Závod Race around the Netherlands, v němž vybojoval křižanovský cyklista mezi zhruba 170 jezdci z celého světa 13. místo, mu totiž dopřál slunné počasí jen první den. Pak začal nekončící déšť a chlad.
„Holanďané jsou na to zvyklí, ti tam jezdí normálně v dresech, ale já jsem na sobě měl v podstatě vše, co jsem si vezl. Veškeré oblečení, nepromokavou bundu, přes ni ještě pláštěnku,“ líčí Růžička.
Ovce samozřejmě produkují i nějaký trus. Když je sucho, je to v pohodě, ale vytrvalý déšť s tím materiálem udělá svoje. A projíždět jím čtyřicet kilometrů na kole je opravdu „výživné“.


















