Pěší zóny dostaly při filmovém festivalu zabrat, čisticí stroj se nezastaví

  8:45aktualizováno  8:45
Prakticky denně bylo doposud v provozu zařízení na čištění povrchu pěších zón, které na sklonku loňského roku zakoupily Karlovy Vary pro potřeby Správy lázeňských parků. Zatím je v krajském městě tak vytížené, že ho ještě nestihli použít jinde.

Čištění povrchu pěší zóny v Zeyerově ulici speciálním strojem. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Teoreticky je možné přístroj nasadit i v jiných městech. Problém ovšem není ani tak v technice, jako spíš v lidech. Nemáme je,“ vysvětlil základní problém Miroslav Kučera, ředitel Správy lázeňských parků, která speciální zařízení obhospodařuje. 

Požadavky domovských Karlových Varů vytěžují síly posádky speciálního vozu naplno. „Prakticky od poloviny dubna myjeme ulice téměř každý den,“ potvrdil ředitel Správy lázeňských parků. 

Pozornosti posádky neušlo snad jediné zákoutí pěších zón. „Někde jsme čistili dvakrát, jinde i třikrát,“ uvedl Kučera. Nápor na techniku i lidi zaznamenal hlavně po filmovém festivalu, jehož hosté dali povrchu pěších zón pořádně zabrat.

Skvrny od nápojů ještě umýt jdou, horší je to s oleji

Stroj by podle zkušeností Miroslava Kučery mohl být v ulicích Karlových Varů den co den po celý rok. „Při svozu odpadů se na komunikace dostávají zbytky nápojů, které dělají nehezké fleky. S těmi si ale dokážeme poradit,“ popsal realitu Karlových Varů Kučera. 

Horší je to v případě olejů, které se dostanou z popelnic na ulice. V takovém případě už musejí pracovníci Správy lázeňských parků při likvidaci sáhnout i po chemických prostředcích.

Teď ovšem na nějakou dobu čisticí technologie zmizí v garážích Správy lázeňských parků. Posádka vozu si ale neodpočine. „Jak auto, tak lidi potřebujeme na jinou práci,“ řekl Kučera. 

A nebude o moc jednodušší. Cisternu s vodou na korbě auta nahradí fréza pro odstraňování pařezů, které překážejí v parcích. Čistič pěších zón se na korbu ještě v letošním roce vrátí. „Před zimou bychom chtěli město ještě alespoň jednou uklidit,“ potvrdil Kučera. 

A že se technika nemusí využívat jen pro očistu ulic, dokumentuje případ, kdy pracovníci Správy lázeňských parků její pomocí úspěšně očistili jeden z karlovarských pomníků.

Nejčtenější

Kraslická legenda Amati má potíže, někteří zaměstnanci jsou bez výplaty

Jiří Štípek, jednatel kraslické společnosti AMATI - Denak, s.r.o., která je...

Až podáním insolvence může vyvrcholit špatná ekonomická situace kraslického výrobce hudebních nástrojů Amati - Denak....

Napadla svou matku, když slyšela, jak ji i s dcerou objednává k lékaři

Ilustrační snímek

Z nebezpečného vyhrožování obvinila policie třiadvacetiletou ženu z Karlových Varů, která napadla svou matku. Rozčílilo...

VIDEO: Opilý muž střílel na barmana, protože mu nechtěl dovolit kouřit

Muž střílel v baru, protože mu tam obsluha nechtěla dovolit kouřit

Pozdvižení způsobil v jednom z barů v Ostrově na Karlovarsku host se zbraní. Poté, co mu barman nechtěl dovolit uvnitř...

Houbařům díky počasí začaly pravé žně. Stále ještě rostou i borůvky

(ilustrační foto)

Poslední dny prázdnin mají před sebou školáci z regionu. Provázet je budou příjemné denní teploty. Počasí bude přát...

VIDEO: Nedaleko Vřídla našli archeologové 300 let staré kostry nebožtíků

Archeolog Jan Tajer s jednou z kostí, které nalezli při čištění základů...

Výzkumem prostoru u kostela svaté Máří Magdaleny v lázeňském srdci Karlových Varů se zabývají tamní archeologové. Děje...

Další z rubriky

Vary hledají místo pro čtvrtou sochu Karla IV. Ve hře je šest lokalit

1. místo - návrh akademického sochaře Michala Gabriela, který přišel s...

Nejvhodnější místo pro jezdeckou sochu zakladatele krajského města Karla IV. hledají prostřednictvím ankety členové...

Lázně budou brázdit nové trolejbusy, bez napájení ujedou i 14 kilometrů

Obnova vozového parku a modernizace trakčního vedení v Mariánských Lázních bude...

V Mariánských Lázních by se koncem příštího roku měly objevit zbrusu nové trolejbusy. Společnost Městská doprava...

Sál v Císařských lázních bude levnější, oprava může začít na podzim

Karlovarské Císařské lázně.

Vedení Karlových Varů představilo první detaily týkající se podoby chystaného sálu pro symfoniky. Vznikne jako vestavba...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na iDNES.cz