Neštěstí bylo hasičům nahlášeno krátce před desátou hodinou dopoledne. „Jednalo se o požár v rodinném domě, při požáru byla jedna osoba usmrcena,“ sdělila mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.
„Více informací vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nebudeme poskytovat,“ odmítla prozradit další podrobnosti.
Událost prověřují i policisté. „Zřejmě došlo při manipulaci s propan-butanovou lahví k úniku plynu a následnému výbuchu. Muž utrpěl těžká zranění, kterým podlehl,“ konstatovala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že její kolegové prošetřují veškeré okolnosti, které k tragédii vedly.
Těžce zraněnému se snažili pomoci záchranáři. Ani přes nasazení vrtulníku z Jihlavy a rychlému zásahu se jim ho zachránit nepodařilo. „Jedna osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem, lékař záchranné služby mohl bohužel pouze konstatovat smrt. Žádná další osoba naše ošetření nevyžadovala,“ podotkl mluvčí záchranářů Petr Janáček.
Podle starosty obce Jiřího Housky došlo k explozi v rodinném domě nedaleko centra obce, u příjezdové cesty do jedné z místních částí. „V domě bydleli manželé, už důchodci. Pán byl místním rodákem, žil v tom stavení celý život,“ řekl starosta. Právě tento senior byl podle něj obětí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz