravilo výstavu nazvanou Vary ve filmu, která představuje lázeňské město jako oblíbenou a atraktivní filmovou lokaci. Karlovy Vary si zahrály v nespočtu českých filmů nebo televizních seriálů a oblíbily si je také zahraniční filmové štáby.

Becherova vila v Karlových Varech.

Becherova vila v Karlových Varech

Třicítku nejzajímavějších přiblíží informační panely s fotografiemi a projekce, vybrané tituly doplní i dochované kostýmy a rekvizity z barrandovského fundusu.

Návštěvníci si připomenou slavné filmy Tři vejce do skla, Vrchní prchni, Smrt krásných srnců, Cirkus Humberto, Kopytem sem kopytem tam, Poslední prázdniny či Casino Royale.

Výstava bude k vidění v karlovarské Becherově vile, a to po dobu sedmi dnů od soboty 5. července do 12. července v čase od 10 do 19 hodin.

5.ČEZ Energy Fest v Poštovním dvoře

Hudební festival je připraven na sobotu 5. července. Vystoupí na něm šestice populárních interpretů. Od 15:30 hodin zahrají Bratři Ebenové. Následují Aneta Langerová, J. A. R., Monkey Business, Mig 21 a Tata Bojs.

6.Večerní divadelní prohlídka Karlových Varů

Tajemství Karlových Varů odhalí divadelní prohlídka města v sobotu 5. června. Pouliční divadlo Viktora Braunreitera zavede návštěvníky na známá místa, kde budou mít možnost nahlédnout do historie prostřednictvím zábavného vyprávění.

Lidé se tak například dozvědí, co se dělo v noci před objevením zázračného pramene, čeká je i fabulace na téma Goethe a ženy. Začátek prohlídky je ve 21 hodin u Infocentra.

7.České hračky v retro stylu

Výstava v galerii Supermarket WC po dobu festivalu představí ryze českou firmu s osobitým designem. Letos se návštěvníci mohou těšit na příběh nafukovacích hraček. Prezentovat se bude firma Fatra z Napajedel. Výstava nazvaná 'Nadechni se a hraj si!' začne v sobotu 5. července a ukáže tradiční české hračky v retro stylu i v novém kabátě. Otevírací doba během festivalu je denně od 10 hodin, dokud nevyjdou hvězdy.

8.Cirk La Putyka v městském divadle

V rámci doprovodného programu 49. ročníku MFF Karlovy Vary vystoupí v karlovarském městském divadle soubor Cirk La Putyka se svým nejnovějším představením Dolls.

Divadelní soubor Cirk La Putyka se už pět let zabývá novým cirkusem a ve svých představeních stírá hranice mezi divadlem, akrobacií, moderním tancem, sportem a živou hudbou. Hrát se bude v Karlovarském městském divadle vždy po skončení filmového programu - v sobotu, v pondělí, ve čtvrtek ve 23:45 hodin, v pátek pak ve 24 hodin.

9.Experiment zvaný PLAY.Cinema

První díl nového projektu s názvem PLAY.Cinema bude představen během doprovodného programu MFF v Letním kině, a to v pondělí 7. července.

Projekt se chystá nabídnout trochu jinou formu filmového zážitku. Představení kombinuje projekci slavných děl z filmové historie s živě zahraným hudebním doprovodem v podání známých kapel současné hudební scény. Premiéra představí elektronické Ohm Square, kteří zahrají živě svůj soundtrack k jednomu z nejslavnějších filmů němé éry s názvem Východ slunce. Začátek je od 22 hodin.

10.Letním kinem bude znít hudba ELO

Hudbu ELO zahraje Phil Bates v doprovodu Karlovarského symfonického orchestru ve středu 9. července v Letním kině. Britská skupina Electric Light Orchestra vznikla na začátku 70. let v Birminghamu, proslavila se jako experimentální rockově-symfonický orchestr.

V letňáku od 19 hodin zazní hity jako Don't Bring Me Down, Rock'n'Roll Is King, Twilight, Confusion, Calling America, I'm Alive, Evil Woman, Ma-Ma-Ma-Belle.

11.Adrian T. Bell ve festivalovém centru lázní

Zpěvák s charakteristickým a výjimečným basbarytonem Adrian T. Bell vystoupí v sobotu 12. června na pódiu před hotelem Thermal ve 20 hodin.

