Dřevomorka vyhání úředníky, stěhování je téměř u konce

  11:59aktualizováno  11:59
Přemisťování radnice v Mariánských Lázních, kterou sžírá dřevomorka, spěje ke konci. Velká část úředníků už pracuje v náhradních kancelářích. Pro zbytek město intenzivně hledá další prostory.

ilustrační snímek | foto: Martin Stolař, MAFRA

Vedení radnice předpokládá, že do konce roku se podaří budovu kompletně vystěhovat. Hned poté začne důkladný stavebně technický průzkum a následně nechá město zpracovat projekt na kompletní opravu. Jedná se také o prodeji budovy.

Fotogalerie

„V souvislosti se stěhováním radnice potřebujeme velké množství nebytových prostor nejen na kanceláře, ale i pro archivy. Zbývá nám ještě přemístit několik posledních odborů, jako jsou živnostenský, životního prostředí, lázeňství a cestovního ruchu, podatelnu a odbor místních poplatků. Velkým oříškem bude stěhování stavebního úřadu s ohledem na rozsáhlý archiv. V současné době jsme vyhlásili veřejnou soutěž na poskytovatele nebytových prostor,“ uvedl mariánskolázeňský starosta Martin Kalina.

Podle jeho slov by byla pro část úřadu vhodná bývalá správní budova Agricoly. Ale ani ta nepojme všechny zbývající úředníky. „Možná se zbytek zaměstnanců uchýlí do Slovanu, ovšem za předpokladu, že se to nedotkne sportovišť. Uvidíme, jak dopadne výběrové řízení,“ nastínil starosta Kalina.

V současné době už část úředníků pracuje na několika adresách mimo hlavní budovu. Například odbor školství přesídlil do areálu základní školy v Úšovicích, odbor dopravy a vnitřních věcí je možné najít v objektu bývalého Bytovu v Chebské ulici.

„V bývalém Bytovu si nyní lidé mohou vyřídit občanské průkazy a cestovní doklady. Najdou zde také agendu evidence obyvatel s ohlašovnou trvalého pobytu a registr řidičů i registr vozidel,“ přiblížil tajemník úřadu Miroslav Jašíček s tím, že na stejné adrese sídlí také silniční a správní úřad, drážní a dopravní úřad a zkušební komisař.

V novém působišti je i odbor sociálních věcí. Ten funguje v místním domově pro seniory v Tepelské ulici. Odbory finanční, útvar tajemníka, majetkový, investic a dotací a také odbor dopravy a vnitřních věcí přijalo pod svou střechu pracoviště Terezián v Ruské ulici.

Zanedbané opravy

Městská radnice pochází z 19. století. Je navržena ve velkorysém stylu, místnosti mají vysoké stropy, což zvyšuje náklady na vytápění a zhoršuje využitelnost prostoru. V 60. letech minulého století prošla rekonstrukcí vnitřního traktu. Od té doby k zásadnějším opravám nedošlo, přestože se o neuspokojivém stavu budovy ví už dlouho.

Před nedávnem dokonce začaly v části objektu praskat stropy. Zastupitelé se poté rozhodli, že historickou radnici opraví. To ale znamená pro úředníky i obyvatele města několikaleté provizorium, kdy budou jednotlivé odbory a úřady fungovat na adresách rozmístěných po městě.

Nejčtenější

VIDEO: Přes tisíc děr na silnici, naštvaní obyvatelé je barevně označili

Rozbitá silnice ze Šindelové do Krásné Lípy. Lidé označili díry barevně.

Barevnou silnici má v těchto dnech Krásná Lípa u Šindelové na Sokolovsku. Neonové tvary ale nejsou ozdobou, nýbrž...

Bazén Thermalu už má provozovatele, slibuje špičkové wellness služby

Bazén karlovarského hotelu Thermal.

Kdysi vyhlášený bazén u hotelu Thermal v Karlových Varech má po letech chátrání naději, že lidem opět nabídne relaxaci...

Senior na Sokolovsku nelegálně odebíral elektřinu, hrozí mu vězení

Ilustrační snímek

Až pět let ve vězení může strávit jednaosmdesátiletý muž, kterého policie podezřívá z krádeže. Senior měl dva roky...

Boj s obří štikou na Skalce trval přes půl hodiny

Václav Fikar, chebský rybář a spisovatel chytil na Skalce trofejní štiku 118...

Krokodýl. Právě tak rybáři říkají obrovským štikám. O ulovení takového krokodýla sní většina z nich, ale dostat na...

V UNESCO už jsou, obcím ale chybí jazykově vybavení průvodci i ubytování

Hornické památky Krušnohoří jsou od soboty nově na seznamu UNESCO. Turisté si...

Radost i starosti navíc, tak reagují starostové obcí a měst Hornického regionu Krušnohoří/Erzgebirge, které jsou nově...

Další z rubriky

Policie hledá řidiče, jejichž kamery v autě mohly natočit lupiče s pistolí

Lupič s pistolí přepadl v pravé poledne prodavačku v Aši

Policie pátrá po lupiči, který se zbraní v ruce přepadl v pravé poledne prodejnu v Doubravě u Aše na Chebsku....

Americkým dědicům patří jen část mariánskolázeňského domu, míní soud

Město Mariánské Lázně má vrátit rodině Leitnerů činžovní dům v Klíčové ulici.

Město Mariánské Lázně netrpělivě čeká na další soudní verdikt v kauze, v níž jde o vrácení domu a pozemků v samotném...

Cheb hledá nového dopravce, musí mít moderní klimatizované autobusy

Město Cheb vybírá nového provozovatele městské hromadné dopravy

Moderní a pohodlné autobusy šetrné k životnímu prostředí by mohly už brzy brázdit ulice v Chebu a přepravovat obyvatele...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz