Sportovní hala s lezeckou stěnou bude, soutěž se povedla na třetí pokus

  8:45aktualizováno  8:45
Až napotřetí se radnici v Novém Městě na Moravě podařilo vysoutěžit zakázku na výstavbu nové sportovní haly za 60 milionů. Do předchozích dvou letos vypsaných výběrových řízení žádná ze stavebních firem svoji nabídku neposlala. V nové hale sportovci naleznou i unikátní lezeckou stěnu.

Takto by měla vypadat nová sportovní hala v Novém Městě na Moravě. Její součástí se nakonec stane i umělá dvanáct metrů vysoká a dvacet metrů široká horolezecká stěna, která v této vizualizaci ještě chybí. | foto: www.nmnm.cz

„Nyní se přihlásil jeden uchazeč, jelikož ale neskončily všechny zákonné lhůty, jeho jméno bych nerad sděloval,“ reagoval místostarosta Stanislav Marek.

Že soutěž nejspíš tentokrát už dopadne dobře, potvrdil i starosta Michal Šmarda. „Podrobnosti ještě nemůžu uvést, nicméně se dá říci, že není žádný důvod si myslet, že by firma nesplnila podmínky,“ poznamenal Šmarda.

Podle nich se firma musí „vejít“ do šedesáti milionů korun a zahájit stavbu do 20. května příštího roku. „Hotovo by mělo být v létě roku 2020,“ říká starosta Šmarda.

Proč se do prvních dvou výběrových řízeních nikdo nepřihlásil? „Ukazuje se, že stavební firmy mají letos hodně práce a málo lidí,“ míní místostarosta Marek.

Novoměstská radnice raději určila maximální cenu zakázky

Podle Šmardy mohly hrát roli také podmínky ze strany města. „Možná to bylo dané i tím, že jsme zastropovali cenu. Máme strach, že za současné situace na trhu by mohla přijít jediná nabídka, která by byla velmi drahá, a my bychom ji museli přijmout. Dvakrát se ukázalo, že strop byl asi příliš nízko, mohlo to být i přísnými termíny na dokončení stavby,“ zmínil nedávno starosta Šmarda.

Fotogalerie

Město na třetí pokus zvýšilo maximální přípustnou cenu na 60 milionů korun a mírně protáhlo termíny. A také rozdělilo zakázku zvlášť na demolici a výstavbu.

Bourání starého tělovýchovného střediska, na jehož místě v Tyršově ulici vyroste nová hala, proto mohlo začít už v půlce října.

„Je to první fáze budování nové sportovní haly. Demolice by měla být dokončena do konce roku,“ informoval Šmarda. Radnici to bude stát necelé čtyři miliony korun.

Lezecká stěna vyšší než strop haly zakázku o miliony prodraží

Sportovní hala nahradí tělovýchovné středisko v Tyršově ulici v sousedství atletického a fotbalového stadionu. Hrací plocha bude mít rozměry 40 krát 20 metrů, počítá se i s tribunou pro zhruba 130 diváků. Hala půjde podle projektu rozdělit na tři tréninkové plochy oddělené sítěmi, chybět nebude ani lezecká stěna. Ta bude na rozdíl od osm metrů vysokého stropu ještě o čtyři metry vyšší.

Právě dodatečné zařazení lezecké stěny do projektu si před dvěma a půl lety prosadili místní horolezci, když zorganizovali petici a poté získali většinovou podporu v oficiální anketě. Radnice kvůli tomu změnila hotový projekt a také to řádově o miliony prodraží stavbu.

„Nová hala včetně demolice bude stát přes šedesát milionů,“ počítá starosta. Radnice se ještě pokusí získat dotaci. Sportovní hala patří již několik let mezi novoměstské priority, před časem dostala přednost výstavba městských lázní.

Autor:

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Neústupný farmář soud prohrál, obchvat Havlíčkova Brodu se může stavět

Ilustrační snímek

Zahájení stavby jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu už po administrativní stránce nic nebrání. Krajský soud v...

Jedna z největších poutí v Česku začíná, do Žďáru láká obří ruské kolo

„Vždycky se snažíme přivézt něco nového,“ říká majitelka 35 metrů vysokého...

Čtyři stupně, studený vítr, déšť. I přes takové psí počasí světští finišují s přípravou svých atrakcí. Půlka května...

Těžké stroje lesníků poničily zbytky středověkého hornického náhonu

Vedoucí archeologického oddělení Muzea Vysočiny David Zimola u Rantířova, na...

Důsledkem kůrovcové kalamity nejsou jen zdecimované smrkové porosty, ale také zničená středověká technická památka u...

Kdo si napouští bazén, ať za vodu několikanásobně připlatí, navrhl radní

Bazén, ilustrace

Kdo si napouští doma bazén, zavlažuje trávník nebo provozuje v Humpolci nelegální ubytovnu, měl by platit za vodu...

Další z rubriky

Každé auto musí mít svůj příběh, říká sběratel veteránských tatrovek

František Prosecký je sběratelem všeho, co souvisí se značkou Tatra. Ve svém...

Rozhovor s Františkem Proseckým vznikal za chůze. A to doslova. Přímo mezi exponáty Depozit - muzea veterán Tatra klubu...

Hlavní silnici u Žďáru podjedou cyklisté tubusem, stavba omezila provoz

Spojnice Karlína s Žižkovem. Od roku 1953 tudy chodili dělníci z Žižkova do...

Stavba cyklostezky mezi Žďárem nad Sázavou a jeho místní částí Stržanovem omezila provoz na silnici I/37. Kvůli větší...

Na nové trase hradem Roštejn turisté zažijí pravou loveckou hostinu

Kastelánka hradu Roštejn Kateřina Rozinková má napilno. Veškeré stavební práce...

Další etapa obnovy interiérů a exteriérů loveckého hradu Roštejn u Telče se blíží ke konci. Po loňském zpřístupnění...

Najdete na iDNES.cz