Frontman pražských The Prostitutes vydal své sólové album na samém konci roku 2013. Ve svém sólovém projektu se Adrian spojil s vycházející hvězdou britského hudebního průmyslu Michaelem Rendallem a společně vytvořili velkoryse pojatý soubor skladeb se silnými příběhy.

12.Letní scéna Pod mostem

Pohádky i koncerty nabídne scéna Karlovarského hudebního divadla.

Páteční program: od 16:00 Víla Ohárka - Divadlo Ondřej, od 20:00 Mawson - rocková skupina z Toužimi.

Sobotní program: od 16:00 Čertovský mariáš - Divadelní Spolek při DK Ostrov, od 20:00 St. Age - crossover rock Karlovy Vary.

Nedělní program: od 16:00 Jak Rusalka zachránila vodu - Divadelní Spolek při DK Ostrov, od 20:00 B. G. F. - rock a funk.

Pondělní program: od 16:00 Káča a peklo - Divadlo Bez Zákulisí, od 20:00 Netřísk.

Úterní program: od 16:00 Pejskovy narozeniny - Divadlo Pimprle, od 20:00 Fish Flesh Field - karlovarská česko-německá undergroundová kapelka.

Středeční program: od 16:00 Průzkumníci v Austrálii - Divadlo Letadlo, od 20:00 Široko daleko.

Čtvrteční program: od 16:00 Průzkumníci v Africe - Divadlo Letadlo, od 20:00 JazzBooster -schlager-funk Karlovy Vary.

Páteční program: od 16:00 Výprava za ledním medvědem - Divadlo Letadlo, od 20:00 Valium - alternativní kapela Karlovy Vary.

Sobotní program: od 16:00 Průzkumníci v lese - Divadlo Letadlo, od 20:00 Meditime - gothic metal Karlovy Vary.

Autoři:

Nejčtenější

VIDEO: Honím čas, vysvětlil řidič kamionu předjíždění v zatáčce

Kamera natočila řidiče, který předjížděl na plné čáře v zatáčce

Bezohledného řidiče tahače s návěsem, který na Sokolovsku na plné čáře a navíc do zatáčky předjížděl ve vysoké...

Senior na Sokolovsku nelegálně odebíral elektřinu, hrozí mu vězení

Ilustrační snímek

Až pět let ve vězení může strávit jednaosmdesátiletý muž, kterého policie podezřívá z krádeže. Senior měl dva roky...

Boj s obří štikou na Skalce trval přes půl hodiny

Václav Fikar, chebský rybář a spisovatel chytil na Skalce trofejní štiku 118...

Krokodýl. Právě tak rybáři říkají obrovským štikám. O ulovení takového krokodýla sní většina z nich, ale dostat na...

Moje zodpovědnější generace. Více jsme se rvali, vzpomíná Kumstát

Petr Kumstát ze Sparty se raduje z gólu v utkání se Zlínem. S gratulací...

Po dvou protrápených sezonách ve Spartě nechtěl další podstupovat. Petra Kumstáta nezlákala ani možnost rozloučit se s...

Sdružení firem odmítá pokračovat v dostavbě chebské nemocnice

Kontrolní den na stavbě chebské nemocnice. Na snímku nový pavilon. (3. ledna...

Dostavba a revitalizace chebské nemocnice za půl miliardy se komplikuje. Sdružení firem EBS-VCES Nemocnice Cheb, za...

Další z rubriky

Thermal smazal po kritice fotky nových pokojů. Byly nekvalitní, říká hotel

Motivy 54. ročníku filmového festivalu na fasádě hotelu Thermal.

Hotel Thermal stáhl ze svého facebookového profilu krátce po zveřejnění fotografie nových pokojů. Ty vyvolaly v diskuzi...

VIDEO: Honím čas, vysvětlil řidič kamionu předjíždění v zatáčce

Kamera natočila řidiče, který předjížděl na plné čáře v zatáčce

Bezohledného řidiče tahače s návěsem, který na Sokolovsku na plné čáře a navíc do zatáčky předjížděl ve vysoké...

Dobrovolníci v přírodní rezervaci myjí kameny, aby zamaskovali ohniště

Národní přírodní rezervace Rolavská vrchoviště

Národní přírodní rezervace Rolavská vrchoviště na Sokolovsku čelí nájezdu turistů. Přestože jde o území s nejvyšším...

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Pečovatel/ka - moderní zařízení v Praze, 20-22 000 Kč, velice zajímavé

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 20 000 - 22 000 Kč

Najdete na iDNES.cz