Cheb hledá místo pro nový bazén, vedle chce postavit i zimní stadion

  11:49aktualizováno  11:49
Chebská radnice znovu zkouší oživit plány na stavbu nového plaveckého bazénu. Ten současný v ulici Obětí nacismu už dosloužil. Pokud by měl v budoucnu dál fungovat, město by do něj muselo investovat desítky milionů korun. Vedení radnice se proto zdá výhodnější postavit sportoviště nové.

Plavecký bazén v Chebu dosluhuje. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Jednou z variant, o níž se diskutuje, je vybudovat spolu s bazénem i nový zimní stadion. Ten stávající má totiž velké problémy s pronikající vlhkostí.

„Míst, kam by se obě sportoviště vešla, v Chebu moc není. Jako ideální se nám jeví prostor bývalého škvárového hřiště za stadionem Lokomotivy. Přibližně dvouhektarový pozemek však patří státu. Jednáme, za jakých podmínek bychom jej mohli získat,“ řekl starosta Chebu Antonín Jalovec.

Podle jeho slov by bylo výhodné, a to i ekonomicky, kdyby vedle plaveckého bazénu rovnou vyrostl nový zimní stadion. Ten současný totiž stojí na místě někdejšího rybníku a bojuje s mohutně vzlínající spodní vodou. Ta je navíc velmi agresivní a způsobuje silnou korozi kovových částí stavby.

Spojení obou zařízení by navíc přineslo i energetické úspory. Krytý bazén by bylo možné vytápět odpadním teplem ze zimního stadionu.

„Ten pozemek je dostatečně velký na to, aby se sem obě sportoviště vešla. Avšak v takovém případě by už na venkovní koupaliště místo nezbylo. V případě, že zimní stadion zůstane na původním místě, mohl by mít nový bazén i část s venkovním letním provozem,“ zamyslel se Jalovec.

Zdůraznil ale, že celý plán je prozatím ve fázi úvah. Zejména proto, že by to byla investice v řádech stovek milionů korun a s dotacemi už město počítat nemůže.

Úvahy o novém bazénu jsou však namístě. Současný bazén je sice v provozu a přibližně před šesti lety prošla jeho technologie obnovou, ale celkově se jeho stav zhoršuje. Například minulý týden město muselo pod stropem nechat natáhnout bezpečnostní síť.

„Začaly se uvolňovat podhledové desky z odlehčeného plechu a hrozily pádem. Zatím žádná nespadla, ale lidé na to poukazovali, množily se stížnosti. Proto jsme se rozhodli preventivně pod stropem natáhnout síť jako ochranný prvek. Akci se podařilo zvládnout v rekordním čase, město za instalaci zaplatilo 320 tisíc korun. Pokud by se však upevnění desek opravovalo, mluvili bychom o částce minimálně pět milionů a bazén by čekala dlouhá odstávka,“ vysvětlil místostarosta Jiří Černý.

Na městské koupaliště jezdí i MHD

O stavbě nového bazénu uvažovalo už i minulé vedení města. Nové městské lázně měly vzniknout například na místě bývalého pivovaru nad zimním stadionem. Na přetřes přišla i stavba veřejného koupaliště v Poohří, kde by mohl venkovní bazén vyrůst v sousedství atletického oválu.

„Ty lokality byly k takovému účelu vybrány nevhodně. Pozemek nad stadionem je malý, bez možnosti vybudovat zde parkoviště, a navíc to staticky není možné s ohledem na podzemní prostory, které zde po zbouraném pivovaru zůstaly. A koupaliště v Poohří? Jednak je to zátopové území, což znamená, že se tu nesmí stavět a nemohl by tu stát ani tobogán, a také je tu obrovský problém s parkováním. A nakonec by se sem koupaliště ani nevešlo, pokud bychom zde chtěli ta sportoviště zachovat. Lokalita je dobrá na volnočasové aktivity, ale ne na to, abychom tam přitáhli další dopravu,“ shrnul zástupce starosty Miroslav Plevný.

Fotogalerie

Město Cheb před lety vybudovalo na vodní nádrži Jesenice plovárnu Dřenice. Ta se stala v širokém okolí jediným přírodním koupalištěm, kde nechybí zázemí, toalety s restaurací a služby plavčíka.

Návštěvníci mají k dispozici několik kurtů na plážový volejbal, písčité hřiště na házenou a plážový fotbal, nohejbal a líný tenis. V sousedství je navíc fotbalové hřiště. Nechybí stoly na ping-pong, prostor na pétanque, šlapadla, lodičky a další atrakce. Kvalitu vody pravidelně testují hygienici.

Na plovárnu, která je od města vzdálená přibližně pět kilometrů, zajíždí v období letních prázdnin autobus MHD (podrobněji v článku Autobus zase bude jezdit na koupaliště Dřenice, letos to bude zdarma).

Nejčtenější

VIDEO: Přes tisíc děr na silnici, naštvaní obyvatelé je barevně označili

Rozbitá silnice ze Šindelové do Krásné Lípy. Lidé označili díry barevně.

Barevnou silnici má v těchto dnech Krásná Lípa u Šindelové na Sokolovsku. Neonové tvary ale nejsou ozdobou, nýbrž...

Bazén Thermalu už má provozovatele, slibuje špičkové wellness služby

Bazén karlovarského hotelu Thermal.

Kdysi vyhlášený bazén u hotelu Thermal v Karlových Varech má po letech chátrání naději, že lidem opět nabídne relaxaci...

Senior na Sokolovsku nelegálně odebíral elektřinu, hrozí mu vězení

Ilustrační snímek

Až pět let ve vězení může strávit jednaosmdesátiletý muž, kterého policie podezřívá z krádeže. Senior měl dva roky...

VIDEO: Honím čas, vysvětlil řidič kamionu předjíždění v zatáčce

Kamera natočila řidiče, který předjížděl na plné čáře v zatáčce

Bezohledného řidiče tahače s návěsem, který na Sokolovsku na plné čáře a navíc do zatáčky předjížděl ve vysoké...

Boj s obří štikou na Skalce trval přes půl hodiny

Václav Fikar, chebský rybář a spisovatel chytil na Skalce trofejní štiku 118...

Krokodýl. Právě tak rybáři říkají obrovským štikám. O ulovení takového krokodýla sní většina z nich, ale dostat na...

Další z rubriky

Policie hledá řidiče, jejichž kamery v autě mohly natočit lupiče s pistolí

Lupič s pistolí přepadl v pravé poledne prodavačku v Aši

Policie pátrá po lupiči, který se zbraní v ruce přepadl v pravé poledne prodejnu v Doubravě u Aše na Chebsku....

Hornické památky zapsané do UNESCO potřebují parkoviště i opravy

Na oslavě zápisu Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového...

Ne všechny hornické památky, které se dostaly na Seznam světového dědictví UNESCO, jsou v perfektním stavu. Sice to...

Thermal smazal po kritice fotky nových pokojů. Byly nekvalitní, říká hotel

Motivy 54. ročníku filmového festivalu na fasádě hotelu Thermal.

Hotel Thermal stáhl ze svého facebookového profilu krátce po zveřejnění fotografie nových pokojů. Ty vyvolaly v diskuzi...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz