Sokolov plánuje investice do škol rok dopředu, připraveno má 35 milionů

  12:15aktualizováno  12:15
Už dnes mají v Sokolově jasno, jak budou vypadat investice do škol a mateřinek v příštím roce. Aktivně se na plánu podílejí sami ředitelé. Ti totiž nejlépe vědí, co jejich zařízení potřebuje.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Radnice předpokládá, že v roce 2020 investuje do vzdělávacích zařízení přibližně stejně jako letos, kdy město rozdělilo na tři desítky milionů korun.

„Dříve plán investic vypracovával odbor městského úřadu. Před třemi roky jsme zavedli model, podle kterého jej připravují sami ředitelé,“ vysvětlila starostka Sokolova Renata Oulehlová.

Důvodem je, že se město v minulosti dostávalo do úzkých kvůli výběrovým řízením. „Priority jsme měli nastavené, ale jednotlivé zakázky jsme začali soutěžit až na jaře. Ale stávalo se, že se do výběrových řízení nikdo nepřihlásil,“ konstatovala starostka.

Loni proto padlo rozhodnutí začít se soutěžemi na dodavatele podstatně dříve. „Dřív proto potřebujeme i seznam plánovaných investic,“ vysvětlila důvod, proč na sokolovské radnici porcují rozpočet určený pro školy na příští rok už nyní.

Město chce v příštím roce do obnovy školských a předškolních zařízení investovat 35 milionů korun. Jedna z největších investic čeká základní školu Rokycanova, takzvanou centrálku.

„Je to nejstarší škola v Sokolově a v minulosti se v ní nedělaly žádné větší práce. Ani kanalizace, ani voda, ani rozvody elektřiny,“ uvedl místostarosta města Jan Picka. V roce 2020 se proto chystá pětimilionová investice do jednoho z křídel školy. Budova se dočká kompletní opravy instalací.

Mezi další významnější akce patří oprava elektroinstalace v mateřské škole Kosmonautů za 1,25 milionu korun, stavební úpravy v mateřince Marie Majerové, které přijdou na 1,7 milionu, či nové šatny v základní škole Pionýrů. Ty přijdou městskou pokladnu na 2,7 milionu korun.

Sokolov je zřizovatelem celkem sedmi mateřských a pěti základních škol, domova dětí a mládeže a základní umělecké školy. Práce se radnice snaží vždy směřovat na letní prázdniny, aby nezasahovaly do školního roku.

Kiss and ride

Letos radnice rozdělila téměř 30 milionů korun. „Peníze jsou určené na zhruba 28 stavebních akcí,“ upřesnil mluvčí radnice Vladimír Meluzín. Letos Sokolov vedle klasických úprav či oprav přímo v budovách řešil u dvou škol i problém s parkováním. Fakt, že řadu žáků vozí rodiče do školy auty, vedl ke vzniku dvou parkovišť kiss and ride.

„Před základní školou Pionýrů je situace tragická,“ posteskla si Oulehlová. Právě chybějící místa, kde by bylo možné na okamžik zastavit, rozjela v Sokolově poměrně rozsáhlou investiční akci.

Přes prázdniny vznikne před dvěma školami hned deset takových míst. Vedle školy Pionýrů se bude úprava týkat i prostranství před školou Boženy Němcové.

„U školy Pionýrů vybudujeme šest kiss and ride stání, před školou Boženy Němcové čtyři,“ konstatovala Oulehlová. Za všech deset stání radnice zaplatí 920 tisíc korun.

Nejčtenější

Žena se krutě pomstila za rozchod, partnerovi spálila půl milionu korun

Peníze (ilustrační foto)

Dost svérázně se svému bývalému partnerovi pomstila žena z Chebska. Po rozchodu spálila půl milionu korun, které dostal...

Žena nechala psa skákat na stromy, až je úplně zničil. Stíhá ji policie

U tří stromů pes poničil kůru i živou část kmene.

Škodu za desítky tisíc korun napáchal v Chebu stafordšírský teriér, který skákal na stromy tak dlouho, až tři úplně...

Kraslická legenda Amati má potíže, někteří zaměstnanci jsou bez výplaty

Jiří Štípek, jednatel kraslické společnosti AMATI - Denak, s.r.o., která je...

Až podáním insolvence může vyvrcholit špatná ekonomická situace kraslického výrobce hudebních nástrojů Amati - Denak....

Napadla svou matku, když slyšela, jak ji i s dcerou objednává k lékaři

Ilustrační snímek

Z nebezpečného vyhrožování obvinila policie třiadvacetiletou ženu z Karlových Varů, která napadla svou matku. Rozčílilo...

Houbařům díky počasí začaly pravé žně. Stále ještě rostou i borůvky

(ilustrační foto)

Poslední dny prázdnin mají před sebou školáci z regionu. Provázet je budou příjemné denní teploty. Počasí bude přát...

Další z rubriky

Mariánskolázeňský festival připomene legendární herečku Audrey Hepburnovou

Audrey Hepburnová ve filmu Snídaně u Tiffanyho

Marienbad Film Festival, který se letos koná v termínu 28. až 31. srpna, už odtajnil program i hosty. Perlami letošní...

Hazlov je vesnicí roku Karlovarského kraje, popelkou už nikdy být nechce

Hazlovská škola ve vesnice roku Karlovarského kraje.

Vesnicí roku Karlovarského kraje se letos stal Hazlov na Chebsku. Obec se do soutěže hlásila počtvrté, ve sbírce jí po...

Kraslická legenda Amati má potíže, někteří zaměstnanci jsou bez výplaty

Jiří Štípek, jednatel kraslické společnosti AMATI - Denak, s.r.o., která je...

Až podáním insolvence může vyvrcholit špatná ekonomická situace kraslického výrobce hudebních nástrojů Amati - Denak....

Adecco spol. s r.o.
Specialista se znalostí německého jazyka - relokační balíček do Pardubic

Adecco spol. s r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz