Karlovarský Grandhotel Pupp

Karlovarský Grandhotel Pupp | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Grandhotel Pupp se zavřel nejméně do konce roku, zaměstnance chce udržet

  • 3
Pětihvězdičkový karlovarský Grandhotel Pupp se rozhodl přerušit provoz a je uzavřený. Udělal to kvůli aktuálním vládním opatřením a výhledům na další nepříznivý vývoj pandemické situace v Česku a celé Evropě. Zatím opatření platí od 26. října do doby, než se zlepší situace.

„I když postupně oživujeme tradice zakladatelů hotelu, doufali jsme, že se k někdejší pravidelné zimní odstávce vracet nebudeme. Bohužel letošní situace nám nedala příliš na výběr,“ komentoval rozhodnutí Jindřich Krausz, generální ředitel hotelu.

„Zatím jsme se rozhodli uzavřít hotel do konce roku. Zda otevřeme rovnou v lednu, ale zatím není jisté, vše se odvine od vývoje epidemické situace a platných vládních opatření v České republice a zbytku Evropy,“ dodává Krausz, který tím připomíná, že návštěvnost Karlových Varů už nepříznivě ovlivnila zářijová zpřísnění na hranicích s Německem.

„Nyní ale považuji za nejdůležitější, abychom respektovali nařízení vlády a podpořili co nejrychlejší návrat do normálního stavu,“ doplnil Krausz.

Hotel si zatím ponechává co největší část svého personálu, který je nezbytný pro otevření následující sezony.

„Snažíme se poskytovat nejvyšší standard služeb. Proto chceme náš zkušený tým udržet, abychom příští rok navázali na práci v bodě, ve kterém jsme ji letos byli nuceni přerušit,“ uzavírá Kateřina Peroutková, HR manažerka hotelu.

Thermal zvládne ubytovat záchranáře

Také karlovarský lázeňský hotel Thermal je v současné době bez hostů. „Na dobu omezení žádné rezervace nepřijímáme,“ upřesnil ředitel hotelu Vladimír Novák.

Hotel je podle jeho slov stejně jako na jaře připravený poskytnout zázemí pro lidi z první linie boje s covid-19. To znamená zdravotníkům, policistům či záchranářům. „Na jaře jsme takto ubytovali několik desítek vojáků, kteří vypomáhali ve zdravotnických zařízeních v regionu,“ řekl Novák.

Podle něj je teoreticky možné poskytnout kapacity i pro lidi, kteří onemocněli, ale průběh nemoci není závažný.

„Když půjde do tuhého, dokážu si tuto možnost představit. Z praktického hlediska ovšem nejsou naše pokoje pro tuto službu ideální. Nemají omyvatelné povrchy a na zemi jsou koberce, které se špatně dezinfikují,“ doplnil Vladimír Novák.

Imperial zkouší rekonvalescenci pro vyléčené z covidu

Nové možnosti zkouší od pondělí karlovarský hotel Imperial. Ten spustil projekt pro pacienty, kteří už onemocnění covid-19 prodělali a nyní se potýkají s následky v podobě chronické únavy či obtíží s dechem. Speciální osmidenní kúru vymyslel tým odborných lékařů, fyzioterapeutů a zdravotních sester pod vedením primářky Angely Frankové.

„Podle aktuálního stavu legislativy můžeme ozdravné pobyty provádět,“ uvedl generální ředitel společnosti Imperial Alexandr Rebjonok. Účinnost speciální kúry chce hotel otestovat na vzorku několika desítek dobrovolníků. Teprve pak jej pustí do ostrého provozu.

Aktuální situaci, kdy se hotely potýkají s nedostatkem klientů, se přizpůsobují i v jiných ubytovacích zařízeních v regionu. Například v Mariánských Lázních podle Eleny Sorokiny z turistického infocentra, nabízí hotel Krakonoš v rámci svého balneoprovozu nitrožilní aplikaci vitamínu C. Procedura je určena hostům hotelu, personálu i obyvatelům města.

Jinde zase v rámci boje s koronavirovou krizí vsázejí na kulinářské zážitky pro hotelové hosty, či na moderní trendy. To je příklad Falkensteiner Hotelu Grand, který návštěvníky láká na mentální koučink.

,