Jihlava postaví terminál a dokončí stezku, která je zatím jen pro smích

  16:56aktualizováno  16:56
V lokalitě Na Dolech v Jihlavě vznikne příští rok malý dopravní terminál. Město chtělo stavět už letos, ale nesehnalo stavební firmu. V opakovaném výběrovém řízení vyhrála společnost Sates Čechy. Terminál postaví za 9,8 milionu korun. Vysoutěžit se podařilo i firmu na dostavbu stezky, která baví internet.

V tomto terminálu by měli lidé čekat na vlaky nebo trolejbusy ve Starých Horách. Jenže kdo ho postaví? | foto: Magistrát města Jihlavy

Terminál vznikne do poloviny září u vlakové zastávky Jihlava-Staré Hory, kde zastavují i linkové autobusy a MHD. Kromě čekárny pro cestující se sociálním zázemím tam bude prostor i pro řidiče.

Zastávka MHD bude bezbariérová a na zastávkách linkových autobusů stavbaři doplní přístřešky. Přibude také elektronický informační systém.

„Součástí bude rovněž vybudování čtyř cykloboxů a pěti stojanů pro kola,“ uvedl náměstek primátorky Petr Laštovička. Stavební firma převezme staveniště v lednu.

Do výběrového řízení, které se konalo už potřetí, se přihlásily čtyři stavební firmy. Dotace, kterou má již město přislíbenou, by měla činit sedm milionů korun.

Jihlavští radní při svém posledním zasedání schválili i výsledky výběrového řízení na firmu, která vybuduje stezku pro pěší a cyklisty v průmyslovém parku Hruškové Dvory. Práce skoro za sedm milionů korun udělá firma Porr. „Nabídek přišlo pět,“ doplnil náměstek Laštovička.

Fotogalerie

Tato nedokončená stezka zatím baví sociální sítě. Příspěvky, na nichž je nedokončený chodník vidět, okomentovaly, sdílely nebo „olajkovaly“ už tisíce lidí.

Také na tuto stavbu má město slíbenou evropskou dotaci. Necelý kilometr nové stezky naváže na cyklostezku R09 v Průmyslové ulici.

Na nedostatek stavebních kapacit a materiálu letos narážely i jiné obce v kraji. Třeba žďárská radnice hledala na podzim znovu firmu na zateplení dvou bytových domů. Zájemci přihlášení zjara nakonec odstoupili s odůvodněním, že neseženou materiál. Nové Město na Moravě opakovalo výběrové řízení na stavbu sportovní haly.

Chodník v Hruškových Dvorech, který baví internet

Autoři: ,

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Autoškoly končí s výukou jízdy na motorkách, stala se pro ně rizikem

Žák po zvládnutí techniky jízdy na cvičišti jezdí v provozu sám. Instruktor na...

Získat řidičský průkaz na motocykl je v poslední době výrazně složitější a dražší. Některé autoškoly už dokonce tuto...

Po poruše tahače blokovali D1 odpočívající řidiči, kolona měla 30 kilometrů

Porucha kamionu ucpala dálnici D1 ve směru na Brno.

Porouchaný kamion ráno blokoval dálnici D1 v zúžení na 141. kilometru u Velkého Meziříčí ve směru na Brno. Jeden pruh...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Neústupný farmář soud prohrál, obchvat Havlíčkova Brodu se může stavět

Ilustrační snímek

Zahájení stavby jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu už po administrativní stránce nic nebrání. Krajský soud v...

Těžké stroje lesníků poničily zbytky středověkého hornického náhonu

Vedoucí archeologického oddělení Muzea Vysočiny David Zimola u Rantířova, na...

Důsledkem kůrovcové kalamity nejsou jen zdecimované smrkové porosty, ale také zničená středověká technická památka u...

Další z rubriky

Azylový dům padl, v chátrající budově bývalé školy by mohlo být muzeum

Budova bývalé obchodní akademie v centru Havlíčkova Brodu stále čeká na

Azylový dům v budově bývalé obchodní akademie v centru Havlíčkova Brodu nevznikne. Radnice přípravu projektu zastavila...

Evropské volby mají rekord, obálka s lístky dosud nikdy nebyla tak těžká

Obálka s hlasovacími lístky pro nynější evropské volby váží 130 gramů. Dosud...

Volby do Evropského parlamentu, které před několika hodinami začaly i v České republice, přinesly jeden rekord. Je jím...

Po poruše tahače blokovali D1 odpočívající řidiči, kolona měla 30 kilometrů

Porucha kamionu ucpala dálnici D1 ve směru na Brno.

Porouchaný kamion ráno blokoval dálnici D1 v zúžení na 141. kilometru u Velkého Meziříčí ve směru na Brno. Jeden pruh...

Najdete na iDNES.cz