Máme teď horší signál, stěžují si Telefónice lidé v okolí Šindelové

  14:13aktualizováno  14:13
Na zhoršení dostupnosti a kvality signálu mobilní sítě operátora O2 si stěžují obyvatelé obce Šindelová na Sokolovsku. Aby na problém upozornili, začali dokonce sbírat podpisy na petici. Za zhoršený signál podle místních může výpadek elektrické sítě z loňského dubna. Operátor to ale odmítá.
Mluvčí Českého telekomunikačního úřadu Martin Drtina doporučuje celou věc řešit reklamací u operátora na zhoršenou kvalitu služby. (Ilustrační snímek)

Mluvčí Českého telekomunikačního úřadu Martin Drtina doporučuje celou věc řešit reklamací u operátora na zhoršenou kvalitu služby. (Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Až do 16. dubna loňského roku, kdy zůstala Šindelová i okolní místa bez energie, a tím i bez mobilního signálu, byli lidé s telefonováním spokojení.

"Jakmile se podařilo sítě opět nahodit, pokrytí a kvalita byly minimálně o třicet procent horší. A tak je to přes všechny naše stížnosti dodnes. Od O2 nám přišla esemeska, že je vše v pořádku," řekl šindelovský zastupitel a současně pozorovatel Českého hydrometeorologického ústavu Rudolf Kovařík.

A že nejde jen o něčí subjektivní pocity, dokumentuje na mobilním odesílání dat ze své meteorologické stanice do Plzně. "Stanice za 1,4 milionu korun je perfektně vybavená, takže umí změřit i sílu signálu. Pokud je slabý, tak třeba hodinu a půl nepošle žádná data, a to je velký průšvih."

Na zastupitele Kovaříka se obracejí lidé z obce. Poukazují na to, že mají neúčinnou protipožární signalizaci, protože její činnost je závislá na přenosu dat přes mobilní síť.

Chataři a chalupáři si zase nemohou dálkově pustit topení, aby přišli do teplého. Stalo se také, že se na Horskou službu v Krušných horách několikrát nedovolaly rodiny, kterým se v létě při sběru hub nebo malin ztratila v lesích babička.

Mluvčí Telefóniky Hany Farghali vysvětlil, že výpadky elektřiny nemají na kvalitu signálu vliv. "Nicméně signál na místě v následujících týdnech prověříme," ujistil.

Telekomunikační úřad doporučuje reklamaci

Starosta Šindelové Jaroslav Benda popsal další problémy. Stává se, že na radnici, která je položená v dolní části obce, se mu nikdo nedovolá. Až když vyběhne výše, tak mu na mobilu pípne upozornění na zmeškaný hovor.

"Ženské z obce poslaly na Telefónicu minulý týden petici. Podepsali ji staří a nemocní lidé, kteří jsou bez signálu ztracení," řekl starosta Benda.

Zastupitel Rudolf Kovařík adresoval mobilnímu operátorovi několik žádostí. Chtěl, aby se stav vrátil do období před 16. dubnem. Jak ale říká, dozvěděl se, že se nic nestalo a vše běží, jak má.

Mluvčí Českého telekomunikačního úřadu Martin Drtina doporučuje celou věc řešit reklamací u operátora na zhoršenou kvalitu služby. "Zákazník by měl říci, že v konkrétním místě signál byl, a teď tam není. Telefónica může například poslat do oblasti své techniky. Pokud lidé nebudou s vyřízením reklamace spokojení, mají možnost se do měsíce obrátit k nám s námitkami," vysvětlil mluvčí.

Pokud ale v lokalitě nikdy signál nebyl, jedná se o odlišnou situaci. I když si pak dovolenkáři stěžují, telekomunikační úřad to nemůže nijak ovlivnit.

Nejčtenější

Čtyři mrtví na kolejích: dva na Prostějovsku, jeden u Aše a další u Kutné Hory

Muže na Plzeňsku přejel vlak.

Na železniční trati u Pivína na Prostějovsku osobní vlak v sobotu před polednem srazil a usmrtil dvě dívky. Nehodu...

Vary dominovaly v Litvínově, Chomutov smetl Pardubice a zůstává ve hře

Karlovarský Ondřej Beránek (vpravo) překonává Michaela Petráska z Litvínova.

Který z extraligových celků doplní Pardubice v baráži? Tato otázka zůstává i po 3. kole skupiny o udržení...

Farář na Chebsku musel skončit. Čelí podezření, že se choval nevhodně

Ilustrační snímek

Z čela farnosti města na Chebsku i z funkce okrskového vikáře vikariátu Cheb uvolnil minulý týden biskup Tomáš Holub...

Chomutov padl a doprovodí Pardubice do baráže. Litvínov přetlačil Vary

Jan Stránský z Chomutova nepřekonal pardubického brankáře Ondřeje Kacetla.

Po 4. kole skupiny o udržení v hokejové extralize je rozhodnuto o druhém účastníkovi baráže. Chomutov podlehl na...

Stromy při kácení padaly na hroby. Je to neúcta k mrtvým, zlobí se lidé

Stopy necitlivého kácení a pálení větví na hřbitově v místní části Kraslice -...

Zbytky stromů ležící na hrobech, vypálená místa na dětské části hřbitova, kde jsou pod zčernalou vrstvou ještě patrné...

Další z rubriky

Personální audit na krajském úřadě má ukázat, zda jsou úředníci přetíženi

Ilustrační snímek

Jak jsou vytížení jednotliví úředníci? I takovou věc má zjistit personální audit, který chce na svém úřadu v dubnu...

Zeman navštívil Milhostov, kde ho volil skoro každý. Darem dostal karikaturu

Návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana v Milhostově na Chebsku. Dostal...

Tady mají Miloše Zemana rádi. Devadesát procent voličů, kteří přišli ve druhém kole prezidentských voleb v Milhostově...

Stromy při kácení padaly na hroby. Je to neúcta k mrtvým, zlobí se lidé

Stopy necitlivého kácení a pálení větví na hřbitově v místní části Kraslice -...

Zbytky stromů ležící na hrobech, vypálená místa na dětské části hřbitova, kde jsou pod zčernalou vrstvou ještě patrné...

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Zámečník / svářeč, Praha, 25-30 000 Kč

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz