V nemocnici volila jako jediná ze stovek pacientů. Chtěla podpořit dceru

  14:47aktualizováno  14:47
Z přibližně šesti stovek lidí hospitalizovaných v karlovarské nemocnici projevila zájem o účast v krajských volbách jediná pacientka - Cecília Moravcová z Velichova na Karlovarsku. Volební komise s přenosnou urnou tak v sobotu přišla do nemocnice jenom kvůli ní.

Cecília Moravcová z Velichova na Karlovarsku v sobotu v karlovarské nemocnici podpořila svojí dceru v krajských volbách. Nikdo jiný z přibližně šesti stovek hospitalizovaných pacientů volit nechtěl. | foto: Vladimír Zedník, MF DNES

Když devětapadesátiletá Cecília Moravcová z Velichova na Karlovarsku nastupovala na lůžkové oddělení karlovarské nemocnice, tak předem oznámila, že chce volit.

"Byl to trošku průšvih, protože jsem byla jediná. Ale zařídili to, odvolila jsem," pochvalovala si první a poslední volička mezi šesti stovkami ležících pacientů.

K tomu, aby si místo balení kartáčku na zuby, županu a dalších propriet začala doma ve Velichově na obecním úřadu vyřizovat voličský průkaz, měla pádný důvod.

Jednak zatím nevynechala žádné volby. Hlavně ale nechtěla, aby její dcera a velichovská starostka Markéta Moravcová přišla v krajských volbách o hlas své mámy. Dcera je na 15. místě kandidátky Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj měst a obcí.

"Ještě, že nejsme v nějakém zrcadlovém sále, ale jen v obyčejnému nemocničním pokoji. Přenosnou zástěnu bychom už neunesli, i když to máme z volební místnosti do nemocnice jen kousek," podotkl zapisovatel volební komise Vladimír Krůta.

Společně s předsedkyní komise Vendulou Sedlákovou se totiž musel otočit, aby jediná volička v karlovarské nemocnici měla zákonné soukromí na vložení volebního lístku do obálky.

"Já ani dcera si nemyslíme, že by na kandidátce výrazně poskočila, ovšem každý hlas je dobrý. Ve volbách dostala šanci, takže uvidíme, nakolik ji využila," sdělila Cecília Moravcová.

Markétu Moravcovou překvapilo, že její maminka byla ze všech pacientů jediná, kdo v nemocnici volil. "Kdybych to věděla předem, tak bych jí neúčast klidně odpustila. Představovala jsem si, že volební komise bude obcházet spoustu dalších pacientů. Za odměnu ale mamince zatelefonuji jako první, aby věděla, jak jsem dopadla," slíbila starostka Moravcová.

Zapisovatel volební komise Vladimír Krůta, který přinesl do nemocnice urnu, nepamatuje podobnou situaci. "V nemocnici jsem za ta léta po několikáté. Ale aby volil jediný člověk, to jsem ještě nezažil."

Nejčtenější

VIDEO: Přes tisíc děr na silnici, naštvaní obyvatelé je barevně označili

Rozbitá silnice ze Šindelové do Krásné Lípy. Lidé označili díry barevně.

Barevnou silnici má v těchto dnech Krásná Lípa u Šindelové na Sokolovsku. Neonové tvary ale nejsou ozdobou, nýbrž...

Bazén Thermalu už má provozovatele, slibuje špičkové wellness služby

Bazén karlovarského hotelu Thermal.

Kdysi vyhlášený bazén u hotelu Thermal v Karlových Varech má po letech chátrání naději, že lidem opět nabídne relaxaci...

Senior na Sokolovsku nelegálně odebíral elektřinu, hrozí mu vězení

Ilustrační snímek

Až pět let ve vězení může strávit jednaosmdesátiletý muž, kterého policie podezřívá z krádeže. Senior měl dva roky...

Boj s obří štikou na Skalce trval přes půl hodiny

Václav Fikar, chebský rybář a spisovatel chytil na Skalce trofejní štiku 118...

Krokodýl. Právě tak rybáři říkají obrovským štikám. O ulovení takového krokodýla sní většina z nich, ale dostat na...

Moje zodpovědnější generace. Více jsme se rvali, vzpomíná Kumstát

Petr Kumstát ze Sparty se raduje z gólu v utkání se Zlínem. S gratulací...

Po dvou protrápených sezonách ve Spartě nechtěl další podstupovat. Petra Kumstáta nezlákala ani možnost rozloučit se s...

Další z rubriky

Sdružení firem odmítá pokračovat v dostavbě chebské nemocnice

Kontrolní den na stavbě chebské nemocnice. Na snímku nový pavilon. (3. ledna...

Dostavba a revitalizace chebské nemocnice za půl miliardy se komplikuje. Sdružení firem EBS-VCES Nemocnice Cheb, za...

Výstavu vězeňského umění ovládl relikviář vyrobený v Horním Slavkově

Haptický model relikviáře svatého Maura.

První místo v umělecké kategorii si z polského Sztumu, kde se uskutečnila mezinárodní soutěž vězeňského umění, odvezl...

Kánoe spadla z vozíku na dálnici, za pár minut ji někdo ukradl

Neznámý zloděj využil situace a z dálnice D6 ukradl kánoe tohoto typu.

Jen pár minut stačilo, aby jedna z karlovarských půjčoven lodí přišla o dvoumístnou kánoe. Zloděj ji bleskově ukradl z...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz