Chybělo jim hřiště pro děti, tak si otevřeli vlastní. U dětí má úspěch

  8:02aktualizováno  8:02
Manželům Brožovým chybělo fungující a prostorné vnitřní hřiště pro děti. A tak si jej v karlovarské čtvrti Stará Role loni na podzim sami navrhli a otevřeli podle svých představ. Od té doby je tam neustále živo, děti si hrátky na hřišti oblíbily a rodiče hned mají kde pořádat oslavy jejich narozenin.

Mezi dětmi je na Hřišti bez bot velmi oblíbená i kuchyňka. Rád si tam hraje třeba malý Ondra, syn Růženy Valkové z Karlových Varů. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Jmenuje se Hřiště bez bot. Největší odměnou pro jeho provozovatele bývá, když děti pláčou, protože se jim nechce vůbec jít domů ze skluzavky, bazénků s balónky, funkční kuchyňky a dalších atrakcí.

Na Hřiště bez bot nedá dopustit například maminka Růžena Valková z Karlových Varů. Poprvé přišla na zkušenou s rok a půl starým synem Ondřejem loni v září při otevření. Od té doby chodí do prostor bývalého svatebního salonu pravidelně.

Fotogalerie

"Ondřej nedělá nepořádek doma, ale pěkně na hřišti. Za hodinku za dvě se vylítá a unaví, pak dobře spí. Když prší, nebo je špatné počasí, jdeme sem," říká.

Zatímco si Ondřej hraje, matka sedí u stolku se známou Terezou Ptáčkovou a v klidu pije kávu. "Dítě se vyřádí a já si odpočinu. K nám domů bychom se s Růženou a jejím Ondrou nevešli," sdělila.

"Největší odměnou je, když děti pláčou, protože se jim nechce vůbec domů. Líbí se tu i rodičům," konstatovala Lucie Prokopiusová, která pracuje za barem a dohlíží na provoz hřiště.

Pan Martin Fous z Ostrova byl tento týden na Hřišti bez bot poprvé. Pochvaloval si, že všechny výrobky jsou certifikované, takže si dítě při případném pádu nerozbije hlavu.

"Manželka zavelela, že jedeme do herny, tak jsme s dcerami Zuzanou a Julií tady. Počasí je na nic. Venku není ani zima, ani jaro - na ježdění na kole je příliš brzo," vyprávěl tatínek.

Obávají se klesající porodnosti

O budoucnost Hřišť bez bot, která se objevila v republice, má trochu obavy v případě, že se bude za několik let rodit méně dětí. "Teď je narváno ve školkách, a některé maminky do nich děti nedostaly. Aby si dítě zvyklo na kolektiv, čas od času sem mohou zajít," myslí si.

Na Hřišti bez bot je také místnost pro přebalení malých dětí. Službu od otevření hřiště pravidelně využívá také Mirka Grosserová, která má mladšího syna Filipa a staršího Tadeáše. Na otázku, proč na hřiště přišla, odpovídá, že je špatné počasí a doma mají všechno okoukané. Jedním z důvodů také je, aby se starší syn dostal do kolektivu.

Otázka dobrého či špatného počasí je podle provozovatelky hřiště Andrey Brožové nevyzpytatelná. "Když jsme loni v září otevřeli, nikdo o nás nevěděl, počasí bylo pěkné, a přesto jsme měli plno. Hodně záleží na tom, jak se skupiny maminek domluví na společné návštěvě," říká.

Manželé Brožovi se snaží zajistit klientelu nejrůznějšími akcemi. Tento týden například pořádali ve spolupráci s velkou kosmetickou společností Den krásy a bezplatné kosmetické poradenství.

Snaží se také ostatní podnikatelé v oboru. Mezi maminkami se ale hovoří o očekávaném krachu jedné karlovarské herny.

Minulý týden nedobrovolně ukončil v Karlových Varech činnost Dětský koutek a Café Prima. Jeho majitelka Martina Hanzlová uspěla v podnikatelské soutěži Byznys rebel 2009 a 2010. V pondělí se na webových stránkách objevilo, že se chystá nový koutek.

Nejčtenější

Mladík z Chebska znásilnil partnerku a klečel na ní, dokud neomdlela

Ilustrační snímek

Ve vazbě skončil devatenáctiletý mladík z Chebska, který znásilnil a několik měsíců surově bil svou o rok starší...

Vary dominovaly v Litvínově, Chomutov smetl Pardubice a zůstává ve hře

Karlovarský Ondřej Beránek (vpravo) překonává Michaela Petráska z Litvínova.

Který z extraligových celků doplní Pardubice v baráži? Tato otázka zůstává i po 3. kole skupiny o udržení...

Studentka ze Sokolova dobyla Evropu líčením, vsadila na zářivé barvy

Kosmetička Bára Petráčková (vlevo), studentka Střední živnostenské školy...

Bára Petráčková je studentka třetího ročníku oboru kosmetické služby Střední živnostenské školy v Sokolově. Její...

Farář na Chebsku musel skončit. Čelí podezření, že se choval nevhodně

Ilustrační snímek

Z čela farnosti města na Chebsku i z funkce okrskového vikáře vikariátu Cheb uvolnil minulý týden biskup Tomáš Holub...

Chomutov padl a doprovodí Pardubice do baráže. Litvínov přetlačil Vary

Jan Stránský z Chomutova nepřekonal pardubického brankáře Ondřeje Kacetla.

Po 4. kole skupiny o udržení v hokejové extralize je rozhodnuto o druhém účastníkovi baráže. Chomutov podlehl na...

Další z rubriky

Krušné hory se loučí se sezonou, přesto stále lákají na sjezdovky i běžky

Na Plešivci zůstává díky dobrým podmínkám v provozu sjezdovka Milena, Aida i...

Skiareály v Krušných horách mají před sebou poslední dny až týdny provozu, přestože některé stále lákají na skvělé...

Městští architekti chtějí manuál pro veřejná karlovarská prostranství

Petr Kropp, hlavní architekt Karlových Varů.

První rok existence má za sebou Kancelář architektury města Karlovy Vary. V jejím čele stojí architekt Petr Kropp,...

Zeman navštívil Milhostov, kde ho volil skoro každý. Darem dostal karikaturu

Návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana v Milhostově na Chebsku. Dostal...

Tady mají Miloše Zemana rádi. Devadesát procent voličů, kteří přišli ve druhém kole prezidentských voleb v Milhostově...

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život
Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to, jak si do svého života nějaké to štěstíčko přivolat. Žádné talismany, čtyřlístky nebo zaručené rituály. Hlavní podmínkou stálého štěstí je naše vnitřní vyrovnanost. Jak jí dosáhnout, nám poradí už stovky let staré jógové spisy.

Najdete na iDNES.cz