Florbaloví amatéři versus Tomašík. A hvězd by mohlo být ve Varech víc

  12:38aktualizováno  12:38
Pátý ročník florbalového turnaje HDT Cup znovu pod záštitou klubu FB Hurrican Karlovy Vary. Stejně jako v předešlých letech i letos byl hlavním organizátorem Lukáš Grundler. Ten vzpomíná i na samotné začátky, kdy jej napadla myšlenka pořádat velký turnaj.

Milan Tomašík bojuje s italskou obranou na mistrovství světa | foto: ČFbU

"Myšlenka uspořádat florbalový turnaj mě napadla už před osmi lety. Vzniklo to Girls Cupem, což byl dívčí turnaj. Do takto velké akce se dlouho nikdo neměl," říká Grundler.

Nakonec našel spojence a turnaj letos napsal pátou kapitolu. Florbal si zahráli všichni, od nejmenších po elitní kategorie mužů. Organizátoři po nekonečných týdnech příprav mohli být spokojeni.

Pátého ročníku HDT Cupu se zúčastnil rekordní počet družstev. "Přihlásilo se 118 družstev! Řekl bych, že to je největší turnaj na celém západě. Další podobně rozsáhlý je až v Liberci nebo Praze. Přijely týmy nejen z našeho regionu, ale i z Jihlavy, Prahy, Plzně, Teplic i Českých Budějovic," hlásí spokojeně prezident turnaje.

Stejně jako v minulých letech i letos byl vítězem prestižního klání celek z regionu. "To mě těší. Přestože jezdí týmy téměř z celé republiky, pokaždé zatím vítězí týmy z Karlovarska," ohlíží se Grundler.

Zajistit haly, rozhodčí a další servis účastníkům stojí i nemalé peníze. "Odhadovaný rozpočet turnaje je sto třicet tisíc. Největší část z toho pojme pronájem hal.Náklady pokrývá startovné a sponzoři. Zisková akce to není," usmívá se.

Hladký průběh tří soutěžních víkendů musel potěšit nejen hlavního muže turnaje, ale i samotné florbalisty. "Nikdo z hráčů neměl žádné námitky. Myslím si, že turnaj proběhl v pohodě," těší Grundlera.

Všichni přítomní si ve dvou zápasech mohli prohlédnout v akci i reprezentačního útočníka Milana Tomašíka, který byl hlavní hvězdou HDT Cupu. Z časových důvodů nastoupil jen ke dvěma utkáním.

"Je super, že se zúčastnil i extraligový hráč top úrovně. Milan je pohodový kluk, žádná namyšlená hvězda. Byli tu hráči z Chodova, nebo vítězové základní části juniorské extraligy," připomíná start pražské Sparty.

Lukáš Grundler s organizačním týmem je zase o rok zkušenější a pátý díl turnaje byl znovu o krok lepší. "Každým rokem se dostáváme kupředu. Vidíme chyby, necháme si poradit a učíme se od jiných, kteří organizují větší turnaje," pokračuje.

Florbaloví nadšenci, amatéři i hráči působící v ligových soutěžích by se v Karlových Varech měli střetnout i za rok. "Už letos se mi do pořádání nechtělo, ale žiju florbalem a vždy se do toho pustím."

Prezident turnaje pak chystá skutečnou florbalovou lahůdku. Pokud sežene prostředky a halu. "Příští rok bych rád přidal jako oživení turnaje penalty, souboj gólmana s útočníkem. A byl bych nadšený, kdyby se podařilo uspořádat turnaj na klasickém hřišti pět plus jedna a pozvali bychom opravdu špičkové kluby i z extraligy. Byl by to zlatý hřeb celého víkendu," plánuje Lukáš Grundler, muž oddaný sportu.

Autor:

Nejčtenější

Majiteli vozu se zdála vysoká cena za opravu, automechanik jej zbil

Ilustrační snímek

Pracovník autoservisu na Karlovarsku zbil majitele auta za to, že se zdráhal zaplatit vysokou částku za opravu vozu....

Zadlužené Prameny jsou v patové situaci, zrušily prodej pozemků věřiteli

Obec Prameny na Chebsku tíží kvůli neúspěšnému projektu na stáčírnu minerální...

Plán na oddlužení obce Prameny na Chebsku dostává trhliny. Smlouvy na prodej pozemků s vrty, které obec uzavřela v...

Z ostudy města a rejdiště bezdomovců se opět stává místo pro bydlení

Vybydlené bytovky ve Wolkerově ulici v Chebu se mění před očima. Brzy zde najde...

Kdysi vyloučená lokalita ve Wolkerově ulici v Chebu se mění. Dříve zchátralé domy nabídnou co nevidět bydlení takřka...

Jsem nervózní a celá se třesu. Effangovou čeká debut v reprezentaci

Pamela-Therese Effangová z Hradce Králové

Pamela-Therese Effangová zůstává bezprostřední i jako novopečená seniorská reprezentantka. Na svém prvním srazu...

Protesty nezabraly, letiště ve Varech podepsalo smlouvu se školou pilotů

Odpůrci zřízení pilotní základny F Air na karlovarském letišti protestovali...

Karlovarské mezinárodní letiště uzavřelo smlouvu se společností F Air, která na něm chce školit piloty civilních...

Další z rubriky

Ve Varech bral Kumstát extraligový titul, kariéru končí jako sparťan

RVAČKA. Při čtvrtém semifinále se do sebe pustili Petr Kumstát ze Sparty a...

Hokejista Petr Kumstát ve 37 letech ukončil kariéru. S Karlovými Vary získal v roce 2009 extraligový titul, od sezony...

Můj první půlmaraton, hlásil Eliáš po karlovarském závodě

May 20, 2019

Během své dvacetileté kariéry ve slavné hokejové NHL neměl na dálkové běhání čas ani myšlenky. V posledních letech mu...

Češky na ME trénují bez Vaughnové a Reisingerové. A to je problém

Česká reprezentantka Kia Vaughnová v duelu s Belgií.

České basketbalistky zahájily přípravu na mistrovství Evropy. Jejich trenér Štefan Svitek však na srazu v Mariánských...

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na iDNES.cz