O kulturu a školy se bude v Havlíčkově Brodě nově starat lesní inženýr

  11:11aktualizováno  11:11
Měsíc trvalo, než se v Havlíčkově Brodě podařilo ustavit novou koalici. A další téměř týden, než se uskupení domluvila, kterému místostarostovi připadne jaký resort. Dohoda byla uzavřena až v pátek. A podle ní se například o školství a sociální oblast bude starat lesní inženýr.

Nově zvolené nejužší vedení Havlíčkova brodu. Zleva místostarostové Libor Honzárek a Zbyněk Stejskal, starosta Jan Tecl a místostarosta Vladimír Slávka. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

V pondělí se staronovým starostou stal Jan Tecl (ODS). Zastupujícím místostarostou byl zvolen jeho stranický kolega Zbyněk Stejskal. Další dvě pozice místostarostů obsadili Libor Honzárek (TOP 09) a Vladimír Slávka (ANO).

A právě Slávka prošel velmi rychlou změnou své profesní kariéry. Vystudovaný lesní inženýr dostal na starost resort sociálních věcí, školství, sportu, kultury a oblast řízení projektů. Radní se na tom dohodli až několik dní po volbě vedení města.

„Ač se to nezdá, sociální oblast je mi blízká. Na manažerských pozicích jsem se musel starat o široký kolektiv lidí. Ve školství jsem nováček, to přiznávám. Dejte mi tedy, prosím, čas na rozkoukání,“ uvedl Vladimír Slávka.

Nový místostarosta je původem Slovák. V Havlíčkově Brodě má rodinné kořeny a posledních 26 let zde žije. Od studií pracoval v lesním hospodářství. Začínal v Popradu, pracoval ale i v Kanadě nebo na ruské Sibiři. Zastával různé manažerské posty ve vedení firem, mimo jiné byl generálním ředitelem společnosti Less. „Nedělá mi problém vedení lidí,“ pravil.

„Vladimír Slávka přinese jistý nadhled zvenčí, který bude pro vedení přínosný,“ komentoval resort svého místostarosty Jan Tecl.

Podnikající místostarosta si podíl ve své firmě nechá

Kompetencemi druhé nové tváře ve vedení města, místostarosty Zbyňka Stejskala, bude oblast majetku, nemovitých věcí a dohled nad technickými službami. Už v minulém období byl tento bývalý radní předsedou finančního výboru.

Fotogalerie

V civilním životě je Stejskal podnikatelem, v Brodě spoluvlastní prodejnu s koly a vybavením pro cyklisty.

„Ve firmě mám padesátiprocentní podíl. Nechám si ho, nepodnikám v oboru, kde by hrozil střet zájmů. Chod firmy ale na dobu výkonu funkce přenechám svému společníkovi,“ konstatoval Stejskal.

Ani jeden ze dvou nováčků na postech místostarostů prozatím neplánuje personální obměny nebo změnu kurzu ve svých resortech. „Nemám žádné revoluční myšlenky,“ pousmál se Stejskal.

Jak Tecl, tak místostarosta Libor Honzárek byli členy vedení města i v minulých letech. Oběma jejich kompetence zůstávají. Starosta bude dohlížet na finance, krizové řízení a městskou policii, Honzárek pak na oblast dopravy, rozvoje města a územního plánování.

Výsledky komunálních voleb v Havlíčkově Brodě

Kam chce nové vedení město v příštích čtyřech letech směřovat, zatím není zcela jasné. O programovém prohlášení chce koalice teprve jednat. Na jeho vypracování si dává čas až do konce ledna 2019.

„Bude se jednat o průsečíky našich programů,“ vzkázal Tecl.

Na brodské radnici vznikla koalice ODS, ANO s Ženami za Brod, TOP 09 a ČSSD. V zastupitelstvu mají těsnou většinu 13 hlasů z 25. V sedmičlenné radě města jsou tři zástupci z ODS a dva z ANO, ostatní strany koalice mají po jednom křesle.

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Autoškoly končí s výukou jízdy na motorkách, stala se pro ně rizikem

Žák po zvládnutí techniky jízdy na cvičišti jezdí v provozu sám. Instruktor na...

Získat řidičský průkaz na motocykl je v poslední době výrazně složitější a dražší. Některé autoškoly už dokonce tuto...

Po poruše tahače blokovali D1 odpočívající řidiči, kolona měla 30 kilometrů

Porucha kamionu ucpala dálnici D1 ve směru na Brno.

Porouchaný kamion ráno blokoval dálnici D1 v zúžení na 141. kilometru u Velkého Meziříčí ve směru na Brno. Jeden pruh...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Neústupný farmář soud prohrál, obchvat Havlíčkova Brodu se může stavět

Ilustrační snímek

Zahájení stavby jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu už po administrativní stránce nic nebrání. Krajský soud v...

Těžké stroje lesníků poničily zbytky středověkého hornického náhonu

Vedoucí archeologického oddělení Muzea Vysočiny David Zimola u Rantířova, na...

Důsledkem kůrovcové kalamity nejsou jen zdecimované smrkové porosty, ale také zničená středověká technická památka u...

Další z rubriky

Motorsport se mění, říká muž z Třebíče, jenž bdí nad vozy lamborghini

Se svým profesionálním týmem Emil Frey začal Pavel Nahodil letos na jaře další...

Vozy lamborghini, tým Emil Frey a burácení silných motorů na těch nejslavnějších okruzích po celé Evropě. To je nyní...

750 stupňů a 70 minut. Krematorium ukázalo, jak končí cesta člověka

Přípravy stavby jihlavského krematoria podle projektu Milana Blahuta začaly v...

Česká republika je globální velmocí v oboru pohřbívání žehem. V tuzemsku je 27 krematorií, což je nejvíce na světě na...

Azylový dům padl, v chátrající budově bývalé školy by mohlo být muzeum

Budova bývalé obchodní akademie v centru Havlíčkova Brodu stále čeká na

Azylový dům v budově bývalé obchodní akademie v centru Havlíčkova Brodu nevznikne. Radnice přípravu projektu zastavila...

Najdete na iDNES.cz