O kulturu a školy se bude v Havlíčkově Brodě nově starat lesní inženýr

  11:11aktualizováno  11:11
Měsíc trvalo, než se v Havlíčkově Brodě podařilo ustavit novou koalici. A další téměř týden, než se uskupení domluvila, kterému místostarostovi připadne jaký resort. Dohoda byla uzavřena až v pátek. A podle ní se například o školství a sociální oblast bude starat lesní inženýr.

Nově zvolené nejužší vedení Havlíčkova brodu. Zleva místostarostové Libor Honzárek a Zbyněk Stejskal, starosta Jan Tecl a místostarosta Vladimír Slávka. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

V pondělí se staronovým starostou stal Jan Tecl (ODS). Zastupujícím místostarostou byl zvolen jeho stranický kolega Zbyněk Stejskal. Další dvě pozice místostarostů obsadili Libor Honzárek (TOP 09) a Vladimír Slávka (ANO).

A právě Slávka prošel velmi rychlou změnou své profesní kariéry. Vystudovaný lesní inženýr dostal na starost resort sociálních věcí, školství, sportu, kultury a oblast řízení projektů. Radní se na tom dohodli až několik dní po volbě vedení města.

„Ač se to nezdá, sociální oblast je mi blízká. Na manažerských pozicích jsem se musel starat o široký kolektiv lidí. Ve školství jsem nováček, to přiznávám. Dejte mi tedy, prosím, čas na rozkoukání,“ uvedl Vladimír Slávka.

Nový místostarosta je původem Slovák. V Havlíčkově Brodě má rodinné kořeny a posledních 26 let zde žije. Od studií pracoval v lesním hospodářství. Začínal v Popradu, pracoval ale i v Kanadě nebo na ruské Sibiři. Zastával různé manažerské posty ve vedení firem, mimo jiné byl generálním ředitelem společnosti Less. „Nedělá mi problém vedení lidí,“ pravil.

„Vladimír Slávka přinese jistý nadhled zvenčí, který bude pro vedení přínosný,“ komentoval resort svého místostarosty Jan Tecl.

Podnikající místostarosta si podíl ve své firmě nechá

Kompetencemi druhé nové tváře ve vedení města, místostarosty Zbyňka Stejskala, bude oblast majetku, nemovitých věcí a dohled nad technickými službami. Už v minulém období byl tento bývalý radní předsedou finančního výboru.

Fotogalerie

V civilním životě je Stejskal podnikatelem, v Brodě spoluvlastní prodejnu s koly a vybavením pro cyklisty.

„Ve firmě mám padesátiprocentní podíl. Nechám si ho, nepodnikám v oboru, kde by hrozil střet zájmů. Chod firmy ale na dobu výkonu funkce přenechám svému společníkovi,“ konstatoval Stejskal.

Ani jeden ze dvou nováčků na postech místostarostů prozatím neplánuje personální obměny nebo změnu kurzu ve svých resortech. „Nemám žádné revoluční myšlenky,“ pousmál se Stejskal.

Jak Tecl, tak místostarosta Libor Honzárek byli členy vedení města i v minulých letech. Oběma jejich kompetence zůstávají. Starosta bude dohlížet na finance, krizové řízení a městskou policii, Honzárek pak na oblast dopravy, rozvoje města a územního plánování.

Výsledky komunálních voleb v Havlíčkově Brodě

Kam chce nové vedení město v příštích čtyřech letech směřovat, zatím není zcela jasné. O programovém prohlášení chce koalice teprve jednat. Na jeho vypracování si dává čas až do konce ledna 2019.

„Bude se jednat o průsečíky našich programů,“ vzkázal Tecl.

Na brodské radnici vznikla koalice ODS, ANO s Ženami za Brod, TOP 09 a ČSSD. V zastupitelstvu mají těsnou většinu 13 hlasů z 25. V sedmičlenné radě města jsou tři zástupci z ODS a dva z ANO, ostatní strany koalice mají po jednom křesle.

Nejčtenější

Myslivec zastřelil chovnou fenu přímo před očima majitelky

Tereza Slavotínková chovala na své farmě Sýkorův mlýn dva australské ovčáky. O...

Přímo před očima majitelky zastřelil myslivec na Pelhřimovsku chovnou fenu australského ovčáka. Stalo se to koncem...

Kanibalové v Třebíči. Skandál chtěla mladá republika ututlat

„Tázal jsem se Dvořáčka, co s tím budou dělat? To prodáme řezníkům. O maso je...

Bylo to nejhorší případ kanibalismu v moderních českých dějinách. Maso několika zavražděných Židů bylo vyuzeno, snědeno...

Za rozjetým taxíkem vlál pes. Majitelka vodítko zabouchla do dveří

Taxikář vlekl za autem psa na vodítku

Malý pes v Jihlavě absolvoval nedobrovolný běh za taxikářským vozem. Jeho majitelka totiž z nepozornosti při...

Boj o baráž: vsetínská šance ještě žije, Kladno zdolalo Jihlavu

Patrik Machač z Kladna (vpravo) a Miha Štebih z Jihlavy.

Hokejisté Vsetína v semifinále Chance ligy do dnešního duelu nevstřelili Českým Budějovicím ani gól, ale tentokrát se...

Za lány bledulí míří tisíce turistů, ze vsi se na měsíc stalo parkoviště

Když vyjde počasí, vypadá to v rezervaci zhruba takto. Mezi lány bledulí se...

Poslové jara jsou tady, hlásí lidé z Chlébského na Bystřicku. Vesnička na pomezí Vysočiny a Jihomoravského kraje se...

Další z rubriky

Přípravu průmyslové zóny u Brodu farmář zastavil, nejdřív ukáže studii

Stavba Technologického parku v holešovské průmyslové zóně.

Jednání o vzniku velké průmyslové zóny, kterou plánuje majitel pozemků zřídit na jihovýchodním okraji Havlíčkova Brodu,...

Státní zástupce podal obžalobu na žďárského soudce kvůli týrání družky

Ilustrační snímek

Bývalý předseda Okresního soudu ve Žďáře nad Sázavou Roman Švaňhal sám stane na lavici obžalovaných. Státní zástupce na...

Jihlava poprvé uvidí Havlovu hru, divadlo představí Žebráckou operu

Téma Havlovy Žebrácké opery, tedy mafiánství, korupce a boj o moc těch, kteří...

Gangsterská groteska plná intrik, jejíž téma je stále aktuální. Tak by se dala označit divadelní hra Žebrácká opera...

Advantage Consulting, s.r.o.
OBSLUHA CNC STROJŮ – I PRO JUNIORY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihočeský kraj, Kraj Vysočina
nabízený plat: 23 000 - 26 000 Kč

Najdete na iDNES.cz