Učitel ušel trestu za dívčí prsa a lechtivý film. Dospělí se ho zastali

  11:57aktualizováno  11:57
Okresní soud v Jihlavě zprostil viny trenéra jihlavského tanečního rokenrolového klubu Petra Paula, který byl obviněný z ohrožování výchovy dítěte. Obžaloba ho vinila z toho, že dětem pouštěl film zobrazující mimo jiné sexuální praktiky a dívky vyzýval, aby mu ukázaly prsa.

Kauza týkající se Petra Paula (vpravo) se táhla od roku 2011. Ve středu byl učitel tance v Jihlavě zproštěn viny. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Případ ve středu řešil Okresní soud v Jihlavě. Šlo o několikáté hlavní líčení, tentokrát tu hovořil znalec o věrohodnosti svědků.

Trojice dětí uvedla, že jim trenér 1. ledna 2011 krátce po silvestrovské půlnoci ve svém domě v Puklicích pustil komedii Muži bez zábran, která mimo jiné zachycuje styk muže s mrtvolou a jiné sexuální praktiky.

V obžalobě stojí i to, že se trenér od listopadu 2010 do května 2011 v Jihlavě a Puklicích při tréninku, na soutěži anebo při společné dovolené v zahraničí choval nevhodně ke dvěma nezletilým dívkám z rokenrolového klubu.

"Opakovaně je vyzýval, aby mu ukázaly prsa, přičemž tohoto jednání byl v nezjištěném počtu případů přítomen i nezletilý chlapec. Tím měl spáchat přečin ohrožování výchovy dítěte," četl ve středu soudce Zdeněk Chalupa ze spisu.

Dospělí výpovědi dětí vyvrátili

Jenže oproti dětským svědkům byla u soudu také skupinka dospělých, kteří toto trenérovo chování vyvraceli a tvrdili, že k takovému jednání nedošlo.

"Všechny svědky lze považovat za věrohodné," uvedl znalec.

Státní zástupkyně Milena Smetanová však vyjádřila určité pochybnosti nad znaleckým posudkem s tím, že děti jsou věrohodnější a upřímnější než dospělí. "Domnívám se, že znalecký posudek týkající se dětí by měl mít větší váhu než ten týkající se dospělých," uvedla.

Soudce však všem posudkům přikládal stejnou váhu. A obžalovaného Petra Paula nakonec zprostil viny.

"Existují dvě skupiny důkazů, mezi nimiž je zásadní rozpor. Na jedné straně je skupina svědků, kteří potvrzují, že k jednání mělo dojít. Na straně druhé tu máme další výpovědi svědků, kteří trestnou činnost obviněného vyvracejí. Protože existují pochybnosti, zda se dotyčný jednání dopustil, nezbývá tedy než ctít zásadu v pochybnostech ve prospěch obžalovaného a zprostit ho viny," odůvodnil rozsudek Zdeněk Chalupa.

"Nebylo prokázáno, že se staly skutky, pro něž je obžalovaný stíhán," shrnul soudce a podotkl, že musí respektovat i závěry odvolacího soudu. Celá záležitost je totiž staršího data, poprvé se projednávala v roce 2011.

Loni v květnu byl Paul za výše jmenované skutky odsouzen k podmínce a zákazu činnosti, tedy zákazu práce s dětmi. Bylo i podezření, že měl nezletilým podávat alkohol, v tomto případě jej však už loni soud obžaloby zprostil.

Paul s podmínkou nesouhlasil a odvolal se k vyšší instanci do Brna, kde jihlavský verdikt zrušili a nařídili doplnění dokazování. "Odvolací soud konstatoval, že v dosavadním dokazování nebyla obhajoba obžalovaného vyvrácena," uvedl k tomu mimo jiné jihlavský soudce Zdeněk Chalupa.

Rozsudek však není pravomocný, státní zástupkyně si nechala osmidenní lhůtu na odvolání.

Paul kromě tohoto skutku čelí momentálně také obvinění z pojistného podvodu, jehož se měl spolu s několika dalšími lidmi dopouštět na Jihlavsku. Skupina podle kriminalistů fingovala dopravní nehody, za něž si pak nechala vyplácet odškodné od pojišťovny.

  • Nejčtenější

Na zvrhlého učitele soudce křičel, pak ho poslal na 4,5 roku do vězení

Několikrát musel soudce Okresního soudu v Jihlavě Pavel Horna zvýšit hlas na učitele Miroslava Černého z Berouna. Muže...

Vlaku došla nafta, překvapení cestující večer uvázli v lese u rybníka

„Došla nafta,“ dozvěděli se překvapení cestující od průvodčí motorového vlaku na trati z Pardubic do Havlíčkova Brodu....

Premium

Klaus i Zeman budovali demokracii jen z donucení, tvrdí Martin Mejstřík

Byl pátek 17. listopadu 1989 a tehdejší student Divadelní fakulty AMU Martin Mejstřík se společně se spolužáky chystal...

VIDEO: Další auto přistálo v příkopu, zatáčku u Radňovic řidiči podceňují

V nechvalně proslulé zatáčce u Radňovic na silnici číslo 19 mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě už se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Budějovice vyhrály v Litoměřicích, první lize vévodí už o 14 bodů

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli ve 22. kole první ligy na ledě druhých Litoměřic 8:5 a svůj náskok v čele tabulky...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

  • Další z rubriky

Vlaku došla nafta, překvapení cestující večer uvázli v lese u rybníka

„Došla nafta,“ dozvěděli se překvapení cestující od průvodčí motorového vlaku na trati z Pardubic do Havlíčkova Brodu....

Prastaré sklípky v Loučkách se rozpadají, naděje na záchranu se tenčí

Záchranu čtyř unikátních původních sklepů na návsi osady Loučky na Jihlavsku si dala za cíl místní obyvatelka Lenka...

Řidiče v Brodě před zimou překvapila nová uzavírka, má trvat až do léta

Zatímco jinde tlačí investoři na stavební firmy, aby práce na opravách komunikací ukončily před zimní sezonou, v...

Ozbrojený lupič v kulichu si z benzinky v Třebíči odnesl několik tisíc

Lupič se zbraní v ruce přepadl v noci na dnešek čerpací stanici v Třebíči. Odnesl si několik tisíc korun. Policie po...

Najdete na iDNES.cz