Trenér Josef Váňa na Velké pardubické | foto: Michal Růžička, MAFRA

Zesnulou náměstkyni hejtmanky má nahradit žokej Váňa, bude ale jen radním

  • 11
Zesnulou hejtmančinu náměstkyni pro kulturu Danielu Seifertovou by měl v karlovarské krajské radě za hnutí ANO nahradit český dostihový jezdec, chovatel a trenér Josef Váňa. V krajském zastupitelstvu je od roku 2016. Nebyl by ale náměstkem, nýbrž radním, a to pro oblast sportu.

„Již nebudeme obsazovat post náměstka, tím se ušetří finanční prostředky, a obsadíme pouze místo radního. Oslovili jsme Josefa Váňu, protože kandidoval za hnutí ANO a získal druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů,“ uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová

Fotogalerie

ANO už představilo kandidáta koaličním partnerům s tím, že oblast kultury by si na osm měsíců do nových krajských voleb vzal do své gesce náměstek pro dopravu Martin Hurajčík (ANO). Ten společně s náměstkem Petrem Kubisem (ANO) v posledních měsících Danielu Seifertovou zastupoval.

Zároveň se ANO domluvilo s radním pro školství Jaroslavem Bradáčem (bez polit. přísl.), pod kterého v současnosti spadá i sport, že tuto oblast Váňovi předá.

„Myslím si, že by to bylo spojené i s konáním dětské zimní olympiády, protože Josef Váňa je samozřejmě sportovní legendou, takže bude osobností olympiády a zároveň bude pomáhat s veškerou organizací a přípravou,“ doplnila hejtmanka.

Daniela Seifertová zemřela začátkem listopadu, volbu nového radního odložili zastupitelé z pietních důvodů na 16. prosince.

Hejtmanka chce vybraného kandidáta představit ještě opozici, stejně jako to udělala v případě Petra Kubise. Dosavadní náměstek pro sociální oblast se stane od nového roku hejtmanem, neboť Jana Mračková Vildumetzová očekává narození potomka.