Třebíčští Nuclears ho lákali marně, baseball mu přišel příliš pomalý

  8:20aktualizováno  8:20
Ze všeho nejdřív se Adam Havlíček pustil do sportovní gymnastiky, jenže pak jednou okusil i atletiku a o sportu číslo jedna bylo rozhodnuto. „K atletice mě přivedla moje mamka. Na internetu si sehnala kontakty na trenéry místního klubu a přihlásila mě,“ prozradil talentovaný rodák z Třebíče.

Třebíčský atlet Adam Havlíček slavil na letošní olympiádě dětí a mládeže v Brně dvě prvenství – v hodu míčkem a skoku do dálky. | foto: Michal Remeš, MAFRA

Na nedávné olympiádě dětí a mládeže patřil k nejúspěšnějším zástupcům Vysočiny. Z Brna se vracel se dvěma zlatými medailemi za vítězství v hodu míčkem a skoku do dálky. „Zatím jsou to určitě moje největší úspěchy,“ ujišťoval.

Třináctiletý atlet TJ Spartak Třebíč však figuruje v domácích tabulkách na předních příčkách už delší dobu. Konkrétně v hodu míčkem je letos dokonce autorem nejlepšího českého výkonu v kategorii mladších žáků, když poslal „krikeťák“ do vzdálenosti 69,90 metru.

Fotogalerie

Jenže ve starších věkových kategoriích už se v této disciplíně nezávodí, časem tak bude potřeba změnit specializaci. „Rád bych se pustil do hodu oštěpem, kde se dá švih nejlépe využít,“ prozradil Havlíček.

Mimochodem právě bývalý skvělý český oštěpař Jan Železný je největším vzorem tohoto mladého atleta z Vysočiny. A ze současných reprezentantů pak vícebojař Jiří Sýkora, který stejně jako Adam pochází z Třebíče. „Už jsem ho několikrát viděl na závodech, ale zatím jsem neměl možnost se s ním pobavit,“ svěřil se Havlíček.

Jeho nesporné vlohy pro hody před časem zaujaly i trenéry baseballu, kteří přišli na základní školu vybírat hráče pro místní Nuclears. „Říkali mi, že mám dobrý švih v ruce,“ těšilo ho. Chvilku dokonce uvažoval, že by se na baseball zaměřil trochu víc. Ale...

„Zase tolik mě ten sport nebaví. Přijde mi pomalý,“ nechal se slyšet. I nadále mu tak nejvíc času zabere atletika. Tedy kromě občasného „odskoku“ ke gymnastice. „Zatím jsem s ní nepřestal, ale už ji beru jen jako koníčka,“ přiznal.

Jeho odhodlání prosadit se především v atletice, se náramně zamlouvá třebíčskému trenéru Petru Velebovi. „Adam má v sobě zdravou ctižádost,“ chválil svého svěřence.

Trenéra straší jen puberta

Zároveň se však snaží, aby jeho svěřenec neusnul na vavřínech. Proto má ihned připraven i dodatek. „Chtělo by to ještě zapracovat na rychlosti, aby se jednou mohl věnovat třeba i víceboji. Ale hlavně doufám, že v pohodě překoná období puberty. Aby to nebyla jenom hvězdička, co zazáří a stejně rychle zhasne,“ přidal varování Veleba.

Seriál Vysočina má talent

Regionální příloha MF DNES přináší seriál, ve kterém každý týden představuje talentované sportovce z Vysočiny.

Vysočina má talent

Pokud je ve vašem oddílu nebo okolí šikovný chlapec či dívka, jejichž výsledky a výkony zaslouží pozornost, dejte nám o nich vědět na uvedené kontakty:
MF DNES Vysočina, Brněnská 71, 586 01 Jihlava;
telefon: 564 606 210;
e-mail: redji@mfdnes.cz nebo jan.salichov@mfdnes.cz

Na druhou stranu ho prý však v tomto směru uklidňuje vědomí, že Adamovi rodiče vedou svého syna správným směrem.

