Diskuse k článku

Ve Žďáru by mohla být spalovna. Místním se to nelíbí a radnice mlčí

Kraj chce za pět let postavit moderní spalovnu odpadů nazývanou Zařízení pro energetické využití odpadů (ZEVO). Jedním z míst, kde by mohla vyrůst, je Žďár nad Sázavou. Místním se to ale nelíbí a bojí se znečištění ovzduší. Podle radního Ryšavého se ale naopak emise sníží.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ruler

jak lidi slyší slovo "spalovna", hned remcají

aniž by si zjistili podrobnosti (nebo spíš chtěli zjistit)... počítám, že na vzduch přímo ve Žďáře by spalovna neměla vůbec nebo skoro žádný vliv, protože komín bývá dost vysoko na to, aby se to všechno odválo jinam (viz komín chvaletické elektrárny, z kterého jde všechno díky převažujícímu SZ proudění vzduchu právě na Žďárské vrchy - dnes už po odsíření toho taky moc není, ale dřív to bylo pošušňáníčko)

0/0
6.12.2011 9:18

ingchemik

Problém je,

0/0
5.12.2011 17:17

ingchemik

Re: Problém je,

že žádným místním se nelíbí přítomnost spaloven odpadků, ale všichni odpadky produkují...

Uvědomte si prosím, že součástí moderních spaloven je třídící linka, takže se spálí jen to, co skutečně jinak využít ani zlikvidovat nejde.

0/0
5.12.2011 17:20

EvulaZR

Re: Problém je,

Vážený ingchemiku, odkud jste?

Pokud ze ZR, pak je mi Vás líto a pokud odjinud, to se Vám to mluví, přes Vaše město jezdit víc aut nebude, nebudete žít v místě, kde bude ovzduší více zatíženo jedovatými nebo rakovinotvornými látkami jako jsou chlorovodík, fluorovodík, dioxiny, furany, rtuť, kadmium, thalium, arsen, antimon, olovo, chrom, kobalt, měď, mangan, nikl, vanad a dalšími.

A k naší radnici ... ano, taktně mlčí a vyčkává. Místo komunikace, která se jim zdá přečasná (jen aby pak nebylo pozdě), kopírují na web města články z novin a jednotnou odpověď pro všechny dotazy. Žďár byl několikrát vyhodnocen jako nejlepší město v třídění odpadů, máme tady prý nejčistší vzduch, lidem se tu žije nejlépe ( v porovnání s jinými městy s podobným počtem obyvatel), dožíváme se průměrně nejvíce let ... a to máme mít spalovnu - pardon - Zařízení pro energetické využití odpadů - jako za odměnu?

0/0
6.12.2011 9:16

George.desperado

Re: Problém je,

Žďár a nejčistější vzduch? Ani bych neřekl...

0/0
6.12.2011 9:23

mibe78

Re: Problém je,

ten slisovaný odpad v kontejnerech budou třídit?

0/0
6.12.2011 12:53

Najdete na iDNES.cz