Diskuse k článku

Mattoni se vrací. Do Kyselky přijede vnuk slavného zakladatele lázní

Rozvaliny lázeňských budov v Kyselce na Karlovarsku na konci září opět navštíví Američan Rudi Mattoni, jehož dědeček Heinrich lázně v roce 1867 založil. Původně chtěl přiletět až příští rok na v pořadí už druhé zahájení lázeňské sezóny. Ale nevydržel tak dlouho čekat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nenovak

Jeho dědeček v roce 1867 - založil lázně.

Dědeček narozen 1830 - zemřel 1910. Jeho vnuk vypadá tak maximálně na 80 let, tedy narozen 1932. Ba jo, možné to je. Jenom na první pohled mě to zarazilo.

0/0
20.9.2012 11:08

petrph

to je pořád dokola to sámé

To si můžou zvát koho chtěj a jezdit tam třeba dalajláma . Dokavad si odněkud nezajistěj potřebné stovky milionů na rekonstrukce, je to jenom plkání a všichni se budou jen koukat a čekat až to spadne.... A koukám, ani pan Mattoni, takto emeritní profesor ty prachy nemá a nedá.

+2/0
14.9.2012 13:25

Eastwood

Re: to je pořád dokola to sámé

Když Antonio Pasquale privatizoval v devadesátých letech Západočeská zřídla, s.p., potažmo stáčírnu minerální vody v Kyselce, tak věděl, že bude mít ve vlastnictví m.j. také památkově chráněné stavby o které se bude muset ze zákona postarat.

Tento záměr a snahu nikdy neměl a dnes nemá ani joho syn Alessandro. Doufal a doufá, že se mu podaří celý lázeňský komplex v Kyselce zlikvidovat a do jeho míst expandovat se stáčírnou vody Mattoni v Kyselce. Tam je totiž ta pravá minerální voda Mattoni, kterou těžil a proslavil Heinrich Mattoni. Ty jeho dnšní splašky, které těží z mnoha desítek studní ve Vojenském výcvikovém prostoru Hradiště v Doupovských horách se k tomu nemohou ani postavit.

Za uplynulých dvacet let vydělali Pasqualové na této vodě velmi mnoho miliard. S ohledem na jejich charakter nelze předpokládat, že by investovali do oprav těchto památek. Bude bezpodmínečně nutné je k péči o památkově chráněné objekty které jsou v jejich vlastnictví, donutit. Donutit je za všech okolností.

+2/0
15.9.2012 8:01

petrph

Re: to je pořád dokola to sámé

Což už se dávno stalo- a Pasquale dostal   zákonnou pokutu, asi procento toho co by do těch rekonstrukcí měl vložit. K něčemu víc ho asi nedonutíte-ani za žádných okolností. I když, pár z těch objektů na svoje náklady už i tak opravuje.  Ale jak koukám, tak problém Kyselky je pořád v tom že se tam ustanovují různé tydlety asociace a pořád doufají že ty peníze na opravu dá někdo jinej, buď Pasquale nebo stát.. to se načekaj...

0/0
16.9.2012 13:26

Najdete na iDNES.cz