Trenér má navíc o nadějném atletovi velmi dobrý přehled, protože kromě toho, že ho pravidelně potkává na stadionu, působí také jako jeho učitel na Základní škole Horka-Domky. „Ve škole je to pořádně energický kluk. Ale má samé jedničky a je schopen plnit své povinnosti i přesto, že občas odjede na závody,“ zdůraznil Veleba.

Samotného Adama prý ve škole nejvíc baví čeština a angličtina. Proto by se také po dokončení základní školy rád dostal na gymnázium. Ovšem zároveň – asi jako většina jeho vrstevníků – zatím ještě úplně neví, co by jednou chtěl dělat po střední škole. „Na to mám spoustu času. Určitě pak něco vymyslím,“ pousmál se.

Celkově působí tenhle talentovaný sportovec z Třebíče skromným dojmem, v plánování svých budoucích cílů se spíš drží při zemi. „Olympiáda je z mého pohledu asi nedosažitelná,“ zamyslel se. „Teď se koukám hlavně na podzimní mistrovství republiky jednotlivců, kde chci zabojovat o co nejlepší umístění,“ předložil svůj nejbližší plán.

Nejčtenější

Dvacetikilometrové kolony na D1 mohou kvůli zúžení trvat až do středy

D1 Kolaps u Velkého Meziříčí

Dvacetikilometrové kolony, místo plynulé jízdy jen popojíždění, ztracené desítky minut. Tak od počátku týdne vypadá...

Dálnici D1 u Velkého Meziříčí už od rána oboustranně blokovaly kolony

Kvůli zprovoznění části dálnice D1 a zakreslení vodorovného značení na 45....

Provoz na dálnici D1 na Vysočině u Velkého Meziříčí v pondělí po celý den obousměrně komplikovaly kolony. Auta v nich...

Za rok nikdo většího kapra nechytil. Úlovek studenta je v knize rekordů

Fantastic. Tak pojmenoval Stanislav Blažka z Jihlavy obřího, 32 kilogramů...

Do České knihy rekordů přibyl další zápis. Nově do ní byl zanesen výkon osmnáctiletého Stanislava Blažky z Jihlavy,...

Za smrt chlapce pod koly vláčku navrhla policie obžalobu, tají proti komu

V zábavním areálu Šiklův mlýn zemřel pětiletý chlapec pod koly vláčku (14. 7....

Policie po roce uzavřela vyšetřování tragické nehody, která se stala v areálu zábavního parku Šikland ve Zvoli u...

Opravy starých traktorů zaberou i rok, výsledky sklízely obdiv na přehlídce

Setkání historických traktorů ve Škrdlovicích na Žďársku se letos konalo už...

Ochota obětovat koníčku čas i peníze, mít podporu blízkých a obrovské nadšení. To vše musí mít nadšenci zabývající se...

Další z rubriky

Hračky s námi doma normálně žijí, vypráví sběratelka lidových výrobků

S červenou dřevěnou panenkou si Marta Kovaříková hrávala jako dítě na statku...

Lidové hračky ze všech koutů republiky vlastní Marta Kovaříková ze Svratky na Žďársku. Její rozsáhlá sbírka, byť ona...

Zelenou horu skrývá lešení, návštěvníci ale vidí restaurátory při práci

Dělníci letos obnovují druhou třetinu omítek vzácné památky.

Návštěvníkům žďárské Zelené Hory se letos naskýtá nevšední podívaná. Památka zapsaná v seznamu UNESCO sice ztratila...

Radní se snaží oživit Brod letními kiosky, provozovatelé nemají zájem

Nová budova s občerstvením a zázemím v rekonstruované části havlíčkobrodského...

Letní občerstvení v nově postavené budově, která se nachází v upravené části havlíčkobrodského parku Budoucnost, se do...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz