ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Horská služba Krušné hory

Zraněného německého bikera hledal na Klínovci záchranář na kole

  • 1
Na krušnohorském Klínovci se v neděli vážně zranil německý biker, který se vydal na náročnou trať Baron. Záchranáři ale neznali přesné místo pádu cyklisty, a tak se ho jeden z nich vydal hledat na kole. Vrtulník pak zraněného muže transportoval do německé nemocnice.

Nehoda se stala půl hodiny po poledni a horské službě ji nahlásila obsluha lanové dráhy na Klínovci. Podle jejích informací se zraněný sportovec nacházel v horní části černého Trailu Baron.

„Vzhledem k tomu, že v počátku nebyla známá přesná poloha, vyrazil jeden ze záchranářů po trailu na kole. Po lokalizaci zraněného a prvotním vyšetření německého bikera bylo zřejmé, že bude potřeba transport na takzvaném rakouském vozíku,“ sdělil zasahující člen Jan Šimeček.

Ostatní záchranáři proto nabrali potřebný materiál a vyrazili na místo. S podezřením na poranění páteře, hrudníku, břicha a hlavy pacienta zafixovali do vakuové matrace a na rakouském vozíku šetrně transportovali k terénnímu vozidlu horské služby.

„S ohledem na stav pacienta jsme ihned kontaktovali dispečink krajské záchranné služby, který na místo vyslal posádku včetně lékaře a po domluvě kontaktovali německou leteckou záchrannou službu,“ dodal k zásahu Jan Šimeček.

O zraněného bikera se postarala záchranná služba a mezitím bylo zajištěno místo pro přistání vrtulníku německé záchranky v prostorách parkoviště Klínovec jih, který pak bikera transportoval do německé nemocnice.

„Zásah byl opět ukázkou funkční spolupráce složek integrovaného záchranného systému doplněné spoluprací s německou stranou. V tomto případě se jednalo o jasný benefit pro poraněného německého bikera v podobě přímého transportu do jeho země,“ kvitoval celý postup Miroslav Račko, náčelník oblasti Krušné hory.