Diskuse k článku

Kyselku ještě lze zachránit, říká pravnuk zakladatele zubožených lázní

Do boje za záchranu bývalých lázní Kyselka na Karlovarsku se zapojil i Američan Rudi Mattoni, pravnuk Heinricha Mattoniho, který je vystavěl. Do Kyselky v pátek přijel na pozvání Asociace sdružení na ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR. Ta chce budovy získat přes krajský úřad.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

erbecko1

Já bych je odsud vyhnal!

Nechat zchátrat tímto způsobem takové budovy, za to bych jim znárodnil to, co tady zprivatizovali a vyhnal je ze země !!!!! Sice mám jakožto totální antikomunista problém se slovem znárodnit ale co s nima jiného ..?

0/0
31.8.2012 9:33

vitvit

Takováto ostuda by je mohla hodně srazit !!

M. dává hodně peněz za propagaci.

Takže možná se jejich mámageři zamyslí a rozhodou, že místo milionů za trapné reklamní spoty, investují peníze do oprav objektů - pozvou novináře a budou mít reklamu zadarmo, lidi je budou "milovat" a ještě zachráníme památky.

Poradí jim to někdo ????

+1/0
20.7.2012 13:47

petrph

děkuji tímto za objektivní zhodnocení naši přivatizace

"Poprvé po Listopadu 1989 navštívil Rudi Mattoni Kyselku v roce 1991. "Tehdy byl stav relativně dobrý a odpovídal době. Pak jsem viděl Kyselku po šesti letech a její zmar byl obrovský"

Takto lapidárně snad ještě výsledek  privatizace metodami pana profesora Klause ještě nikdo nedokázal popsat. Toto by se snad mělo tesat do kamene...

Pokud jde o pokusy pana pravnuka, doufám že má v kapse tak půlmiliardy či víc, které do toho chce vrazit.Takové investory u nás rádi uvítáme. A nebo je tady bohužel i druhá možnost, převést na sebe pozemky a čekat až ty ruiny sami spadnou,čímž padne i blokace ministerstva kultury, a budou z toho docela lukrativní stavební pozemky. Kdo je v té chvíli bude vlastnit, vyhraje jackpot...

+3/−1
15.6.2012 19:16

erbecko1

Re: děkuji tímto za objektivní zhodnocení naši přivatizace

Mluvíte mi z duše

0/0
31.8.2012 9:37

vzjp

Propaganda protistrany

Když hledám pod názvem "lázně Kysleka" najdu jako první ve vyhledávači alibistické webové stránky zachranujemekyselku. Tam je vpravo nahoře skutečně trpce cynický slogan MÍSTO SLOV ZA SEBE NECHÁVÁME PROMLOUVAT ČINY. Za shlédnutí stojí umné propagandistické video. Rv

Nechci žít v takovém orwellismu.

Takže činy. Od nedávna, kdy jsem z Ohře viděl zdevastované objekty bývalých lázní na vlastní oči jsem rozhodnut nepít produkty KMV. Přinejmenším značky Mattoni, Magnesia, Aquila. K odmítnutí dodávám vysvětlení.

Chabá to kapička protestu? Do Česka žádné řeky netečou a veškeré povodně u nás vznikají jen deštěm. ..

0/0
15.6.2012 18:57

petrph

Re: Propaganda protistrany

KMV za to sami nemůžou, většina těch ruin jim nepatří, a ty které jim patří, opravují. Nějaký důvod, proč by za svoje peníze měli opravovat něco co jim nepatří?

+1/0
15.6.2012 19:46

ttoommaass

Re: Propaganda protistrany

Patří jim značka rodiny Mattoni, tak by bylo slušné se starat o dobrou pověst toho jména a nenachat chátrat české kulturní dětictví. Máme tu snad nějaké zákony a snad si nemyslíte, že pokuta necelé 2 milóny je za celých těch dvacet let dostatečný flastr. A že za to nemohou? Jistě, může za to i liknavost úřadů, že KMV bylo toto umožněno (a některé už to konečně stálo židli). Že se KMV starají o své objekty, to myslíte vážně nebo z Vás hovoří neznalost, byl jste se tam podívat? Dvacet let to nechávají chátrat a že chátrá i to, co jim nepatří, jim náramně vyhovuje. Ostatně pozemky, na nichž dom stojí, už si od bílého koně dávno koupili...

+1/0
18.6.2012 17:17

Najdete na iDNES.cz