Ozbrojený lupič přepadl karlovarské zlatnictví, prodavačka utrpěla šok

  • 4
Maskovaný lupič přepadl v pondělí v podvečer zlatnictví v karlovarské Západní ulici. Prodavačka utrpěla šok, jinak se ale událost obešla bez zranění. Ve středu policisté zveřejnili popis pachatele a žádají veřejnost o pomoc při pátrání.

„V pondělí 21. ledna kolem 17. hodiny došlo k loupežnému přepadení zlatnictví v Karlových Varech. Neznámý pachatel přišel maskovaný do prodejny a pod hrozbou zbraně požadoval po prodavačkách peníze. Poté z místa i s hotovostí utekl,“ informovala krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Jakou sumu si lupič odnesl, policie neuvedla.

Kriminalisté podle ní v současné době usilovně pracují na celém případu a dopadení pachatele.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež,“ dodala Krejčí.

Policie upřesnila, že lupič si odnesl několik desítek tisíc korun. Ve středu také zveřejnila popis pachatele.

„Je to štíhlý muž vysoký asi 180 centimetrů. Měl vousy, takzvaného bíbra, a mluvil česky bez přízvuku či vady řeči. Na hlavě měl černou pletenou čepici, přes ni měl černou kapuci od mikiny. Dále měl na sobě tříčtvrteční šedivý kabát, u kterého měl zvednutý límec, a modré džíny,“ popsala pachatele Krejčí. Informace mohou lidé telefonovat na linku 158.

Přepadení se obešlo bez zranění, šestačtyřicetiletá prodavačka ale byla z události otřesena. Postarala se o ni záchranná služba.

„Žena utrpěla při přepadení pouze psychický šok. Žádné fyzické zranění neměla,“ uvedl mluvčí krajské záchranky Radek Hes.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.