Stavbu bytů v jihlavské Rezidenci Vrchlického oživila firma z dálnice

  18:58aktualizováno  18:58
V Jihlavě se znovu rozběhly práce na stavbě Rezidence Vrchlického. Zakázku po společnosti PSJ, která je v úpadku, převzala firma Geosan. Ta se například podílela na nedokončené rekonstrukci dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.

Původně byla generálním dodavatelem Rezidence Vrchlického společnost PSJ. Ta však řeší existenční problémy. Staveniště převzal Geosan. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Každého, kdo jde okolo, to praští do očí. Donedávna opuštěné staveniště v širším centru Jihlavy znovu ožilo.

Na místě, kde kdysi stávala Štefánikova kasárna, se opět pracuje. Pokračuje zde budování bytových domů v developerském projektu Rezidence Vrchlického.

Ovšem cedule na plotě, jež označuje jméno stavební firmy, se změnila. Modrožluté logo společnosti PSJ nahradily oranžová, bílá a černá barva firmy Geosan Group. Ta se v nedávných měsících zapsala do povědomí veřejnosti nedokončenou rekonstrukcí dálnice D1 v úseku mezi Humpolcem a Velkým Meziříčím. „Zkraje ledna letošního roku Geosan Group na základě objednávky převzala staveniště,“ konstatovala mluvčí firmy Vlasta Končelová.

„Mohu potvrdit, že společnost Geosan na stavbu nastoupila v první polovině ledna letošního roku a stavební práce probíhají,“ dodal také mluvčí společnosti PSJ Miroslav Fuks.

Fotogalerie

Na další informace jsou však obě strany v současné situaci skoupé. V jaké fázi stavba momentálně je? Jak je zajištěné financování?

To jsou otázky, na něž momentálně nepřicházejí odpovědi.

„V těchto záležitostech se obracejte na tiskového mluvčího, pana Fukse,“ uvedla za investora, tedy Rezidenci Vrchlického, Eva Šimánková. „Ohledně dalších informací prosím o vyčkání na oficiální tiskovou zprávu investora, která bude vydána na přelomu únoru a března letošního roku,“ pronesl Fuks.

„Společnost Geosan je připravená projekt Rezidence Vrchlického dokončit nejpozději do třetího kvartálu roku 2020, za předpokladu, že si developer zajistí jeho financování,“ sdělila pouze Vlasta Končelová.

Více než šest desítek bytů

Projekt Rezidence Vrchlického začal na místě samém fakticky vznikat na počátku loňského roku. V té době se pustila společnost PSJ, která byla generálním dodavatelem celé stavby, do demolice opuštěných kasáren.

Podle plánu má na jejich místě vzniknout 63 bytů. Většina z nich byla již na podzim loňského roku prodaná. Cena za byt se pohybuje od 2,6 do 3,9 milionu korun.

Práce na stavbě se zastavily loni na podzim. PSJ totiž řešily existenční problémy. Proto Rezidence Vrchlického – u jejíhož zrodu PSJ stály a která má sídlo i na stejné adrese jako někdejší stavební gigant – začala hledat novou firmu. Ta má celou stavbu dokončit.

Společnost Geosan, která momentálně na staveništi pracuje, přijala na sklonku loňského roku řadu lidí odcházejících právě z PSJ. Od začátku října zřídila nový závod s pobočkou v Brně a dalším pracovištěm v Jihlavě s názvem Závod pozemních staveb Brno.

Převážná část zaměstnanců přešla spolu s ředitelem nové pobočky Michalem Hrdličkou právě ze společnosti PSJ. Vedení Geosan Group doufá, že se podaří využít dosavadních kontaktů nových zaměstnanců. „Struktura s pracovištěm v Jihlavě souvisí právě s přechodem od PSJ, které mělo stavební divizi v Brně, ale obchodně technický útvar v Jihlavě, což jsme zachovali,“ uvedla společnost v tiskové zprávě.

Nejčtenější

V Jihlavě zemřel muž, který žil nejdéle s transplantovaným srdcem

Rudolf Sekava podstoupil transplantaci srdce na podzim 1984 a byl nejdéle...

Ve věku nedožitých 83 let zemřel v jihlavské nemocnici nejdéle žijící muž s transplantovaným srdcem. Rudolf Sekava v tu...

Sucho mění zvyklosti, města nechávají trávu růst a pěstují luční kvítí

Tak jako vykvetlá tráva na Dolním hřbitově ve Žďáře nad Sázavou, mohou postupně...

Ve městech na Vysočině se začíná čím dál častěji prosazovat nový trend v údržbě zeleně. Radnice reagují na klimatické...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Neústupný farmář soud prohrál, obchvat Havlíčkova Brodu se může stavět

Ilustrační snímek

Zahájení stavby jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu už po administrativní stránce nic nebrání. Krajský soud v...

Jedna z největších poutí v Česku začíná, do Žďáru láká obří ruské kolo

„Vždycky se snažíme přivézt něco nového,“ říká majitelka 35 metrů vysokého...

Čtyři stupně, studený vítr, déšť. I přes takové psí počasí světští finišují s přípravou svých atrakcí. Půlka května...

Další z rubriky

Obyvatelé části Jihlavy už nebudou na suchu, před spuštěním je nový vrt

Ilustrační snímek

Poslední dny provizoria v zásobování pitnou vodou mají před sebou obyvatelé Popic, příměstské části Jihlavy. Bez...

Jedna z největších poutí v Česku začíná, do Žďáru láká obří ruské kolo

„Vždycky se snažíme přivézt něco nového,“ říká majitelka 35 metrů vysokého...

Čtyři stupně, studený vítr, déšť. I přes takové psí počasí světští finišují s přípravou svých atrakcí. Půlka května...

Světelské sklárny přišly o největšího odběratele. Chystá se propouštění

Den otevřených dveří ve světelských sklárnách Crystalite Bohemia (27. 5. 2017).

Velice úspěšné období skláren Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku na čas končí. Kvůli masivnímu...

Najdete na iDNES.cz